Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Autorizētais Nissan pārstāvis SIA Norde sekojis Pietiek aizvadītajā nedēļā aprakstītajam izdevējam Cits medijs un, gaidot eiro ieviešanu, jau laikus godīgi paaugstinājis cenas, - tā rāda Pietiek saņemtā uzņēmuma vēstule tā klientiem. Tiesa, atšķirībā no izdevēja auto uzņēmums faktiski skaidri, bez aplinkiem norāda - cenas palielinātas "ar domu" par eiro ieviešanu.

"Sveicināts, cienījamais klient! Vēlamies Jūs informēt, ka ar 2013. gada 01. septembri tiek veiktas izmaiņas autorizētā Nissan pārstāvja SIA Norde autoservisa darba stundas izmaksās. Paldies par uzticību mums un uz turpmāku veiksmīgu sadarbību!" - šādu "Informāciju par izmaiņām Nissan autoservisa Norde darba stundas izmaksās" divas dienas pirms cenu maiņas pat par gandrīz trešdaļu saņēmuši uzņēmuma klienti.

Jaunās cenas uzņēmums, gatavojoties eiro ieviešanai, noteicis gan latos, gan arī eiro, turklāt tieši eiro tās "sanākušas" ērti "apaļas". "Garantijas automašīnām tās tiks piemērotas LVL 31.63 (t.sk. PVN) / 45.00 EUR apmērā, un pēcgarantijas automašīnām - LVL 24.60 / 35.00 EUR apmērā," ziņo uzņēmums.

Līdz šim Norde servisa darba stundu cena bija 18,74 lati (ieskaitot 21% pievienotās vērtības nodokli) pēcgarantijas automašīnām un 28,76 lati (ieskaitot PVN) garantijas automašīnām. Tas nozīmē, ka, gatavojoties eiro ieviešanai, auto uzņēmums jau laikus servisa darba stundu garantijas automašīnām palielinājis par aptuveni 10%, bet pēcgarantijas automašīnām pat gandrīz par trešdaļu - par 31,2%.

SIA Norde vienīgais īpašnieks un arī vadītājs ir 1954. gadā dzimušais uzņēmējs Dainis Bremze, kurš pagaidām nekādus komentārus saistībā ar "pirms eiro" cenu celšanu nav sniedzis. Uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis no 4,5 miljoniem latu 2011. gadā līdz 5,71 miljonam latu pērn, taču 2011. gadā gūtās 20 903 latu peļņas vietā pērn ciesti 6753 latu zaudējumi.

Kā zināms, Valda Dombrovska valdības pārstāvji, aģitējot par eiro ieviešanas nepieciešamību, ir daudzkārt apgalvojuši, ka Latviju saistībā ar to gaidot tikai neliels cenu pieaugums. Tikmēr valdības atbalstītās un finansētās Godīgā eiro ieviesēja kustības ietvaros, kuras oficiāli deklarētais mērķis ir "veicināt godprātīgu un caurskatāmu pāreju uz eiro", pašlaik tā rīkoties ir apsolījušies tikai 396 uzņēmumi.

Foto

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0