Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Stāsts nav par parādiem

13.04.2021. 22:47

»

Denacionaizētie nami

Par tēmu, skaitļi bez atšifrējuma neko nepasaka - cik no 38316 gadījumiem izlikti ar banku, pašvaldību, īpašuma attīstītāju svētību un kāds ir izlikšanas iemesls? Vai uzskatāt, ka gadu desmitiem nemaksāt īri, komunālos, nodokļus, zagt pakalpojumus, pelnīt ar apakšīri, nolaist dzīvokli līdz kliņķim, ...


Stāsts novest valsti krīzē. padzīt no darba masveidā un NEKAPITALIZĒT parādus pašvaldībai, tas ir genocīds, kā notika, kā meta laukā no īres dzīvokļiem, pat par 300 rubļiem, repšikiem, latiem. Tā bija tūkstošiem cilvēku uz ielas, invalīdi - uz ielas, ģimenes ar bērniem - uz ielas. Staļins tā ar darba tautu neizrīkojās, kaut tur bija okupantu politika pārkrievot utt. Tik daudz tika pārdzīvots ar masveida izlikšanām, izdzīti uz ielas latviešu mākslinieki, un daudzi citi kultūras darbinieki, kuri dzīvoja centrā.

Stāsts ir par valsts varas attieksmi nekontrolēt situāciju, tautu pameta novārtā, masveidā tika izlaupīti dzīvokļi, no kuriem izmeta uz ielas. Kādam dzīvoklim bija parāda 300, izlika un varēja pretendēt uz dzīvokli, it kā samaksājot parādu izlikto vietā. Zinu, ka mana draudzene ar vairākiem bērniem pieteicas pašvaldība Rīgā uz to dzīvokli, izteica vēlmi samaksā parādu, bet kad sākuši skatīt, prasīt apskatīt to dzīvokli, dzīvokļu pārvaldes korumpanti paziņoja, ka vakar šo dzīvokli jau atdeva. Tātad neatnesa kukuli daudzbērnu ģimene? Tajā dzīvoklī iemitinājās divas citā valodā runājošas personas - vīrs un sieva, par ko bija precīzas ziņas par ko pačukstēja ar nožēlu inspektore, kura zināja, kad, kas un kādas manipulācijas notika, ka viņai bērnu ģimenes iesniegumu atlicis izmest. vadītāja saņēma kukuli.

Atbildēt

Denacionaizētie nami

22.03.2021. 01:36

»

Tev smadzeņu nav?

14 gados kopā izlikti no dzīvokļiem - 38316 ģimenes vai reizinot ar trīs vismaz, ir 114 948 cilvēki. Kur tad tev sanāk, ka "ka katrs iedzīvotājs ir izlikts, un puse ir izlikta divas reizes


Par tēmu, skaitļi bez atšifrējuma neko nepasaka - cik no 38316 gadījumiem izlikti ar banku, pašvaldību, īpašuma attīstītāju svētību un kāds ir izlikšanas iemesls? Vai uzskatāt, ka gadu desmitiem nemaksāt īri, komunālos, nodokļus, zagt pakalpojumus, pelnīt ar apakšīri, nolaist dzīvokli līdz kliņķim, veikt patvaļīgu būvniecību, kas apdraud citus iedzīvotājus, ir atbalstāmi un tā jāturpina līdz vēsturiskais centrs nonāk graustu statusā un sāk pildīt pašvaldības kasi vai afēras?

Atbildēt

saspiedi galvu durvīs?

22.03.2021. 00:17

»

Tabula

Latvijā iedzīvotāju skaits ir zem diviem miljoniem. Jums sanāk, ka katrs iedzīvotājs ir izlikts, un puse ir izlikta divas reizes


Mazāk vajag dzert zaļo "pūķi" un mazāk vajag kāpelēt pa korķiem, esi sasitis galvu, acis miglā? - 114 000 + nav miljons, bet simt četrpadsmit tūkstoši - nav ne puse, ne ceturdaļa (250 000) no miljona.Tev dubultojas, neviens nevar palīdzēt.

Atbildēt

Tev smadzeņu nav?

22.03.2021. 00:11

»

Tabula

Latvijā iedzīvotāju skaits ir zem diviem miljoniem. Jums sanāk, ka katrs iedzīvotājs ir izlikts, un puse ir izlikta divas reizes


14 gados kopā izlikti no dzīvokļiem - 38316 ģimenes vai reizinot ar trīs vismaz, ir 114 948 cilvēki. Kur tad tev sanāk, ka "ka katrs iedzīvotājs ir izlikts, un puse ir izlikta divas reizes".

Mazāk vajag dzert "puķi"un mazāk vajag kāpelēt pa korķiem, esi saistis galvu.

Atbildēt

Tabula

21.03.2021. 13:03

»

No Facebook

Statistikas pārskats par civillietām, kas saistītas ar izlikšanām bez citas dzīvojamās platības ierādīšanas, pirmās instances tiesās 1995.-2009.gadā (līdz 4.aprīlim ieskaitot...


Latvijā iedzīvotāju skaits ir zem diviem miljoniem. Jums sanāk, ka katrs iedzīvotājs ir izlikts, un puse ir izlikta divas reizes.

Atbildēt

Meli un valdību radīta naida kurināšana

21.03.2021. 11:18

»

Tam no Facebook 20.03.2021. 11:27

Patīk gan dzīvot uz citu rēķina par dažiem eiro mēnesī? Tas ir mans īpašums , ar to varu rīkoties, kā vien gribu, bet šie , ka pats saki, 200 okupanti, vai man tie būtu ar savu naudu vēl jāuztur 50 gadus? Neloģiski- palikuši tikai 200 okupanti... Pašam smiekli nenāk par šo teicienu? Man gribas jautāt...


Ka 200 "okupentus" padzīsim - tie ir meli un pupu mizas 90 % vismas ir latvieši, ja ne vairāk. No 87 000 denacionalizēto dzīvokļu vēl palikuši vismaz 20 000 ģimeņu.

Vlasts vara kurina nacionālo naidu ar savu bezatbildību un problēmas nerisināšanau. K'dēl to var atrisināt Lietuva un Igaunija, bet te - bandītu vara? Attopoieties vienreiz tracināt tautu, kur to nevajag darīt. Tā ir maucība ne likums "Dzīvojamo telpi īres likums"esmui sapratusi jau, jo kā teikts- tas nav likums bet murgs, jo pantos nav nobeiguma, vienu paska un kas tālāk, m kas to risinās - izīrētājs lai karo ar īrniekiem. Maucība ne likums. Beidziet Ekonomikas ministrija, ākstīties par sevi un beidziet kurināt naciomnālo naidu.

Un šis kaut ko izlasījis, neko nav sapratis, galviņa netur laikam domāt, un pin iekšā "čusku" kad, kā lasīju, 200 minēti kā okupanti ar humoru, ar to ka taā ir naida kurināšana. To plānā smadzeņu galvinā neapjēdz. Viņa smadzenes izēdusi "cūska".
Tāds pats prātā sajucis ir "Labs likums". Tu manīsi, ka šis likums vēl vismaz 10 gadus būs naida un kara iemesls starp grupām mājās - sitīsiet viens otru. Denacionalizētajiem īrniekiem šis likums neko nevar padarīt - kā bija tā būs. Ko gribēji, to dabūji, plānā galvņa.

Atbildēt

Tam no Facebook 20.03.2021. 11:27

21.03.2021. 09:08

»

No Facebook

No sarakstes ar Valdi Gavaru, Rīgas domes deputātu un citiem. Nesaprotu tevi Valdi, vai esi palicis naivs, atpalicis no dzīves vai esi iedzīvojies bagātībās un mainījis psiholoģiju, palicis gudrāks par tiem, kuri ir bez mantas, bez dzīvokļiem? Krievu laikā vietējie īrnieki dzīvokļus saņēma pēc pārpalikuma...


Patīk gan dzīvot uz citu rēķina par dažiem eiro mēnesī? Tas ir mans īpašums , ar to varu rīkoties, kā vien gribu, bet šie , ka pats saki, 200 okupanti, vai man tie būtu ar savu naudu vēl jāuztur 50 gadus? Neloģiski- palikuši tikai 200 okupanti... Pašam smiekli nenāk par šo teicienu? Man gribas jautāt- ja tev mājās ieīdīs 1 čūska, tu arī teiksi, ka tā taču ir tikai viena... un nedzīsi to ārā?

