Menu
Pilnā versija
Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Viesturs Ķerus · 09.06.2019. · Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Asiirietis

14.06.2019. 00:29

»

Mežinženieris

Kādi meža īpašnieki? Ja birokrātiem, kuri sēž kādos valsts kantoros par tavu mežu ir lielāka teikšana, kā tev, tad kas tu esi par īpašnieku...


Daudzi vēl nav sapratuši, ka šeit nav nekāda kapitālisma, neeksistē demokrātija un tiesiskums. Ir tikai plika naudas vara, kur taisnība un privilēģijas vienmēr būs bagātāko pusē, bet tas nozīmē, ka ar Satversmi tiek atslaucīta pēcpuse un pēcāk ar to aizbāzta mute neapmierinātajiem pamatiedzīvotājiem.
Okupantus, kolonistus un ārvalstniekus kā zināms neinteresē ilgtermiņa un nākotnes domāšana svešajā tiem zemē, tiem labumus vajag tūlīt un tagad, ja nē, tad dodas tie uz citu zemi vai iznīcina šķēršlus uz vietām ar skaitlisko pārākumu (neveiktā deokupācija) kā tas ir Latvijas gadījumā.

Atbildēt

Morāle

12.06.2019. 15:10

»

pēc kaujas komentēja

2017.gads...


Pluss Vējonim! Ko līdzīgā situācijā darītu Levits?

Atbildēt

Morāle

12.06.2019. 14:52

Kaut nu vēl ar mežiem palikušie mežu īpašnieki izlasītu šo rakstu!!

Atbildēt

bēdīgi

11.06.2019. 22:31

»

VB

"... ja nāk "dižozoli" un Ulda Dumpja balsī sola no


Cilvēciņš ir viekārši apmuļķots. Dižozols ar dāsnu reklāmas līgumu pacenties cien. aktieri vienkārši izmantot.
Ievas stāstus arī raklamēja.

Atbildēt

VB

11.06.2019. 22:05

»

janis

Mežu izsaimniekošana nav izņēmums.Es nezinu nevienu iestādījumu,kurš nedarbotos kā mafijas grupējums-kā kantoris,tā blēdība.Tas ir Latvijas zelta likums


"... ja nāk "dižozoli" un Ulda Dumpja balsī sola no ..."
Iznāk, U. Dupis arī ir pimpi$, kuram vairs nestāv.

Atbildēt

LL

11.06.2019. 22:02

Skat.kam pieder kokzāģētavas. Tā pati Norupe.

Atbildēt

kaķa smiekli

11.06.2019. 09:04

»

Mežinženieris

izpilddirektors Kristaps Klauss saviem kolēģiem zīmēja drūmas nākotnes ainas, prognozējot resursu pieejamības samazinājumu...


Tas taču katram bija skaidrs, ka agri vai vēlu, bet visai pārskatāmā nākotnē pienāks brīdis, ka nebūs ne ko cirst, ne ko pārstrādāt.Ka tikai nepienāk brīdis, ka nebūs arī ko krāsnī bāzt. Smieklīgas tagadējās vaimanas.

Atbildēt

Secinājums

11.06.2019. 00:13

Viesturs-latviešu Kārlis Markss, īpašumu ekspropriēt par labu tautai. Droši vien kaut kur ir arī bagātais Fridrihs, kas baro nabago Kārli, lai tas varētu idejas bīdīt.Būs vien jāsāk ticēt dvēseļu atdzimšanai.

Atbildēt

pēc kaujas komentēja

10.06.2019. 19:17

2017.gads.
Pēc ļoti grūtās cīņas un visas sabiedrības pretstāvēšanas mežrūpnieku prasībai cirst arī piejūras priežu mežus, Raimonds Vējonis teica:

"Man ir prieks, ka šī diskusija, kas ilga vairākus mēnešus, beidzot ir noslēgusies, noslēgusies par labu dabai,” sacīja Vējonis.
“Šajā nosacītajā viedokļu cīņā uzvarēja tā sabiedrības daļa, kas iestājās par dabas aizsardzības vajadzībām.
Es nevirzīšu nekādas iniciatīvas, ja tās būs pret sabiedrības interesēm!” sacīja Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka sabiedrība, aktīvi iesaistoties šajā diskusijā, panākusi vēlamo.
LR1, Krustpunktā, 19.12.2017

Atbildēt

2 santīmi īpašniekam

10.06.2019. 18:20

2011.01.11.
Pēc Eiropas Komisijas ziņām, Latvija pašlaik ir visnežēlīgāk izcirstā savienības valsts. .. no katra valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži nopelnītā lata vien 2 santīmi nonāk pie mežu patiesajiem īpašniekiem - Latvijas tautas. Pārējais zūd akciju sabiedrības un tai pietuvināto vēderos, algās, „ziedojumos”, ieskaitot privileģētā uzņēmuma privileģēto darbinieku bezmaksas zobu labošanu un briļļu iegādi.

Atbildēt

par mežu izciršanu

10.06.2019. 17:54

Lai arī ir notikušas vairāk nekā 20 sanāksmes, patiesa, demokrātiska un neatkarīgi koordinēta diskusija par meža apsaimniekošanu, ņemot vērā gan tā ekonomisko, sociālo un dabas vērtību, nav bijusi.
Grozījumu gala versijā iebildumi un dabas intereses kompensējošie pasākumi tikpat kā nemaz nav ņemti vērā, un minimālās izmaiņas, kas tajos ieviestas, noteikti nelīdzsvaro to, kādu ietekmi uz vidi radīs Grozījumi. Savukārt Grozījumu virzīšanas un apspriešanas process bija orientēts uz vienas šauras privāto interešu grupas mērķu sasniegšanu.

Atbildēt

Ķertuss

10.06.2019. 17:53

Piena ražošana arī kaitē dabai. Azliegt!

Atbildēt

Viens liels neapvainots meža īpašnieks

10.06.2019. 11:35

»

Jā, bet

Kāpēc gan meža īpašniekam būtu vajadzīgi visi šie birokrātu izstrādātie noteikumi, prasības, saskaņošanas un ciršanas atļaujas?! Vai tad tas mežs ir tā meža īpašnieka īpašums, vai tomēr, kā tas bija komunistu laikos, mežs pieder valstij? Varbūt ar laiku arī braukšana ar manu personīgo auto būs jāsaskaņo...


Un ja nu tur tiešām "dabas draugi" ierauga kādu sargājamu putnu vai dzīvnieku?
------------ ------
Kāpēc tu pats tur neieraugi kādu sargājamu putnu vai dzīvnieku? Savā mežā ej ar aizsietām acīm un ausīm?
Tu saki, it kā mežu īpašnieki būtu kaut kādas stulbas, domāt un saprātīgi rīkoties nespējīgas personas, kuru rīcība no malas jāvada un jākoriģē ar kaut kādiem priekšrakstiem un noteikumiem, tad te nu to esi parādījis, ka nesaproti. Mežs nav tikai koksne.

Atbildēt

Mežinženieris

10.06.2019. 10:27

Kādi meža īpašnieki? Ja birokrātiem, kuri sēž kādos valsts kantoros par tavu mežu ir lielāka teikšana, kā tev, tad kas tu esi par īpašnieku?!
Ja, lai kaut ko nocirstu savā mežā, tev jāskrien pēc papīra pie kungiem uz mežniecību un viņi vienā mierā var to papīru tev arī nedot, tad kas tu esi par meža īpašnieku?!
Ja dāmītes un čalīši no valsts dabas sargātāju kantora netraucēti var staigāt pa tavu mežu, meklējot putnu ligzdas vai retus augus un pēc tam tev noteikt ierobežojumus un liegumus, tad kas tu esi par meža īpašnieku?!
Ja valsts birokrāti var tev uzlikt sodu par to, ka neesi savā mežā darbojies saskaņā ar viņu sastādītajiem noteikumiem, tad kas tu esi par meža īpašnieku?!
Ja katru gadu, neskatoties ir vai nav tev no meža kādi ienākumi, tu esi spiests valstij maksāt par savu mežu, tad kā tu vari teikt, ka tas ir tavs mežs?!
Ja tas mežs ir tavs, tad kāpēc no savā mežā nogrieztajiem un pārdotajiem kokiem, tev daļa naudas ir jāatdod valstij?!
Lai mīlētu savu zemi, tai ir tev jāpieder, līdz kaulam, līdz pēdējai gārsai un atmatai. Līdz katrai rudzu vārpai un sētas krancim , kas pa druvu skraida. Līdz klēts izliektajai mugurai un šķūņa durvju čīkstoņai, kas lūdzas ielīst malkas sterā. Vai tev var kas piederēt, ja citi izlemj , cik tev būs nodevu maksāt un kad tu drīkstēsi ko paturēt? Māte mīl savu bērnu bez nosacījuma. Bet tikai savu. Ja gribat lai ir patrioti, tad viņiem ir jāgrib piederēt šai zemei bez nosacījuma. Un tas būs tikai tad, kad tā patiesi piederēs viņiem, nevis tikai skatoties pa tramvaja logu.

Atbildēt

Gints

10.06.2019. 09:00

»

zaiga

Dižozols ražo kailcirtes


Starp sarakstā iekļautajiem atrodama gan firma, kas nodarbojas ar viesu izmitināšanu viesu mājās, gan arī kūdras ieguves uzņēmums un firma, kas norādījusi, ka tās pamatdarbība saistīta ar koka taras ražošanu.

Atbildēt

janis

09.06.2019. 23:57

Mežu izsaimniekošana nav izņēmums.Es nezinu nevienu iestādījumu,kurš nedarbotos kā mafijas grupējums-kā kantoris,tā blēdība.Tas ir Latvijas zelta likums.

Atbildēt

vecais spekulants

09.06.2019. 21:39

Mezi ir izlaupiti ! Visas labas senu un ogu vietas pagalam !

Atbildēt

mja

09.06.2019. 21:21

dižozola komisija 7 eur kubs. Un cērt neizdevīgā laikā īpašniekam,lai tik savu naudu izkrāptu !!! Šogad cenas pret 2018 g novembri -25 eur uz kubu, tas mistiskais Dižozols nereklamē šo info !!!!!!!!
Tik apjāj tupos pilsētniekus. Un pieņemšanas aktus no zāģētavām utt īpašniekam neuzrāda.

Atbildēt

Jā, bet

09.06.2019. 20:47

Kāpēc gan meža īpašniekam būtu vajadzīgi visi šie birokrātu izstrādātie noteikumi, prasības, saskaņošanas un ciršanas atļaujas?! Vai tad tas mežs ir tā meža īpašnieka īpašums, vai tomēr, kā tas bija komunistu laikos, mežs pieder valstij? Varbūt ar laiku arī braukšana ar manu personīgo auto būs jāsaskaņo ar kādu valsts kantori un jāprasa no tur sēdošajiem birokrātiem braukšanas atļaujas? Ir taču valstij piederošie meži. To apsaimniekošanu tad lai arī valsts ierēdņi regulē un kontrolē. Par pilsoņu privātīpašumu, jums nedrīkstētu būt nekāda darīšana. Ko īpašnieks grib ar sev piederošo mežu darīt, to viņš dara. Tā tam vajadzētu būt! Visi taču mēs esam pieskaitāmi, rīcībspējīgi cilvēki. Un tie birokrātu izstrādātie noteikumi un prasības īstenībā ir viens liels apvainojums mežu īpašniekiem. It kā viņi būtu kaut kādas stulbas, domāt un saprātīgi rīkoties nespējīgas personas, kuru rīcība no malas jāvada un jākoriģē ar kaut kādiem priekšrakstiem un noteikumiem. Mežu īpašnieku veikto mežu izciršanu lielā mērā stimulē tieši valsts iestāžu aktivitātes. Meža īpašnieks tiešām nevar būt drošs, ka rīt viņš par attiecīgo koku audzi būs noteicējs. Un ja nu tur tiešām "dabas draugi" ierauga kādu sargājamu putnu vai dzīvnieku? Ja meža īpašnieks būtu drošs par savu tiesību negrozāmību uz viņam piederošo mežu no valsts puses, nekādi blēži no malas viņu nepierunātu izcirst kokus pret viņa gribu.

Atbildēt

zaiga

09.06.2019. 19:52

Dižozols ražo kailcirtes

Atbildēt

jautaajums

09.06.2019. 19:46

Un kāds labums latviešu tautai no šiem izcirstajiem mežiem?
Rezultātā postaža un ekoloģiskā katastrofa.

Atbildēt

Mežinženieris

09.06.2019. 19:27

izpilddirektors Kristaps Klauss saviem kolēģiem zīmēja drūmas nākotnes ainas, prognozējot resursu pieejamības samazinājumu.
--------------------------
Kristaps jau taisnību vien ir teicis, īsāk, šie pašreizējās ciršanas apjomi pakāpeniski samazina cērtamās koksnes krāju gadu no gada. Un cik saprotams no histērijas šajā jautājumā, tad gandrīz viss cērtamais Latvijas valsts mežos jau ir nocirsts, atlikušas drupačas. Tādēļ jau arī jāķeras pie tiem mežiem, kuru īpašnieki ir mazliet tālredzīgāki. Taču izrādās arī tos šie darboņi ir spējīgi apčakarēt.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: