Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valstij kādu brīdi nebūs jādomā, kur nogrūst bezjēgā daudz sapirktās Covid vakcīnas, - brīnumainā kārtā izrādījies, ka Pfizer/BioNTech vakcīna Comirnaty vakcīna ir derīga nevis tikai sešus, bet veselus deviņus mēnešus.

Jau vairākas dienas mediķu aprindās cirkulē Zāļu valsts aģentūrā saskaņota, ar 21. septembri datēta „Vēstule veselības aprūpes speciālistam”, kurā tiek informēts par to, ka Comirnaty vakcīna, par kuru līdz šim ražotājs oficiāli bija paziņojis, ka tā ir derīga ne ilgāk kā sešus mēnešus, turpmāk skaitīsies derīga veselus deviņus.

„Cienītais veselības aprūpes speciālist! Informējam Jūs, ka 2021. gada 10. septembrī Eiropas Savienībā (ES) ir apstiprināti jauni derīguma termiņa nosacījumi, uzglabājot Comirnaty īpaši zemā temperatūrā,” norādīts vēstulē.

Tajā aprakstīts, ka „produktu informācijā ir veikti atjauninājumi par jauno derīguma terminu sasaldētam flakonam, derīguma termiņš ir pagarināts no 6 mēnešiem līdz 9 mēnešiem. Uzglabāšanas apstākli paliek nemainīgi (no -90 C līdz -60 C)”.

Turklāt izrādās, ka tagad deviņu mēnešu laikā neatvērtus flakonus var uzglabāt un transportēt temperatūrā no mīnus 25 C līdz mīnus 15 C vienu laika periodu līdz divām nedēļām, pēc kā atlikt atpakaļ uzglabāšanai temperatūrā no mīnus 90 līdz mīnus 60 grādiem.

Derīguma pagarinājums attiecināms arī ar atpakaļejošu datumu vakcīnu flakoniem, kas jau saražoti pirms šo izmaiņu apstiprinājuma: kastītes ar derīguma termiņu no 2021. gada jūnija līdz 2022 gada martam varot tikt izmantotas trīs mēnešus pēc norādītā, datuma ja vien nodrošināti apstiprinātie uzglabāšanas apstākļi.

Novērtē šo rakstu:

68
4