Atbildēt

Labs likums

21.03.2021. 09:02

Nepietiek ar to, ka manu vecāku īpašumu nacionalizēja, ka tājā ievācās ienākušās armijas ģimemenes, kuri mājas nodzīvoja līdz graustiem, turpina dzīvot, maksājot pēc padomju laikiem 10,- eiro mēnesī, tiranizē saimnieku par koridorā izdegušu spuldzīti, katru mēnesi par saimnieku raksta sūdzības, bet nams iet bojā. Šie īrnieki turpina parazitēt uz mana rēķina, bet man liek sodus par neremontētu ēku.Par kādu naudu lai to remontēju, ja dzīvokļi aizņemti , man liekas naudas nav, bet valsts vēl bija pieņēmusi likumu, ka šos īrniekus nedrīkstu izlikt? Lai šie īrnieki atšķir reklāmas avīzi- tūkstošiem īres piedāvājumu, bet šie padomjlaika īrnieki ieķērušies manējā, jo kur vēl būs pilsētas centrs , parketa grīdas, augstie griesti, centrālā apkure un īres maksā 10.- eiro mēnesī???!!!Beidzot tiek pieņemts normāls likums, kas kopumā ļaus arī sakārtot un remontēt īpašumus.

Atbildēt

Zinošais

20.03.2021. 12:29

»

No Facebook

No sarakstes ar Valdi Gavaru, Rīgas domes deputātu un citiem. Nesaprotu tevi Valdi, vai esi palicis naivs, atpalicis no dzīves vai esi iedzīvojies bagātībās un mainījis psiholoģiju, palicis gudrāks par tiem, kuri ir bez mantas, bez dzīvokļiem? Krievu laikā vietējie īrnieki dzīvokļus saņēma pēc pārpalikuma...


Līdz kaut cik nopietnai analīzei nevelk ! Vēl nekorektāk ir vainot vienu personu "visos pasaules grēkos" !
Neviens likums neatrisinās visas problēmas, dzīve ir dinamiska un tāpēc jau likumus groza lai mēģinātu labot to kas nedarbojas vai neatbilst aktuālajiem mērķiem !

Atbildēt

No Facebook

20.03.2021. 11:27

»

he he

Jauks rakstiņš par tēmu - https://pietiek.com/raksti/likumi_sev_un_saviem_tuvakajiem


No sarakstes ar Valdi Gavaru, Rīgas domes deputātu un citiem. Nesaprotu tevi Valdi, vai esi palicis naivs, atpalicis no dzīves vai esi iedzīvojies bagātībās un mainījis psiholoģiju, palicis gudrāks par tiem, kuri ir bez mantas, bez dzīvokļiem? Krievu laikā vietējie īrnieki dzīvokļus saņēma pēc pārpalikuma principa, jo dzīvokli bija vajadzīgi cietumniekiem, kuri atbrīvojās no cietuma Krievijā, atvalinātajiem virsniekiem, kara dalībniekiem un tiem "specialistiem", kuri tika sūtīti palīgā Latvijai "atjaunot" ekonomiku - lasi pārkrievošanas nolūkā vai tāpat - brāļu tauta meklēja kur labāk dzīvot, Latvijā bija labāka dzīve kā Krievijā un brauca masveidā, kā TAGAD latvieši uz Īriju uz Brexsita valsti, kad Latvijas tiesas viņus masveidā meta ārā no dzīvokļiem. Un tagad šos īrniekus, kuri palika dzīvot vecajās, denacionalizētajās mājās, ar māju privatizāciju un denacionalizāciju 4.maija Latvija 1991. gada 30. oktobrī pasludināja KOMPENSĀCIJU denacionalizētajiem īrniekiem. BET ... pie varas esošie "bāleliņi" izdomāja (nepasludinot ar likumu) - šie īrnieki ir okupanti vai viņu paaudze, arī kā krievu laikā, viņiem dzīvokļi vai kompensācija nepienākas (to, ka šiem īrniekiem nekas nepienākas, izteica pat Vaira Vīķe Freiberga Rīgas Balss publikācijā) Un 38 000 ģimeņu + ,ar tiesas spridumiem padzina, deportēja no dzīvokļa, kā suņus izmeta. Dzīvokļus izpārdeva spekulantiem, korumpantiem. To Valdis vairs nesaprot, mainījis psiholoģiju? Un tagad vara sagatavoja jaunu īres likumu, lai padzītu no dzīvokļiem palikušos apm. 20 000 ģimenes (ap 60 000 cilvēkus), Ekonomikas ministrijas Nomenklatūras vadoņi, zīlējot kafijas biezumos pasludina, ka viņu ir tikai DIVI SIMTI + maznodrošināto (rūgti MELI) - tad kamdēļ 200 dēļ taisīja jaunu īres likumu, lai izrēķinātos kā ar okupantiem, kuru jai ir tika 200? Valdi, JAUNAIS ĪRES likums NEDARBOSIES, ja īrnieki būs gudri un NEPADOSIES ŠANTāŽAI, un NEPĀRSLĒGS SAVUS līgumus, jo jāzina, ka "jau nodibinātās tiesības" PALIEK SPĒKA, ko nosaka vairāki spēkā esošie likumi, ka JAUNAJAM ĪRES LIKUMAM NAV ATPAKALEJOŠA JURIDISKA SPĒKA. Bet bailēm lielas acis, ka satiesās, ja neklausīs. NAIDU un KARU starp IZĪRĒTĀJIEM un ĪRNIEKIEM Latvijas likumdevēji sacēls milzīgu, naids, neiecietība un uzbrukumi būs bezgala, ja Valsts prezidents Egils Levits tiks maldināts no Kancelejas, ka likums labs un izsludinās šo murgaino likumu.

