Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīs pirmdien no amatiem atlaistie Privatizācijas aģentūras (PA) valdes locekļi, viņu vidū Par labu Latviju līdera ekspremjera Andra Šķēles znota tēvs Andis Dobrājs, saņems kompensāciju par darba zaudēšanu vienas mēnešalgas apmērā. Atlaisto vietās ieceltie jaunie PA valdes locekļi ir cieši saistīti ar varas partijām – viens pietuvināts ZZS „krustēvam” Ventspils mēram Aivaram Lembergam, divi - Jaunajam laikam (JL).

Ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) kā PA pilnsapulces pārstāvja pirmdien pieņemtais lēmums par iepriekšējās PA valdes atlaišanu motivēts ar valdes nespēju īstenot ministra izvirzītos mērķus un uzdevumus un nespēju īstenot PA reformu.

No ministra preses pārstāves Elīnas Bīviņas teiktā izriet, ka ministra pieņemtais lēmums ir juridiski korekts. Visi trīs atlaistie PA valdes locekļi – Dobrājs, Vineta Stolere un Gints Riektiņš - saņemšot kompensācijas vienas mēnešalgas apmērā. Vienīgā „vecās” PA valdes locekle, kas amatu saglabāja, bija ar JL jau iepriekš saistītā PA valdes priekšsēde Iveta Zalpētere.

Visi trīs ar ministra lēmumu amatos no jauna ieceltie PA valdes locekļi ir saistīti ar abām pie varas esošajām partijām. Proti, PA valdes locekļa amatu ieguvis Lembergam pietuvinātais lidostas Rīga valdes loceklim Verners Lūsis, Kampara pārstāvētās partijas JL biedre Gundega Drēska, kura ir jau cienījamos gados (dzimusi 1939.gadā) un ieguvusi izglītību Fiziskās kultūras institūtā (tagad - Sporta akadēmija). Trešais no jaunajiem PA valdes locekļiem ir JL un Vienotības līderim Edgaram Jaunupam pietuvinātais autotirgotājs Egīls Zariņš. Viņu ar Jaunupu vieno kopīga interese ne vien par politiku, bet arī basketbolu.

PA ir EM pārraudzībā esoša valsts kapitālsabiedrība. Varas partiju interesi tā izraisījusi, jo PA ir valsts glābtās Parex un no tās atdalītās tā sauktās labās bankas Citadele īpašniece. PA ir arī tā, kurai nāksies īstenot miljonus vērto uzņēmumu Lattelecom un Latvijas mobilais telefons valstij piederošo daļu pārdošanu.

Turklāt PA iecerēts veidot par institūciju, kas būtu visu valstij piederošo uzņēmējsabiedrību kapitāldaļu turētāja.

Novērtē šo rakstu:

0
0