Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Virknei pašvaldību piederošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA ZAAO ir uzstādījis pat mūsu apstākļiem neierastu nekaunības rekordu, - nekā citādi nevar nosaukt divu manis saņemtu uzņēmuma vēstuļu saturu.

Pirmā vēstule datēta ar šā gada 31. jūliju un ir gluži parasts rēķins – tā un tā, par atkritumu izvešanu līdz 15. augustam jāsamaksā divdesmit eiro un četrdesmit pieci centi.

Viss ļoti pieklājīgi – tā un tā, „lūdzam apmaksāt rēķinu līdz 2020.gada 15. augustam ar pārskaitījumu, ja līguma nosacījumi neparedz citu maksāšanas kārtību. Maksājuma uzdevumā norādīt līguma Nr.”.

Savukārt otra vēstule jau ir kaut kas pavisam cits – ar 10. septembri datēts „Atgādinājums par kavētiem maksājumiem”.

SIA ZAAO Finanšu daļas vadītāja – izpilddirektore Ieva Barutina (attēlā) ar šo „atgādinājumu” dara zināmu, ka saskaņā ar savstarpēji noslēgtā līguma noteikumiem par speciāli marķētu atkritumu maisu izmantošanu „uz šī atgādinājuma sagatavošanas brīdi nav veikta apmaksa EUR 20.45 apmērā”.           

„Ņemot vērā parāda esamību paziņojam, ka, pamatojoties uz noslēgtā līguma noteikumiem, ar šīs vēstules sastādīšanas dienu SIA ZAAO pārtrauc pakalpojumu sniegšanu un informēs pašvaldību par Saistošo noteikumu par atkritumu apsaimniekošanu prasību neievērošanu,” brīdina Finanšu daļas vadītāja – izpilddirektore.

Un tas vēl nav viss – ja parāds netikšot nomaksāts vai nebūšot panākta vienošanās par parāda apmaksas grafiku, parādu piedziņas lieta tikšot nodota ārpustiesas parāda piedziņai inkaso procedūras uzsākšanai.

Viss jau būtu normāli, ja ne kāds „sīkums” – abas šīs it kā cienījamā uzņēmuma vēstules es savā pastkastē atradu vienā un tai pašā dienā, šā gada 14. septembrī. Marķējums uz aploksnēm nepārprotami rāda – viena ir izsūtīta 10. septembrī, otra – 11. septembrī.

Tas savukārt nozīmē – rēķinu, kas it kā datēts ar 31. jūliju, SIA ZAAO patiesībā nosūtījusi gandrīz mēnesi pēc tā apmaksas termiņa un jau nākamajā dienā nosūtījusi draudu vēstuli par neapmaksāto rēķinu.

Vai šī ir uzņēmuma vadības kopēja stratēģija un taktika attiecībā uz saviem klientiem vai arī runa ir vienkārši par vienu konkrētu nekaunīgu Finanšu daļas vadītāju – izpilddirektori, kura mēģina piesegt savu vai kādas citas personas nolaidību? Tas būtu jautājums, uz kuru SIA ZAAO vadībai noteikti vajadzētu sniegt atbildi.

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

93
6