Atbildēt

he he

20.03.2021. 08:22

Jauks rakstiņš par tēmu - https://pietiek.com/raksti/likumi_sev_un_saviem_tuvakajiem

Atbildēt

Denacionalizētie nami

20.03.2021. 07:52

»

Denacionalizētie nami

Stastistika ir precīza zinātne, bet manipulācija ar datiem ir demagoģija. Jautājums - cik % iedzīvotāju tiesas ceļā ir izlikti no denacionalizēto īpašumu vēsturisko īpašnieku namiem un iemesls - gadiem nemaks;ati maksājumi, patvaļīgas pārbūves u.c. Statistikai atcerēsimies arī kā kojmjauniešu sekretāri...


Tālāk, lūdzu,- kādu kultūrvēsturisko un materiālo zaudējumu 30 gadu laikā ir radījis šis likums? Kādi ir radīti zaudējumi īres tirgus iesaldēšanas rezultātā, arī iedzīvotājiem? Kas attiecas uz denacionalizēto namu īpašniekiem - šajā laikā nav atjaunots taisnīgums un ir pārkāpta Satversme, kas garantē tiesības uz īpašumu. Īres likuma sakārtošanai būtu jāatjauno taisnīgums. Pieņēmums, ka īres likuma sakārtošana atbilstoši tirgus likumiem ir netaisnīga, ir absurds. Tad jau visu citu iedzīvotāju, t.sk. pašavaldību namos, īres situācija ir netaisnīga.

Atbildēt

Denacionalizētie nami

20.03.2021. 07:33

»

Tepat ir statistika

Papildinu ka Latvijā denacionalizēja 87 000 ģimeņu, kuros dzīvoja ne mazāk kā 261 000 cilvēku...


Stastistika ir precīza zinātne, bet manipulācija ar datiem ir demagoģija. Jautājums - cik % iedzīvotāju tiesas ceļā ir izlikti no denacionalizēto īpašumu vēsturisko īpašnieku namiem un iemesls - gadiem nemaks;ati maksājumi, patvaļīgas pārbūves u.c. Statistikai atcerēsimies arī kā kojmjauniešu sekretāri 90-os iesāka praksi pārņemt centra lielos namus ar pašvaldības resursiem izliekot iedzīvotājus, draudzīgu banku kredītiem renovētiem namiem iesāka spekulatīvo ķēdi. Atcerēsimies, ka atsevišķas kategorijas namus pašvaldības atbrīvoja pašas.

Atbildēt

Dzīvoklis pret izjauktu kanalizācijas trubu

20.03.2021. 07:23

»

....

Matemātika ir precīza nozare - te vieni pieņēmumi...


Pašvaldības saistošie noteikumi ar kuriem vecajam īrniekam tika piešķirts dzīvoklis, ja tika uzrādītas kādas problēmas, ne tikai kūdīja īrniekus pret īpašniekiem, bet radīja inscinētas problēmas, kas īres valdē tika izskatītas vienpusīgi un īpašniekus apkrāva ar sodiem. Sodu politika un šādas dzīvokļu piešķiršanas bija S, GKR politiski motivēta prakse.

Atbildēt

....

19.03.2021. 22:51

»

Tepat ir statistika

Papildinu ka Latvijā denacionalizēja 87 000 ģimeņu, kuros dzīvoja ne mazāk kā 261 000 cilvēku...


Matemātika ir precīza nozare - te vieni pieņēmumi !
"...nopirka savu" !!! Tad jau nebija "nabadziņi" !

Ja jau pieminat tiesvedības tad vajadzētu zināt, pašvaldību "birokrātiem" tiesas spriedums bija "obligāti" nepieciešams lai pamatotu uzņemšanu rindā vai piešķirtu dzīvokli "ārpuskārtas" ! Stabiņa ja nebaidītos varētu cietumā kādu "grāvēju" uzrakstīt !

Atbildēt

Tepat ir statistika

19.03.2021. 18:49

»

....

pievienojos, jo kā zināms melus pārspēj tikai statistika ! Es rakstīju nevis par tiesvedībām, bet gan pat "palikšanu bez pajumtes". Pāsvaldībām ir delegēts pienākums risināt šo jautājumu un viņi arī to ir risinājuši un tieši tāpēc nekādi tukstoši "zem tilta" nedzīvo. Neviena joma valstī nav sakārtota...


Papildinu ka Latvijā denacionalizēja 87 000 ģimeņu, kuros dzīvoja ne mazāk kā 261 000 cilvēku.
14 gados kopā izlikti no dzīvokļiem - 38316 x 3 vai 114 948 cilvēki. No 87 000 -38316 49000, No 49 000 apmēram puse jai aizbēga no latvijas vai pārcēlās uz citu "laimes salu"- nopirka savu vai citādi. Palika uz "denacionalizētā dzīvokļa "pulvera mucas" un gaida savu likteni ap 25 000 dzīvokļu vai ap 60 000 cilvēku.
Tagad valsts vara, Ekonomikas mnistrija, Saeima nolēma - padzīt visus kā saimnieku dzīvokļu okupantus (tā pasludināti nav vis), bet deprtācijas draudi acīmredzami - uz nekurieni, uz ielas, uz visām četrāma pusēm. 30 gadi denacionalizācija šiem īrniekiem tie ir brīvās Latvijas "Baigie gadi" , ko nostiprina un pagarina 17, marta Saeimas balsojums, pieņemot nevis likumu, bet mūsu skatījuma - represiju aktu.

Atbildēt

....

19.03.2021. 18:18

»

Precizējiet

Precizējiet, lai nebūtu viltus ziņas - cik % no minētiem gadījumiem attiecas uz denacionalizētajiem namiem un, kas būtiski, cik no tiem attiecas uz vēsturiskajiem īpašniekiem, nevis īpašumu pārpircējiem (kas arī lielā mērā ir sekas nesakārtotajām īres attiecībām). Un cik no minētiem gadījumiem attiecas...


pievienojos, jo kā zināms melus pārspēj tikai statistika ! Es rakstīju nevis par tiesvedībām, bet gan pat "palikšanu bez pajumtes". Pāsvaldībām ir delegēts pienākums risināt šo jautājumu un viņi arī to ir risinājuši un tieši tāpēc nekādi tukstoši "zem tilta" nedzīvo. Neviena joma valstī nav sakārtota ideālā stāvoklī

Atbildēt

Mājas grāmata

19.03.2021. 10:53

»

Dzīvokļu mafijas ciniķis

Tā ir naida kurināšana, jo īrniekiem nav nekāda sakara ar okupāciju. Personas, kuras saistītas ar okupāciju pēc 1940. gada un pirmajos gados pēc okupācijas 1945.gadā un ievietojās uz Sibīriju izsūtīto personu dzīvokļos, šodien ir mazāk kā izziņoto it kā no COVID Astra zeneca vakcīnas mirušo (no 17 miljoniem...


Mājas grāmata ir vienīgais dokuments, kas liecina kāda bija īrnieku dinamika. Zīmīgi, ka īsi pirms denacionalizāijas denacionalizētajos namos dzīvokļus piešķīra lielam skaitam no cietumiem atbrīvotiem, pašvaldībai pietuvinātiem, dzīvokļu spekulantiem-afēristiem. Zīmīgi, ka likumdošana no šī dokumenta vienā brīdī atteicās.

