Menu
Pilnā versija
Foto

Beidzot klāt oligarhu diena

B. Rulle · 02.02.2011. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad 2009.gada jūlijā laikraksta Diena redakcijā lepni iesoļoja Aleksandrs Tralmaks un kaismīgi stāstīja par saviem mērķiem mediju biznesā, apliecinot, ka aiz a/s Dienas pirkuma nestāv vietējie oligarhi, tam bija grūti noticēt. Taču varēja.

Kad pērn vasarā, priekšvēlēšanu karstumā, Šlesera draugs Viesturs Koziols (attēlā) paziņoja, ka kļuvis par a/s Diena kontrolpaketes īpašnieku, no Roulendu ģimenes iegādājoties 51% Dienas akciju, bija gandrīz skaidrs, ka par a/s Diena - valstī lielākā mediju koncerna - patiesajiem īpašniekiem, tiek melots.

Jau tad bija jaušams, ka tā ir vietējiem oligarhiem, nevis Koziolam un Roulendiem piederoša Diena. Bija skaidrs, ka Koziols, visticamāk, pilda Dienas īpašnieku izkārtnes funkcijas un kārtējo reizi „atstrādā” saviem „draugiem”.

Kad trešdien kļuva skaidrs, ka 98,84% a/s Diena akciju nonākušas Koziola īpašumā un ka darbam a/s Dienas valdē bez Šlesera drauga Koziola izraudzīti arī ar vietējiem roulendiem – Andri Šķēli un Aivaru Lembergu - saistītas personas, papildus jautājumi bija lieki.

Šķēles pirmsvēlēšanu laika preses sekretāra Romāna Meļņika un Lemberga „rokaspuiša”, bijušā Ventspils naftas valdes locekļa Normunda Staņēviča iecelšanu a/s Diena valdē nevar vērtēt kā nejaušību, kā Koziola uzrunātus profesionāļus, kuri tagad rūpēsies par a/s Diena un tai piederošo mediju nākotni, preses brīvību, redakciju neatkarību, tām pildot medija kā sabiedrības sargsuņa lomu.

Jaunie valdes locekļi ir cilvēki, kas nes ļoti konkrētu informāciju, kuri skaidri norāda uz īpašnieka interesēm.

„Valde ir akcionāru spogulis. Neviens neliks uzņēmuma valdē cilvēkus, kuriem neuzticas. Tāpēc vienmēr skaties, kas ir valdē.” Tā, meklējot atbildes uz jautājumu, kas ir patiesie īpašnieki uzņēmumos, kuru valdēs vai padomēs darbojas ar Šķēli vai Lemberga saistīti cilvēki, savulaik ieteica rīkoties juristi.

Šis likums ir dzelžains - valde pārstāv īpašniekus un punkts. Privātos uzņēmumos valdi neieceļ bez īpašnieku ziņas un uzticības.

Ja vēl varētu noticēt stāstam, ka Šķēles runas vīrs Meļņiks ir mediju profesionālis, kuram ar Koziolu jau iepriekš bijusi sadarbība mediju jomā, tad Lemberga „rokaspuiša” nokļūšanai a/s Dienas valdē nav cita izskaidrojuma, kā vien „patiesā roulenda” interešu pārstāvniecība.

Tagad, kad a/s Dienas valdē salikti Šķēles un Lemberga cilvēki un par a/s Diena akciju īpašnieku pieteicies finanšu grūtībās nonākušais Šlesera draugs Koziols, iedomāties un cerēt, ka tā nav oligarhu Diena, ir naivi. Tā ir oligarhu Diena.

Nesaprotamais tagad ir, kāpēc turpināt spēlēt paslēpes un kāpēc nesaņemt drosmi un atklāti nepateikt, kas bija vietējie roulendi, kā notika Dienas pirkšanas darījums, kādas bija vienošanās un kas ir šī medija patiesie īpašnieki. Kam vēl ir vajadzīga šī liekulīgā acu mālēšana?

Novērtē šo rakstu:

0
0