Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns nācis klajā ar gaviļainu paziņojumu saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu – atzīt par Satversmei neatbilstošu Saeimas Kārtības ruļļa normu, saskaņā ar kuru J. Bordāna partijas biedrs, kriminālvajāšanai izdotais Juris Jurašs netika pielaists uz Saeimas sēdēm. Šo paziņojumu īpaši komisku padara fakts, ka J. Bordāns „piemirsis”, par ko patiesībā lamj Satversmes tiesa.

„Prokuratūras un Saeimas vairākuma lēmums izraidīt Juri Jurašu ir atzīts par nelikumīgu. KNAB Operatīvās daļas vadītājs turpina cīnīties un uzvarēt kaujas ar blēžiem par mums visiem. Laiki mainās, korumpantu un viņu roklaižu laiks beidzas. Laimīgu Jauno gadu!” – ar šādu paziņojumu J. Bordāns nācis klajā sociālajā tīklā Twitter.

Tieslietu ministrs gan nav pamanījis, ka Satversmes tiesas spriedums netiek attiecināts ne uz kādu prokuratūras vai Saeimas lēmumu un ka Satversmes tiesa vispār lemj tikai par konkrētu normatīvo aktu atbilstību Satversmei, kā tas ir bijis arī šajā gadījumā.

Arī šajā gadījumā Satversmes tiesa patiesībā ir lēmusi tikai par to, ka Satversmei neatbilst Saeimas kārtības ruļļa 17. panta otrā daļa “Ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Saeimas locekli, attiecīgais Saeimas loceklis zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam Saeimas loceklim visus kriminālprocesuālajos likumos noteiktos piespiedu līdzekļus”, kā arī attiecīgi teikumi 19. pantā.

Novērtē šo rakstu:

105
12