Atbildēt

Apsaimniekošana

19.03.2021. 10:42

»

Harijs Poters

Atvainojiet, jums bija iespēja savu īpašumu nepieprasīt :), bet iespējams, žabiņa cūkstēja - ņem, ņem, ņem. Vajadzēja domāt. Nekustamā īpašuma apsaimniekošana ir tāda pati uzņēmējdarbība, kā citas un tās visas ir tikai un vienīgi jūsu pašu privātais risks. Ja neprotat saimniekot, pieņēmu, LR likumdošanā...


Atslēgas vārds - apsaimniekošana. Apsaimniekot var to, kas tev pieder un kur tu esi saimnieks. Saimnieciskā darbība ietver līgumu slēgšanu uz savstarpējas vienošanās pamata atbilstoši tirgus ekonomikas likumiem.

Atbildēt

Precizējiet

19.03.2021. 10:37

»

No Facebook

Statistikas pārskats par civillietām, kas saistītas ar izlikšanām bez citas dzīvojamās platības ierādīšanas, pirmās instances tiesās 1995.-2009.gadā (līdz 4.aprīlim ieskaitot...


Precizējiet, lai nebūtu viltus ziņas - cik % no minētiem gadījumiem attiecas uz denacionalizētajiem namiem un, kas būtiski, cik no tiem attiecas uz vēsturiskajiem īpašniekiem, nevis īpašumu pārpircējiem (kas arī lielā mērā ir sekas nesakārtotajām īres attiecībām). Un cik no minētiem gadījumiem attiecas uz pašvaldību namu apsaimniekotajiem.

Atbildēt

fakts

19.03.2021. 05:59

»

pēcnācējs

Jā, "okupācijas laika līgumos nebija norādīta konkrēta īres maksa", bet tajā paša laikā katrā īres līgumā bija atsauce uz likumdošanā paredzētiem gadījumiem, uz Dzīvokļu kodeksu, Civilkodeksu utt...


Tagad jau arī atsauces uz Civillikumu, Īres likumu utt. Nebija arī nevienā okupācijas laiku likumā noteikta konkrēta īres maksa- cik īpašnieks (tajā laikā okupācijas vara) prasīja tik bija jāmaksā. Bija pat vēl trakāk, tevi varēja vienkārši izmest no ĪPAŠUMA, ja valstij ievajadzējās zemi uz kuras atradās tavs īpašums.

Atbildēt

Leonīds

19.03.2021. 02:25

Šitie, kas vēl nav pārslēguši jaunos līgumus, ir tie visbezkaunīgākie. Jau 30 gadus ar saviem pēcnācējiem dzīvo lielajos dzīvokļos Centra namos par simbolisku īres maksu, jo uzskata, ka namīpašniekiem viņiem "nabadziņiem" jāpalīdz izdzīvot kapitālismā.

Atbildēt

pēcnācējs

18.03.2021. 21:45

»

fakts

Tā kā okupācijas laika līgumos nebija norādīta konkrēta īres maksa, tad attiecīgi īrniekam jāmaksā jebkura izīrētāja noteiktā maksa un nekādu problēmu


Jā, "okupācijas laika līgumos nebija norādīta konkrēta īres maksa", bet tajā paša laikā katrā īres līgumā bija atsauce uz likumdošanā paredzētiem gadījumiem, uz Dzīvokļu kodeksu, Civilkodeksu utt.
Un kas tagad, pēc jaunā likuma: īpašniek! dari kā vēlies ar īres tiesībām, bet īrniek! dari to, ko tev lika, vai ej prom no šejienes!

Atbildēt

Te tev taisnība

18.03.2021. 21:03

"...Mājokļu trūkums ir izdomāts, jo iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies. Virkne mājokļu ir neapdzīvoti ... ... ... tāpēc ka maksātspējīgais pieprasījums ir zems un tās cenas nestimulē ieguldīt remontā ..."- .
Tieši tā, šis īres likums īrniekus dzīs laukā no mājām uz "neapdzīvotiem" dzīvokļiem, kā Facebook raksta komentāru: "Es to redzu šādi...:Faktiski ir pieņemts kārtējais likums nekustamo īpašumu biznesmeņu labā, it kā argumentējot ar ēnu ekonomikas un it kā fiktīvu īres līgumu izskaušanu, taču patiesībā tendēts tieši uz denacionalizētajiem namiem, kuri ir vairumā sapirkti un kurus "jāizslauka tukšus" daudz vienkāršākā veidā un ātrāk, nekā šobrīd.
Tātad denacionalizēto namu biznesa divi stūrakmeņi, lai iegūtu īpašumu tukšu un pilnā apjomā:
1.) Īrnieki
2.) Namu domājamās daļas (dzīvokļi), kuras ir nopirkušas fiziskas personas- pārsvarā iepriekšējie īrnieki. Un te jautājums vai sakritība: 5 gadu termiņš denacionalizēto namu īrniekiem un 5 gadu termiņš( acu aizmālēšanai) jaunajos plānotajos grozījumos par kopīpašuma izbeigšanu no iegādes brīža,( kuru gan neviens nekustinātu, ja nebūtu sacelta publiskā telpā jezga)
Tātad pēc 5- 6 gadiem šajā biznesā ieguldītie līdzekļi sāks "strādāt" ar pilnu jaudu.... "

