Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušā baņķiera, tagadējā Valsts prezidenta amata kandidāta Andra Bērziņa bērniem Drabešu pagastā pieder īpašums, kas oficiāli skaitās aktīvās atpūtas komplekss, taču vairāk atgādina privātmāju kompleksu, - tas nav atrodams nevienā publiskajā datu bāzē un pretēji uzņēmuma gada pārskatā regulāri ierakstītajam acīmredzami necenšas piesaistīt apmeklētājus. Tas nebūtu nekas īpašs, ja ne fakts, ka 2004.-2005. gadā šis uzņēmums no Lauku atbalsta dienesta saņēmis līdzekļus „aktīvās atpūtas kompleksa celtniecībai”. Turklāt prezidenta amata kandidāts nevar aizbildināties, ka par šo faktu nav zinājis, - „aktīvās atpūtas komplekss” atrodas uz viņam piederoša zemesgabala. Ņemot vērā, ka jaunatklātie fakti liecina par iespējamu līdzekļu izkrāpšanu personiskām vajadzībām, Pietiek jau vērsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā.

Kā rāda Lursoft datu bāze, 2004. gada februārī dibinātā SIA Kājiņas B, kuras īpašniece visu šo laiku ir bijusi Bērziņa 1971. gadā dzimusī meita Eva Bērziņa (pēc kāzām – Eva Manavaduge), bet valdes loceklis – Bērziņa 1970. gadā dzimušais dēls Aigars Bērziņš, jau tā paša gada pārskatā varēja ierakstīt, ka tai izdevies saņemt Lauku atbalsta dienesta finansējumu aktīvās atpūtas kompleksa celtniecībai, līdz ar ko gada laikā Kājiņu B darbība bijusi „vērsta uz aktīvās atpūtas kompleksa celtniecību”.

Saņemto Lauku atbalsta dienesta finansējumu Bērziņu ģimenes uzņēmums gada pārskatā pieminēja arī par 2005. gadu, kad saskaņā ar šo dokumentu notika „aktīvās atpūtas kompleksa izveidošana”, kā arī „uzņēmuma materiāli tehniskās bāzes nodrošināšana ar investīcijām, jaunu iekārtu un pamatlīdzekļu iegāde”.

Savukārt jau kopš 2006. gada uzņēmums gada pārskatā raksta faktiski vienu un to pašu: „Plānots paplašināt saimniecisko darbību, piedāvājot daudzveidīgāku atpūtas kompleksa pakalpojumu klāstu.” Tieši tāds pats ieraksts atrodams arī Bērziņu ģimenes uzņēmuma 2007. gada pārskatā, no kura izriet – oficiāli gan par atpūtas kompleksa izveidošanu, gan par tā pakalpojumu klāsta paplašināšanu joprojām rūpējas precīzi divi uzņēmuma darbinieki.

Arī 2008. gada pārskatā Kājiņas B ziņo to pašu: „Plānots paplašināt saimniecisko darbību, piedāvājot daudzveidīgāku atpūtas kompleksa pakalpojumu klāstu.” Savukārt viss 2008. gads esot pavadīts, „galveno uzmanību veltot jaunu klientu piesaistei”, un, ja ticēt Aigara Bērziņa parakstītajam gada pārskatam, tieši tādās pašās pūlēs pavadīts arī 2009. gads

Savukārt pērn saskaņā ar kārtējo gada pārskatu uzņēmuma darbinieku skaits, kas 2008. gadā bija palielinājies līdz trim, atkal atkritis atpakaļ uz diviem, taču, neraugoties uz to, Aigars Bērziņš joprojām plāno „paplašināt saimniecisko darbību, piedāvājot daudzveidīgāku atpūtas kompleksa pakalpojumu klāstu”, kā arī apgalvo, ka „2010. gadā uzņēmums galveno uzmanību veltīja jaunu klientu piesaistei”.

Taču šis apgalvojums neatbilst realitātei – patiesībā, kā izriet no visa aktīvās atpūtas piedāvājuma Latvijā, uzņēmums Kājiņas B neveic ne vismazākās aktivitātes, lai piesaistītu kaut vienu vienīgu apmeklētāju.

Bērziņu ģimenes uzņēmums nav uzskatījis par vajadzīgu ievietot savu piedāvājumu ne asociācijas Lauku ceļotājs portālā (kurā kopumā ir 84 dažādi aktīvās atpūtas piedāvājumi), ne citās ārpusrīgas atpūtai veltītās datu bāzēs.

Tāpat nav atrodama uzņēmuma interneta lapa, un Kājiņas B nav uzskatījušas par nepieciešamu savu adresi, telefonu un piedāvājumu minēt kaut vai publiskajās adrešu un telefonu datu bāzēs zl.lv un 1188.lv. Arī Cēsīs (Amatas novadā atrodas Drabešu pagasts ar Kājiņu B „aktīvās atpūtas kompleksu”) Pietiek neizdevās atrast nevienu, kas būtu lietas kursā par šādas atpūtas vietas pastāvēšanu.

Savukārt Drabešu pagasta iedzīvotāji, pēc kuru elektroniskā pasta vēstules Pietiek sāka „aktīvās atpūtas kompleksa” meklējumus, apliecina, ka pēdējo gadu laikā nekas neliecinot par to, ka Bērziņu ģimenes uzņēmums kaut vai gatavotos tur sākt kādu reālu saimniecisko darbību – protams, ja neskaitot to, ka Lauku atbalsta dienesta vai Eiropas fondu nauda iztērēta faktiski Bērziņu ģimenes personiskās mājvietas izbūvei.

Savukārt pati uzņēmuma īpašniece nemaz neuzturas Latvijā, - saskaņā ar LinkedIn datiem Eva Manavaduge Zviedrijā ir SEB bankas projektu vadītāja. "Man meita ir Zviedrijā. Viņa, kaut arī  ir pabeigusi gandrīz četras augstskolas, nav spējīga ar kaut ko te cīnīties, tāpēc gaida, kad te paliks labāk, lai atgrieztos," par viņu žurnālam Ir izteicies Bērziņš.

Pats Bērziņš ne piektdien, ne sestdien nevēlējās sniegt atbildes uz Pietiek jautājumiem, taču, spriežot pēc LTV raidījuma De Facto pieteikuma, tieši par šo tēmu prezidenta posteņa kandidāts raidījumam ar vārdiem „Nav nekāda pamata viņai notikt...” atbildējis uz jautājumu, vai šajā kompleksā pašlaik notiek kāda praktiska darbība.

Pietiek pagaidām nav zināms, kāda apjoma līdzekļus Bērziņu ģimenes uzņēmums saņēmis no Lauku atbalsta dienesta neeksistējošā un nefunkcionējošā „aktīvās atpūtas kompleksa” izveidei.

Aptaujātie reālu un funkcionējošu atpūtas kompleksu pārstāvji Pietiek piektdien un sestdien apliecināja – esot absolūti smieklīgi gan apgalvojumi, ka divu cilvēku uzņēmums spēj izveidot un uzturēt šādu kompleksu, nemaz nerunājot par tā attīstīšanu, gan apliecinājumi, ka notiek klientu meklēšana, kaut gan tās labad nekas netiek darīts publiskajā telpā.

Nav pamata apšaubīt to, ka par minētajiem faktiem pilnībā ir lietas kursā arī pašreizējais Valsts prezidenta posteņa kandidāts: kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, uzņēmums Kājiņas B zemesgabalu, uz kura atrodas kopumā trīs 2005. gadā ekspluatācijā nodotas ēkas (un ne vārda par kādām atrakciju utml. būvēm), nomā no paša Andra Bērziņa.

Ņemot vērā, ka minētie fakti liecina par iespējamu valsts vai Eiropas fondu līdzekļu izkrāpšanu, Pietiek jau ir nosūtījis oficiālu iesniegumu par tiem LR Ģenerālprokuratūrai.

Novērtē šo rakstu:

0
0