Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600 litrus degvielas. Ieviešot autoparka vadības GPS sistēmu, automašīnu skaitu ir izdevies samazināt uz 8 un degvielas patēriņu uz 780 litriem

Šis spilgtais piemērs pierāda, ka ne visas automašīnas valsts pārvaldē ir vajadzīgas tiešo pienākumu pildīšanai, līdz ar to ir iespējams samazināt gan auto skaitu, gan arī degvielas patēriņu.

2017. gadā ministriju un padotības iestāžu vieglā pasažieru un vieglā plašlietojuma autotransporta līdz 9 sēdvietām (izņemot operatīvo transportu) skaits valstī bija 4123 vienības un kopā uzturēšanai iztērēja 21,6 miljonus eiro. 

Cik vēl automašīnu ir valsts atvasinātajās iestādēs, aģentūrās, pašvaldībās, valsts un pašvaldību uzņēmumos? BVKB piemērs pierāda, ka šeit varam ietaupīt budžeta līdzekļus. Tagad krīzes laikā, kad budžeta ieņēmumi ir kritušies un jātaupa nodokļu maksātāju nauda, nepieciešams visas valsts un pašvaldību automašīnas aprīkot ar GPS sistēmām.

Paraksties par iniciatīvu manabalss! https://manabalss.lv/i/1616

Novērtē šo rakstu:

26
3