Atbildēt

Pār'valdniece Maša

18.03.2021. 20:26

Ak sociāl'ismu zeme dārgā,
Daudz zābaku pa tevi bradā.
Pēc paragrāfiem ka'pitālims,
Bet būtībā īsts pe'dersims.

Atbildēt

Inta

18.03.2021. 20:12

»

Latvijas pilsonis

Saemas deputāti kalpo bankām, namīpašniekiem.Tauta viņus neinteresē un tāpēc var arī pieņemt diskriminējošos,ļaunus likumus.Esmu pārliecināts,ka prezidents šo likumu izslūdinās,jo parastu cilveku problēmas viņu neinteresē


Ne Latvijas Radio, ne LTV, ne masu rakstošiem masu medijiem neinteresē nabagi, kuriem tukšas kabatas, kuri nezog, jo nav kur nozagt, dzīvo pie miskastēm un nemaksā žurnālistiem "sātana grašus".

Atbildēt

Dzīvokļu mafijas ciniķis

18.03.2021. 20:03

»

PSKP

Nu cik ilgi var!!! Kā nav kauna, vēl 30 gadus pēc padomju režīma krišanas šie okupanti netaisās atbrīvot namīpašniekiem ar varu atņemtos dzīvokļus. Okupanti, okupanti, vienreiz taču pietiek


Tā ir naida kurināšana, jo īrniekiem nav nekāda sakara ar okupāciju. Personas, kuras saistītas ar okupāciju pēc 1940. gada un pirmajos gados pēc okupācijas 1945.gadā un ievietojās uz Sibīriju izsūtīto personu dzīvokļos, šodien ir mazāk kā izziņoto it kā no COVID Astra zeneca vakcīnas mirušo (no 17 miljoniem it kā 37) procenti, visi jau sen aizsaulē. Iiebraucēji saņēma dzīvokļus jaunajās mājās, kuras Rīgā, Latvijā auga kā sēnes pēc lietus- uzbūvēta vairāk kā OTRA RĪGA un kuri dzīvokļus privatizēja, bet vairums vecajos namos dzīvot palika, pat uz 14 kv m + virtuvīte ģimenes, latviešus pat rindā neņēma - dzīvokli bija vajadzīgi atbrīvotiem no cietuma no Krievijas pārkrievošanas politikai, atvalinātiem no kara armijas dienesta un Tēvijas kara dalībniekiem, tautu draudzības speciālistiem, kuri brauca uz Latviju "atjaunot" ekonomiku veseliem ešeloniem, privaizēja dzīvokļus.
Pareizi kāds Saskaņas deputāts teica - okupanti jau sen dzīvo savos privātajos dzīvokļos, jūs spīdziniet savus latviešus, sludinot ka vecajās mājās dzīvo okupanti.

Atbildēt

No Facebook

18.03.2021. 19:42

»

.....

Īrnieku problēmas ir pārspīlētas - denacioalizācijas process aizsākās jau pirms vairākiem gadu desmitiem un ne mirkli nav bijusi problēma ar masveidīgu "izlikšanu uz ielas" vai atstāšanu bez mājoķļa! Mājokļu trūkums ir izdomāts, jo iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies. Virkne mājokļu ir neapdzīvoti...


