Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītās nedēļas beigās kriminālpolicijas darbinieki uz brīdi aizturējuši zināmās aprindās slaveno uzņēmēju Aleksandru Rakovski, taču, pateicoties spiedienam „no augšas”, aizdomās par izspiešanu turētajam 1969. gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

„Par konkrētu personu mēs nevaram sniegt informāciju, taču varam apstiprināt to, ka vakar tika aizturēts 1969.gadā dzimis vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par izspiešanu. Aizturētajam vīrietim piespriests ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, izmeklēšana turpinās,” – tā ir visa informācija, ko pašlaik oficiāli var sniegt Valsts policija.

Tāpat tā informē, ka ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 183.panta otrās daļas – „par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, ieročus vai sprāgstošas vielas”.

Tikmēr neoficiāli zināms, ka Rakovskis atbrīvots, lielā mērā pateicoties Valsts policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka Ināra Kalnača protekcijai, - šī amatpersona iepriekš ir tikusi minēta saistībā ar tiesībsargāšanas iestāžu darbinieku pusnoziedzīgo „astoņkāji”.

Šogad iznākušajā izdevumā Astoņkājis ir pieminēts arī pats Rakovskis: „Bija, piemēram, tāds Aleksandrs Rakovskis. Odioza figūra, kas nodarbojās ar naftas produktiem. Tur arī vajadzēja no sākuma viņu iznīcināt, pēc tam ar viņu vajadzēja sadraudzēties. Pēc tam, es tā saprotu, tas izmeklētājs, kas izmeklēja to lietu, tagad aizgāja uz prokuratūru. Viņš aizgāja, jo viņam piegriezās. Neadekvātums kaut kāds.

Tad, lūk, šim Rakovskim Jelgavā bija akcīzes noliktava vai bāze, kur viņi ņēma... Un Rakovskim arī bija pateikts, kad būs mūsējo akcijas, un viņš laikus zināja. Tur nebija šaubu. Es domāju, ka Kijoneks viņu brīdināja pirms realizācijas, tā ka viņi paspēja aizvest pa nakti pēdējo mašīnu no turienes, no noliktavas.”

Kā rāda Lursoft dati, Rakovskis ir bijis SIA Baltic Real Estate Holding valdes priekšsēdētājs, viņam oficiāli nepieder neviena uzņēmuma kapitāldaļas, un jau pirms desmit gadiem viņš noslēdzis laulību līgumu par visas mantas šķirtību. 

Novērtē šo rakstu:

0
0