Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No 5. jūnija visiem, kas dosies nodot analīzes, ir ievērojami vairāk jāmaksā no savas kabatas. "Vienotības" finanšu ministrs Arvils  Ašeradens un "Vienotības" Veselības ministrs Hosams abu Meri vienojušies par laboratorijas izmeklējumiem laboratorijām no Nacionālā veselības dienesta kases maksāt ievērojami mazāk.

"Vienotība" iztērējusi valsts naudu Krišjāņa Kariņa lidojumiem, palielinot ministru un Saeimas deputātu algas, "airBaltic" akcijām, dažus miljonus no Valsts kases "Vienotība" pārskaitījusi savā kasē, atrasta nauda arī citām savām prioritātēm. Tagad ministri pēta, kur un kam varētu kaut ko no budžeta nemaksāt, bet kur papildināt tukšo budžeta kasi. Nolēma nemaksāt par laboratoriskiem izmeklējumiem, jo to skaits aug, pieaugot iedzīvotāju vecumam un saslimstībai. Nolēma ietaupīt 5 miljonus.

Laboratorijas padarītas par ķīlniekiem. Ģimenes ārsti un speciālisti sūta pacientus uz laboratorij,u lai noteiktu diagnozi vai lai sekotu līdzi slimības gaitai. 60% no visām diagnozēm mūsdienās nosaka ar laboratoriskām analīzēm, katru gadu laboratorisko izmeklējumu klāsts palielinās. Laboratoriskie izmeklējumi kļūst precīzāki, bet reaģenti un diagnostikas aparāti – dārgāki. Laboratorijām nav tiesības atteikt pacientiem izmeklējumus.

Valstij samazinot maksājumu laboratorijām, tām nākas pacelt cenu par asins paraugu ņemšanu, lai segtu zaudējumus. Ja līdz šim asins ņemšana izmeklējumam pacientam izmaksāja nepilnus 3 eiro, tad turpmāk katram nāksies no maciņa izvilkt nepilnus 5 eiro.
Tātad – katram pacientam turpmāk nāksies maksāt papildus 2 eiro.

Tāds ir 'Vienotības" plāns – samazināt valsts maksājumu par izmeklējumu, bet papildus pacientam prasīt 2 eiro. Tas ir šā gada pirmais jaunais "Vienotības" nodoklis, ko ieviesuši Arvils Ašeradens un Hosams Abu Meri. Bet visiem taču ir zināms, ka paredzēta arī aptiekas nodeva – katram pacientam būs jāmaksā par katru recepti pusotru eiro. Tas tiek slēpts ar solījumu – zāles kļūs lētākas. Vai ticat tam, ka, ieviešot receptes nodokli katram pacientam, zāles kļūs lētākas?

Šo otro "Vienotības" nodokli – nodokli par recepti Arvils Ašerādens un Hosams Abu Meri vienojušies ieviest pēc Eiroparlamenta vēlēšanām, bet Hosams Abu Meri nenoliedz, ka par katru recepti katram pacientam nodoklis būs jāmaksā. Viņš nesaka – ko darīt pacientam, kam izrakstīti 8 dažādi medikamenti, kas jāpērk katras divas nedēļas vai reizi mēnesī. Kur vecam, slimam cilvēkam atrast liekus 20 eiro mēnesī "Vienotības" recepšu nodoklim, Hosams abu Meri nesaka. Toties ļoti pamācoši ieskatīties abu "Vienotības" ministru deklarācijās, kur atainoti simti tūkstoši ienākumu, ēkas, mašīnas un parādsaistības.

Novērtē šo rakstu:

141
4