Statistikas pārskats par civillietām, kas saistītas ar izlikšanām bez citas dzīvojamās platības ierādīšanas, pirmās instances tiesās 1995.-2009.gadā (līdz 4.aprīlim ieskaitot)

Gads Saņemto civillietu skaits Apmierināto prasību skaits
A i 2
1995.gads 6557 2742
1996.gads 8302 4131
1997.gads 6585 4148
1998.gads 8388 4856
1999.gads 7280 4058
2000.gads 8848 4463
2001.gads 6262 3866
2002.gads 3488 2687
2003.ga.ds
2937 1916
2004.gads 2895 1603
2005.gads 2306 1313
2006.gads 1652 1018
2007.gads 1321 754
2008.gads 1021 596
2009. gads (līdz 4.aprīlim ieskaitot) 228 165


Ierosināto lietu skaits par izlikšanu
no dzīvokļiem kopā - 68 070;
Izliktas --------------------------------------------------------------------------------------------------- - 38 316 ģimenes
Vai, ja ģimenē vidēji 3 cilvēki,
14 gados kopā izlikti no dzīvokļiem - 38316 x 3 114 948 cilvēki

Sastādīts: 06.04.2009.
Sastādīja: Tiesu administrācijas Tiesu darba organizācijas departamenta Tiesu statistikas, analīzes un nodrošinājuma nodaļas juriskonsulte I. Degle y£
Tālr. 67063866

Atbildēt

.....

18.03.2021. 18:40

Īrnieku problēmas ir pārspīlētas - denacioalizācijas process aizsākās jau pirms vairākiem gadu desmitiem un ne mirkli nav bijusi problēma ar masveidīgu "izlikšanu uz ielas" vai atstāšanu bez mājoķļa! Mājokļu trūkums ir izdomāts, jo iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies. Virkne mājokļu ir neapdzīvoti, jo to tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs un neapmierinošs viņš ir tāpēc ka maksātspējīgais pieprasījums ir zems un tās cenas nestimulē ieguldīt remontā. Līdzšinējais regulējums ar īrnieka parlieko aizsardzību radīja papildus riskus un nestimulēja ieguldījumu remontā un ires tirgus attistību.

Atbildēt

INT

18.03.2021. 17:16

»

fakts

Tā kā okupācijas laika līgumos nebija norādīta konkrēta īres maksa, tad attiecīgi īrniekam jāmaksā jebkura izīrētāja noteiktā maksa un nekādu problēmu


jā interesanti, labs punkts, jo okupācijas laikā kādu maksu izīrētājs (valsts) nolēma tāda bija arī jāmaksā. Tas arī ir iemsels kāpēc maksa nav norādīta līgumos.

Atbildēt

fakts

18.03.2021. 17:07

Tā kā okupācijas laika līgumos nebija norādīta konkrēta īres maksa, tad attiecīgi īrniekam jāmaksā jebkura izīrētāja noteiktā maksa un nekādu problēmu.

Atbildēt

Harijs Poters

18.03.2021. 17:03

»

PSKP

Nu cik ilgi var!!! Kā nav kauna, vēl 30 gadus pēc padomju režīma krišanas šie okupanti netaisās atbrīvot namīpašniekiem ar varu atņemtos dzīvokļus. Okupanti, okupanti, vienreiz taču pietiek


Atvainojiet, jums bija iespēja savu īpašumu nepieprasīt :), bet iespējams, žabiņa cūkstēja - ņem, ņem, ņem. Vajadzēja domāt. Nekustamā īpašuma apsaimniekošana ir tāda pati uzņēmējdarbība, kā citas un tās visas ir tikai un vienīgi jūsu pašu privātais risks. Ja neprotat saimniekot, pieņēmu, LR likumdošanā ir veids, kā tikt vaļā no īpašuma, kurš nes zaudējumus.
.
PS. Priecīgu dieniņu!
PPS. Šajos dzīvokļos pārsvarā dzīvo latviešu pensionāri.

Atbildēt

Latvijas pilsonis

18.03.2021. 16:55

Saemas deputāti kalpo bankām, namīpašniekiem.Tauta viņus neinteresē un tāpēc var arī pieņemt diskriminējošos,ļaunus likumus.Esmu pārliecināts,ka prezidents šo likumu izslūdinās,jo parastu cilveku problēmas viņu neinteresē.

Atbildēt

PSKP

18.03.2021. 16:26

Nu cik ilgi var!!! Kā nav kauna, vēl 30 gadus pēc padomju režīma krišanas šie okupanti netaisās atbrīvot namīpašniekiem ar varu atņemtos dzīvokļus. Okupanti, okupanti, vienreiz taču pietiek!!

Atbildēt

Interesanti,

18.03.2021. 16:13

vai tad prezidenta izstrādājums drīkst nostāties pret savu tautiešu virskundzības plāna shēmām?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: