Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušā gada 7. novembrī valdības LTV1 raidījumā Atklātā intervija 1:1 Jūs apgalvojāt, ka: “Es varu teikt, ka Lembergam nav varas pār šo koalīciju. Tas bija man viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem. Un to es esmu apspriedusi gan ar savu partiju, gan ar pārējām šīm koalīcijas partijām. Tieši tādēļ koalīcijas līgumā arī ir noteikumi par to, ka personas, par kurām tātad ir sankcijas gan Eiropas Savienības, gan NATO sankcijas, nedrīkst tikt iesaistītas lēmumu pieņemšanā.

Es domāju, ka šis ir ļoti nozīmīgi ne vien mums, bet šis ir arī ļoti nozīmīgi pašiem ZZS, jo es ticu, ka ZZS arī grib mainīties. Un oligarhu vara nesākas un nebeidzas ar Lembergu. Oligarhi var rasties no jauna, oligarhi var būt arī citos politiskajos spēkos. Un tā vienmēr būs cīņa, to neno... to, to, to tik tiešām nepieļaut. Tas ir jādara gan šai valdībai, gan iepriekšējai, gan nākamajām.”

Jūs kā tieslietu ministre, domājams ar augstāko juridisko izglītību, apgalvojat, ka pret mani vērstas “gan Eiropas Savienības, gan NATO sankcijas”.

Ar šādu apgalvojumu Jūs apzināti izplatāt feikus jeb viltus ziņas. Ne Eiropas Savienība, ne NATO pret mani sankcijas nav noteikušas. Jūs izmantojat savu dienesta stāvokli, tāpat kā to darīja Jūsu priekštecis Jānis Bordāns, lai diskreditētu savu politisko konkurentu - Aivaru Lembergu.

Ar šo Jūs demonstrējat, ka neesat lasījusi Latvijas Satversmi, tās saturu neizprotat un esat pret to, jo Jūsu publiskā runa liecina, ka neatzīstat Latvijas Satversmes VIII nodaļu - Cilvēka pamattiesības, tās 92. pantu: “Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu.”

Ja Jūs izprastu Satversmi, un būtu lasījusi Likumu par tiesu varu, Jūs zinātu, ka cilvēka vainu nosaka nevis kādu ārvalstu politiski motivēti un tieslietu ministra Jāņa Bordāna pasūtīti ārpustiesas lēmumi par personas vainīgumu, bet gan tikai un vienīgi tiesa.

Šādi izlēcieni pierāda Jūsu agresīvu darbību nolūkā veicināt Aivaram Lembergam nelabvēlīgu Latvijas tiesu lēmumu pieņemšanu, kā arī Jūs izdarāt klaju spiedienu uz Latvijas tiesām.

Es ļoti ceru, ka Eiropas Savienības komisija un NATO dalībvalstis Jūsu antidemokrātisko nostāju palabos.

* partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs un Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāts

Novērtē šo rakstu:

119
19