Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.

Pats saka, ka sūri grūti nopelnīto naudu izmantos jaunu kameru un droniņu iegādei, lai pēc tam vēl efektīvāk ķertu krāpniekus. Pēc šī “skaistā” publiskā Anša iznāciena vēl vairāk izskatās, ka krāpnieks tomēr ir viņš pats un jau pavisam drīz viņa “žurnālista” maksas pakalpojumus, ko, kā izskatās, līdz šim pirkušas un apmaksājušas dažādas marginālas un puskriminālas politbiznesmeņu grupas, tagad apmaksās ikviens nodokļu maksātājs. Taču grūti noliegt, ka Ansis noteikti būs lielisks papildinājums jau tā kolorītajai Latvijas deputātu “buķetei” – Andrim Amerikam jeb Misteram 20, Nilam Ušakovam un Tatjanai Ždanokai.

Taču pats jaunizceptais eiroparlamentārietis gandrīz vai apvainojās, kad sociālā tīkla “X” lietotāji neslēpa savu sašutumu, kad Ansis, kombinējot stulbumu ar cinismu, paziņoja, ka par EP nopelnīto naudu nopirks jaunu “Nikon”. Ne vārda par Latvijas iedzīvotājiem un viņu interesēm vai mērķiem, ko Latvijas labā viņš grib sasniegt, sildot Briseles krēslus. Kad tika publiski sarāts, tad tomēr izspieda, ka arī VL/TB/LNNK un Latvijas intereses viņš tur pārstāvēšot. Interesanti gan - kādas? Varbūt kāds Ansim mīļš Pēteris cer tikt pie saviem iesaldētajiem īpašumiem Eiropā un nosargāt savu puslegāli iegūto Latvijas pilsonību? Vai varbūt kāds Ilmārs un Māris joprojām cer, ka izspruks no režģa un tam noderēs arī Eiroparlamenta deputāta sakari? Vai arī tomēr Latvijas nacionālā interese būs jauns “Nikon”?

EP deputāta alga pirms nodokļiem tuvojas 11 000 eiro mēnesī, bet pēc nodokļiem jeb Ansim labāk zināmajā “ķepā” teju 8000 eiro. Divreiz vairāk nekā Saeimas deputātiem un teju tikpat, cik Latvijas augstākajām amatpersonām. Var, protams, teikt, ka Ansis malacis un īsts godavīrs, jo bez aplinkiem pats atzinis, ka viņu EP deputāta krēslā vadīs tikai un vienīgi merkantilas intereses un “Nikon”. Agrāk viņa mērķis bijis jauns auto, tagad “Nikon”. Bet vai tiešām man kā nodokļu maksātajam ir jāapmaksā šī kunga privāts bizness? Ja tik ļoti vajag, lai Anša minētie 12 519 plusotāji paši samet pa eiro jaunai kamerai.

Taču diemžēl jāsecina, ka arī līdz šim Ansis nav izcēlies ar augstāko morāles un ētikas latiņu. Ja vēl „Nekā personīga” pirmssākumos Ansis centās izlikties par profesionālu žurnālistu, tad pēdējās sezonās mantkārtība tomēr ņēma virsroku, un cenrādis aktīvi darbojās. Arī tagad Anša izveidotā biedrība un vienīgā zināmā darbavieta esot bez naudas, ienākumu tai neesot, bet filmiņas partijas un pasūtītāju interesēs top, politiskie oponenti tiek nomētāti, ceļojumi un dzīve notiek arī tad, ja parādu piedzinēji sēž uz kakla.[1]

Kā to izdarīt? Izlikties par žurnālistu un bīdīt biznesu ar cilvēkiem, kuru otrais vārds ir aploksne, otkats un politbizness. Tagad ar visu nodokļu maksātāju palīdzīgu roku Ansis būs ticis arī pie necerēta laimesta un jauna “Nikon”, ar ko pēc diviem mēnešiem jau kā izbijis Eiropas Parlamenta deputāts partijas un klientu uzdevumā veidos filmas. Bet savam iespaidīgajam CV un darba dzīves aprakstam viņš varēs trekniem burtiem pievienot, ka bijis no VL/TB/LNNK saraksta ievēlētais Latvijas deputāts Eiropas Parlamentā skaistus, bezrūpīgus un turīgas dzīves piepildītus divus mēnešus. Iespējams, šie divi mēneši paliks Anša atmiņā arī kā pēdējos gados vieni no retajiem, kad viņš būs veicis sociālās iemaksas valsts budžetā tāpat kā pārējie šīs valsts pilsoņi un pat politiskie oponenti, kuriem Ansis tik ļoti grib piesiet nodokļu iespējamo nemaksāšanu un aploksnes.


[1] https://m.pietiek.com/raksti/mans_viedoklis_musdienu_pasaka_par_verdinu__par_ko_tev_melo_ansis_pupols/

Novērtē šo rakstu:

89
17