Menu
Pilnā versija
Foto

„Bans”, reģistrējoties „Facebook”

Armands Māliņš · 27.04.2021. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāki tuvi cilvēki, iepazinušies ar maniem rakstiem un kolāžām par aktuālām tēmām, kā arī nūjotāja stāstiem, draugos un Telegram, aicināja mani piebiedroties Facebook pulciņam, lai es tur paplašinātu savu auditoriju. Paralēli tiku brīdināts, ka publiski apspriest patiešām asas problēmas šajā interneta vietnē ir problemātiski neadekvātās cenzūras dēļ. Devos uz feisbūku, skaidri zinot, kas mani gaida. Plānoju tur runāt Ēzopa valodā.

Tomēr turpmākais mani pārsteidza nesagatavotu. Uzsāku reģistrāciju. Ievadīju vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, e-pastu, paroli. Starp dzimumiem – Sieviete, Vīrietis, Cits – izvēlējos Vīrietis. Nospiedu reģistrēties, un, kamēr vēru vaļā e-pastu, lai apskatītos apstiprinājuma kodu, ekrānā izlēca paziņojums, ka mans Facebook konts ir slēgts, jo esmu pārkāpis viņu kopienas normas. Nodomāju, ka varbūt radušās aizdomas par manu identitāti, un uzprasījos uz pārbaudi. No manis tika pieprasīts tālruņa numurs (ar apstiprinājumu) un sejas attēls, ko arī nosūtīju.

Pēc dienas, kad feisbūka cerberi pārliecinājās, ka es tiešām esmu es, man pienāca galīgais verdikts: viss pareizi, konts ir slēgts kopienas normu neievērošanas dēļ, un lēmums ir nepārsūdzams. Tādējādi tiku nobanots vēl reģistrējoties, pat netiekot līdz profila izveidei. Jāpiezīmē, ka nekāda saistība ar Facebook man agrāk nav bijusi.

Acīmredzot pastāv Facebook melnā liste ar nevēlamiem cilvēkiem, kas nevar piereģistrēties šajā sociālajā tīklā. Sarakstā visticamāk iekļautas personas, kas potenciāli var aplipināt mutes palaišanā sterilo feisbūka publiku ar vārda brīvības vīrusu. Teikšu godīgi, es nezināju, ka esmu tik populārs šaurās aprindās. Starptautiskie teroristi nervozi pīpē maliņā.

Protams, ka ar dažādām viltībām – segvārdu, svešu foto un vienreizēju telefona numuru, es varētu ielavīties Facebook, taču nejūtu tādu vajadzību. Turklāt sabiedrība, kaut arī virtuāla, kur kopienas noteikumi ir aizstājuši valsts likumus, draud pārvērsties par sektu.

P.S. Facebook paziņojums ir krieviski, jo, nospiežot uz izvēli Latviešu, teksts ir angliski.

Novērtē šo rakstu:

100
2