Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

10. maija rītā gājējiem Doma laukumā pavērās aina, kas liecināja, ka „kungi” joprojām sevi uzskata par īpašiem: cieši blakus Latvijas Radio ēkas ieejas durvīm, gājēju zonā bija novietota Volkswagen markas automašīna ar Veselības ministrijas caurlaidi vējstiklā, - veselības ministre Anda Čakša (ZZS) bija ieradusies uz interviju un kopā ar autovadītāju nebija uzskatījusi, ka satiksmes noteikumi ir arī viņai rakstīti.

Faktiski visā Doma laukumā, kā arī virknē Vecrīgas ielu ir spēkā ceļazīme “Gājēju ceļš”, kas nozīmē, - atļauts pārvietoties tikai gājējiem. Daudzi autobraucēji no laukiem, apmaldījušies Vecrīgas ieliņās, par šīs zīmes neievērošanu ir tikuši sodīti. Taču ir cilvēki, kas uzskata, ka viņu amats ļauj šādas „parastajiem cilvēkiem” domātās ceļazīmes neievērot, un sava komforta vārdā atļaujas tās neievērot.

Kā izrādās, sudrabkrāsas Volkswagen automašīna ar valsts reģistrācijas numuru KU-1950 un Veselības ministrijas caurlaidi vējstiklā, kas bija novietota šajā „gājēju ceļa” darbības zonā, blakus Latvijas Radio ieejas durvīm, bija šīs ministrijas turējumā, savukārt novietota tur tā bija vienkārša iemesla dēļ – ministre Čakša bija atbraukusi uz interviju un nebija vēlējusies noiet kājām liekus divdesmit metrus.

Veselības ministrijas skaidrojums pēc ministres pieķeršanas ir šāds: „Atbildība par transportlīdzekļa vadīšanu, novietošanu stāvēšanai u.c. ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu gulstas uz transportlīdzekļa vadītāju. Vienlaikus atvainojamies par izveidojušos situāciju un, lai novērstu līdzīgu situāciju atkārtošanos, tiks veiktas pārrunas ar ārpakalpojuma sniedzēju, kas nodrošina šoferu pakalpojumus Veselības ministrijai.” Šis ārpakalpojums sniedzējs ir Saeimas autobāze.

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

62
4