Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

mels

06.12.2016. 19:42

Oui, kā šīs likumdošanas iniciatīvas pieņemšana monopolizēs būvniecību, ekstrēmi palielinās būvniecības izmaksas! Jūs domājat, ka cels kvalitāti un novērsīs Zolitūdes neatkārtošanos. Taču nē, cilvēki, kas uzskata ka ir jāievieš šis sistēma, taču arī ir izdevuši sertifikātus (ierobežojumus) speciālistiem, kas ir cēluši zolitūdes veikalu. Pēc Tam viņi tos viņiem atņēma un bija spiesti atdod atpakaļ. Lai celtu kvalitāti nav jāpieņem ierobežojoši likumi, bet jāpilnveido un jāizveido atvērta apmācība. Tikai izglītības kvalitātes līmeņa palielināšana un konkurences augšana cels kvalitāti. Ierobežojumi neveicina konkurenci, konkurence neveicina izaugsmi.

Atbildēt

palīgstrādnieks

03.12.2016. 18:49

»

Celtnieks

Diemžēl būvniecībā būvinženieru praktiski nav. Likums neprasa. Ir būvspeciālisti. Viens pa trim kantoriem ar vidējo speciālo izglītību. Tā ekanomikas ministrija nosaka. Tāpēc arī grūst pa reizei šis tas. Celtniecībā strādājoša būvinženiera profesijas prestižs ir tuvs nullei ar visiem ikgadus abonējamiem...


Būvinženieris, kas saņem mazāk kā trauku mazgātāja Stokholmā, arī domā, kur vēl piepelnīties, vai ko nozagt, jo viņu neviens nenovērtē, nevis viss ziedojas savu tiešo pienākumu izpildei!

Atbildēt

Piekrītu

02.12.2016. 07:47

»

būvinspektors

Ja čalis no laukiem divus gadus skrūvē rigipsi. Trešajā gadā uzskata sevi par meistaru...


Daudz speciālistu ar vidējo profesionālo izglītību strādā ārzemēs. Kamēr nebūs šī sistēma sakārtota, viņi i nedomā atgriezties.Agrāk "padomijas" gados cilvēks bez izglītības varēja būt palīgstrādnieks un viņam attiecīgi maksāja, jo būvniecība strādniekiem bija kategorijas un tas bija pareizi.tagad ir bardaks vārda tiešājā nozīmē.

Atbildēt

būvinspektors

30.11.2016. 14:20

Ja čalis no laukiem divus gadus skrūvē rigipsi. Trešajā gadā uzskata sevi par meistaru.
Tad mums drīz vel kaut kas sabruks.
Man fiziski nav laika izkontrolēt visus būvobjektus savā jurisdikcijā.
Man jākrāmējās ar BIS un vel trijām papīrus reģistrējošām programmām.
Kamēr būvniecības nozarē galvenie būs juristi un ģeogrāfi mūsu būvniecībā būs bardaks.

Atbildēt

Tā viš ir

30.11.2016. 08:38


Tas, kurš nodzēris šofera tiesības ātri pārtop par celtnieku.Ja neticat,pavērojiet, kur šie visi paliek.

Atbildēt

a

30.11.2016. 08:35

»

Pelecis

Darbinieku čipošana ir laba lieta.Visi tiks uzskaitīti un nomaksāti nodokļi,tikai neviens nevērtē izmaksas čipošanai un iespējas šo sistēmu apiet.Ja būvniecībā nodarbinātos nevar uzskaitīt pašreiz,tad pēc čipošanas nekas nemainīsies.Un uzskaitīt nodarbinātos nevis nevar,bet gan negrib.Jau esošais regulējums...


Kaut ko esi dzirdējis par skrūves pievilkšanas spēku un iepriekšēja sasprieguma radīšanu skrūvē? Būvkonstrukciju skrūvētājam augstāko izglītību nevajag, bet kursus par montāžas lietām obligāti būtu jāapgūst.

Atbildēt

Pelecis

29.11.2016. 22:40

Darbinieku čipošana ir laba lieta.Visi tiks uzskaitīti un nomaksāti nodokļi,tikai neviens nevērtē izmaksas čipošanai un iespējas šo sistēmu apiet.Ja būvniecībā nodarbinātos nevar uzskaitīt pašreiz,tad pēc čipošanas nekas nemainīsies.Un uzskaitīt nodarbinātos nevis nevar,bet gan negrib.Jau esošais regulējums atļauj uzskaitīt visus objektā strādājošos.
Pēc visu jaunieviesēju viedokļa sanāk,ka neviens,bez speciālas izglītības neko nevar darīt.Ja piemērs,ka skrūves skrūvēja speciālo izglītību neieguvušais skrūvju skrūvēšanas speciālists ir arguments,tad man par stulbumu vairs nav ko teikt.Skrūvju skrūvētāju var salīdzināt ar personu,kura veikalā nopirkusi skapi un ievērojot pievienoto instrukciju mēģina to salikt.Pēc grudrišū domām,skapja salicējam ir jābūt maģistra grādam skapja salikšanā,jeb vismaz jābūt izgājušam speciālos kursus,jo instrukcijas ievērošana nav saiastoša.Ja ievēro tehnoloģisko procesu,tad nevar rasties problēmas (protams,ja tehnoloģiskais process ir pareizs un tiek ievērots).

Atbildēt

Janka

29.11.2016. 21:23

Nu un ko mazkvalificētie darīs, ies par deputātiem? Tā vismaz cementu nēsāja un ķieģeļus padeva. Bet augstākā izglītība kļūs pērkama, jo nebūs kas strādā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

29.11.2016. 19:23

Visi tie kvalifikāciju papīri lielākoties ir butaforija. Ar LPSR laikiem kā diena pret nakti.
Papīri=zināšanas - prasa resursus. Kangariem ārzemju kaklakungiem likumīgos % jāmaksā + pašiem vēl japaspēj sazagties. Kvalitātei nepietiek resursu + drīz arī nepaliks cilvēku ar zināšanām.
Kangari iznīcina potenciālu mums izglābties un neizzust

Atbildēt

teātris

29.11.2016. 19:00

Tiem plānā galdiņa urbējiem miera nebūs, kamēr visus nenočipos kā suņus.

Atbildēt

Celtnieks

29.11.2016. 17:00

Diemžēl būvniecībā būvinženieru praktiski nav. Likums neprasa. Ir būvspeciālisti. Viens pa trim kantoriem ar vidējo speciālo izglītību. Tā ekanomikas ministrija nosaka. Tāpēc arī grūst pa reizei šis tas. Celtniecībā strādājoša būvinženiera profesijas prestižs ir tuvs nullei ar visiem ikgadus abonējamiem sertfikātiem, maksas kursiem un apdrošināšanām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: