Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skats no malas

22.10.2020. 17:28

Cienītā, tikai viens nekautrīgs jautājums - KURŠ MAKSĀS JUMS PABALSTUS UN PENSIJU? Es nedomāju, ka maniem strādājošajiem bērniem tas būtu jādara.

Atbildēt

GRIB, LAI RAKAT LUBENES

14.10.2020. 07:04

»

Autorei

pārsvarā tās jūsu grāmatas ir " izlasi - aizmirsti - izmet ",kādreiz vēlreiz pārlasīt kā klasiķus Gogoli, Veidenbaumu utt . nav vēlēšanās


BET PRAŠIT, LAI KĀDS CITA BARO, NEUZTURĒT SAVU VALSTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TIPISKIE SOVAKI SVOLOČI, PĒC TAM ĶĒRC, KA NAV PENSIJU, TĀTAD JĀBARO PARAZĪTI VISU VIŅU MŪŽU.

Atbildēt

kaķa smiekli

13.10.2020. 15:22

»

Harijs Poters

Autorei - lūdzu vērsties nevis pret esošo kultūras ministru, bet pret tiem, kuri solīja piena upes ķīseļa krastos pēc tam, kad būsim likvidējuši visu ražošanu un pārtiksim no tūrisma, tranzīta un bankām. Paldies


Tranzītam un bankām pārvilkts trekns krusts uz mūžu , tūrisms vēl agonē. Tas ir veiksmes stāsts.Kā vakar *Kārtības rullī* teica šizofrēniskais Bondars - *Latvija var !*

Atbildēt

“Laiks iedzert vīnu!” LIEPIŅA LINDA, 13. Saeimas deputāte

13.10.2020. 07:41

No cionistu rokasgrāmatas 6. Saeimai, kuras Saeimas prezidija pr-ja bija I. Kreituse, politoloģijas “profesore”, kura apkalpo 4. maija komunistu, čekistu, cionistu valsts korporāciju, “Gudro stratēģija un taktika”.

“Tautai akli jāuzticas drukātam vārdam un ar viņu saistītām maldu mācībām. Gandrīz visa prese atrodas mūsu varā un tā nodrošinās enerģisku atbalstu. Tautai jātic, ka varturi valstij kaitē ar augstāku mērķi un nolūku, ka tie aizstāv strādnieku šķiru un pasaules saimnieciskos principus”.


“Ja Eiropas valstis sacelsies pret savu iznīcināšanu, tad “gudro” vārdā atbildēs amerikāņu, ķīniešu vai japāņu “lielgabali”. Briesmu gadījumā “gudrie” draudēs uzspridzināt veselas galvaspilsētas ar visām iestādēm.”


“Es zinu noslēpumu, kā caurmēra latvietim likt noticēt visam, ko es vēlos. Parādiet kaut ko televīzijā, un tas kļūst par realitāti. Ja pasaule ārpus televīzijas ir pretrunā ar TV tēliem, cilvēki sāk mēģināt šo pasauli pārveidot tā, lai tā tiem līdzinātos.”

Cik pareizs taču mūsu Veco Gudro izteiciens, ka liels mērķis tikai tad var tikt sasniegts, ja līdzekļu ziņā cilvēks nav izvēlīgs un neskaita upurus, kas jānes.

“Pretestībai neveiksies. Pirmkārt, no mums baidīsies. Otrkārt, mēs ar intrigām (ar tiesām, līgumiem, kredītu noteikumiem utt.) visu sajauksim. Treškārt, tautas radošie spēki nespēs apvienoties ar tautas aklajiem spēkiem, jo starp tiem būs uzcelts mūris savstarpēja terora formā.”

“Upurus no lētticīgo lopiskās sēklas mēs nekad neesam skaitījuši, bija mums jāupurē arī daudzi no savējiem, bet katrs upuris no mūsu puses ir tūkstoš lētticīgo vērts.” “


“Spēkam (augstiem amatiem) jāizkaro uzvara tiesiskos jautājumos, lai vestu uz liekulību (pie kukuļošanas, krāpšanas, nodevības). Tauta jāpieradina pie nelikumības.”


“Mēs sev nodrošināsim milzīgas monopoltiesības kā varenu bagātības avotu, kā arī izdevīgus amatus, no kā (kā valsts maksas un banku kredīti) būs atkarīgas citas- pat lielas bagātības.”


“No sākuma atbildīgas vietas valstī uzticēsim tādām personām, kuru pagātne un raksturs par viņām galvo. Mūsu palīgspēkos ir žurnālisti, juristi, pārvaldes ierēdņi, valstsvīri un personas, kas mūsu speciālajās skolās būs baudījuši speciālu izglītību un kuriem tiks atklāti visi sabiedriskās dzīves noslēpumi”.


“Jāceļ rūgšanu, ķildas un ienaids tautā. Svarīgi ir tautu skaldīt ar kaislībām un svešām domām, un ar iznīcinošu kritiku atradināt no patstāvīgas domāšanas. Liksim izteikt pretrunīgus uzskatus, kamēr no sarežģījumiem tauta neatrod vairs izeju. Tauta jāgrūž no vienas vilšanās otrā. Apdāvinātos radošos tautas garus ir jāvada uz tukšu runu cīņām (Saeimā), kur mēs rīkosim izrādes ar lielu daiļrunību, līdz ļaudis no skaistām runām būs noguruši.”


“Naudai ir spēks, kurš ir tikai “gudro” rīcībā. Mēs sev nodrošināsim milzīgas monopoltiesības kā varenu bagātības avotu, kā arī izdevīgus amatus, no kā (valsts maksas un kredīti) būs atkarīgas citas - pat lielas bagātības.
Nekustamo īpašumu īpašnieki ir mums kaitīgi, viņiem nolaupīsim zemes īpašumus, paaugstinot nodokļus.”


“Viens apdāvināts radošs tautas gars gan spētu mums kaitēt vairāk nekā miljons ļaužu, kas ir savstarpēji sašķelti. Tādi tautas gara spēki ir jātraucē jau pašā sākumā. Viņu domas ir jānoved līdz galējībai, lai labāk varētu sēt nesaskaņas”.
“Tautas prāts jāapmiglo ar alkoholu un izvirtību. Iznīcināsim Dievturību un to aizstāsim ar daudzskaitlīgiem aprēķiniem un miesas vajadzībām. Ir jāsaprot, ka bez Dieva cilvēks ir tikai dzīvnieks, kas pakļaujas stiprākam un ka novājināta tauta padodas iznīcībai.”

“Iznīcināsim ģimenes un audzināšanas nozīmi, jo tikai tā mēs spēsim kavēt apdāvinātu personu rašanos. Līdzīgi likvidēsim lauku skolas, jo neviens nespēj īsti pārbaudīt, kas tur tiek mācīts. Mēs jaunatni samaitāsim ar maldu mācībām un melkulību.

Tur, kur valda korupcija un izlaidība, tēvijas mīlestība un Dievticība tiek noslāpēta ar kosmopolītisko pārliecību.”

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

12.10.2020. 23:10

»

Autorei

pārsvarā tās jūsu grāmatas ir " izlasi - aizmirsti - izmet ",kādreiz vēlreiz pārlasīt kā klasiķus Gogoli, Veidenbaumu utt . nav vēlēšanās


Ir sacīts: "Kad vienu suni sit, tad visi pārējie suņi klūp virsū sistajam, nevis sitējiem. Bet – neaizmirsīsim, ka tie jau ir suņi (ne Cilvēki)..."
/ Anšlavs Eglītis /

...
Latv(ĀN)is latv(ĀN)im -- mīļākā 'paika'!!!
(Kaut vai - dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
"Nācijas kolēgu nosist kā gulbi"...)

-------

muļķu zeme SILES "valsts" parodija "euro.latvānija", XXI gadsimts.

Atbildēt

Autorei

12.10.2020. 22:35

pārsvarā tās jūsu grāmatas ir " izlasi - aizmirsti - izmet ",kādreiz vēlreiz pārlasīt kā klasiķus Gogoli, Veidenbaumu utt . nav vēlēšanās.

Košļājama gumija ir jūsu literatūra tadas kā Račko, Rukšāne , M.Zīle utt .

Atbildēt

ABC

12.10.2020. 21:11

»

Ilmārs

Nezin kādēļ autore iedomājas, ka radošo profesiju pārstāvji ir īpaši un uz viņiem būtu jāattiecina īpaša nodokļu politika. Absurds! Ja strādā, - maksā nodokļus kā visi. P.S. Autore došoties rediģēt grāmatu, taču, spriežot pēc viņas rakstītā, vispirms vajadzētu iepazīties ar elementāro latviešu valodas...


Cienītais kungs!
Pirms šādu komentāru rakstīšanas es Jums ieteiktu izlasīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma veco versiju, piedāvāto versiju, salikt to EXCEL un paskatīties, kuram nodokļu slogs ir lielāks: Jums - algota darba ņēmējam, vai autoratlīdzības saņēmējam! Tā ir "pavilkšanās uz politiķu saukļiem". Mazāk skatieties TV un nekritiski ticiet! Labāk parēķiniet!

Atbildēt

Atis Priedītis

12.10.2020. 15:08

»

Tā gluži nav!

Katra paaudze atrod sev vajadzīgo. Līdz O Henri līmenim arī Kļavim netikt. Jo provinciālis. Lai arī vispārina labi. Par gaumi nestrīdas. Nacionālās latviešu literatūras nav. Ir vispārēja ciešanu- upuru literatūra. Upuri atrod sev līdzīgos rakstniekus, dzejniekus, raksta, lasa un vēlreiz pārcieš...


Latvijā tiek izdota arī cita tipa literatūra - ar pozitīvu skatu uz nākotni. Dumpīga rakstura un pie varas esošajai mafijai biedējoša. Tikai šādas literatūras esamība tiek noklusēta un autori padarīt par nezināmiem. Manuprāt, tieši kāds no šiem autoriem arī kļūs nākotnē populārs visā pasaulē.

Atbildēt

Atis Priedītis

12.10.2020. 14:56

Tuvojas laiks, kad grāmatas rakstīt un izdot varēs (par savu naudu) pensionāri, kuri visu mūžu sūri grūti strādājot ir sapelnījuši pietiekoši lielu pensiju. Savukārt visi granti, stipendijas un fondi tikai izkropļo rakstniecības vidi, jo šī naudiņa kā likums tiek piešķirta tikai savējiem - tas ir paklausīgajiem un "pareizi" rakstošajiem. Izcila literatūra tā rasties nevar.

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

12.10.2020. 13:06

»

toties

daži labi grāmatu izdevēji ir miljonāri. Jā grāmatas būtu lētākas, būtu vairāk pircēju. Varētu būt vienkāršāks iesējums, lasītājam tas nav tik svarīgi kā autora teksts“Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
/ apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spēku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: "Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais."

Un, arī: "Kad zaglis apzog zagli – Dievs smejas."

Savukārt, kā zināms: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"."

-----------

Mediju ziņa (2008. gads): Grāmatizdevēju un grāmatu tirgotāju "nevalstisko organizāciju" vadītāji esot "nosūtījuši vēstuli finanšu ministram A. Slakterim (TP jeb "kurmjuTēta taukmūļi"), ekonomikas ministram K. Gerhardam (TB/LNNK jeb "tūdaliņi/pastalnieki"), izglītības ministrei T. Koķei (ZZS jeb "hūts.mēslu naftaspāķi"), kultūras ministrei H. Demakovai (TP jeb "kurmjuTēta taukmūļi") un saeimas "finanšu un budžeta komisijas" priekšsēdētājam K. Leiškalnam (TP jeb "kurmjuTēta taukmūļi"), kurā pauž satraukumu un neizpratni par lēmumu mainīt grāmatu piegādēm noteikto PVN likmi no 5% uz 10% vai pat 21%"...
-------

"Mums 'izčakarē' "shēmojumu"!!!..."
( O.M.© “Hŗoniskais pjedestāls” - 4.12.2008., Nr.6. )

'Stumj' "grāmatnieki" 'pergamentu',
Uz M.U.Ļ.Ķ.U Zemes parlamentu,
Un valdīšanas 'rumpju' pusi ~
Šiem 'baigā skrobe sanākusi':

"Mums tŗula neizpratne raisās,
Par to, ka - 'sugas biedri' taisās,
SEV 'ieraut ķešās' grašus liekus,
Un "uzmest" 'čomus' - "grāmatniekus"!?

Kad "kultūr-shēmu" 'kombinējām',
Kā bodniekam un izdevējam,
'Pa trekno atslaukt' "reņģēdājus" ~
Jūs 'nolobējāt' "drukātājus":

Kā M.U.Ļ.Ķ.U zemes "politiķi" ~
Mums ļāvāt 'nokāst smuku piķi',
Lai 'biezāki' kļūst "grāmatnieki",
(Kas nejūtas pie SILES lieki).

Viss "nišā" 'rullē' MAFIOZI:
'Caur' "ĀBeCi" un "Rapša-Rozi",
Kā arī - dažām 'SILES durām',
Mēs "valstī" MONOPOLU 'turam'.

Par grāmatu tik latus PRASĀM,
Ka - "pūlis" 'deso' kājām basām,
(Un, perspektīvā - pliku 'di#su'...)
Dēļ tā, ko 'uzgriežam pa virsu'.

Tiek 'navars' sadalīts "pa godam",
No "mazum cenas" - pusi dodam,
Mēs bodniekiem un "vairumniekiem",
Viss pārējais - mums, "grāmatniekiem".

(Par autoriem - pat nerunāsim:
Pēc "shēmas" katram 'badakāsim',
'Pie SILES paikas nespīd ŗīties' ~
Lai kā kurš prastu "izpildīties"!...)

Pašreiz, 'vot' - esam "apdraudēti":
Ja nodokļiem tiks 'piespicēti',
Kaut pāris procenti - bez 'ūzām',
Mums, 'biedri', nāksies "kalpo mūzām"!!!

Bet - tas, kurš radis trekni 'ŗīties',
Ar "svešiem" nejēdz padalīties:
Ja SILĒ "sapratne nav rasta" ~
'Augs' cenas grāmatām un 'basta'!..."
...
'Laiž' "sērdienīši" 'rakstu galu',
Uz M.U.Ļ.Ķ.U Zemes 'SILES malu',
Ar "neizpratnes stresojumu":
"Mums 'izčakarē' "shēmojumu"!!!..."

-----------

MUĻĶU, peŗmanenti nozombētu LUM.PEŅU, bezcerīgi aprobežotu "lojālpat.REJotu", ģen.ētiski de.fektīvu "SILEI pietuvinātu lielāko kŗetīnu", klaji PRETLIKUMĪGAS "revolucionārās pārliecības" lop!ski tŗulu zombij.fanu, derdzīgi glumu "(p)(ie)līdēju", nicināmi gļēēvu "kluso mīīzēju" u.c. taml. necilu "bio.gaļas izstrādājumu" zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latv(ĀN)ija", XXI gadsimts.

Atbildēt

?

12.10.2020. 12:45

Bet vai rakstnieki vēsturiski, izņemot padumjo savienību, ir bijuši nodarbināti tikai kā rakstnieki vai tomēr strādāja citā darbā, kas arī nodrošināja viņiem izdienas iztikšanu? Neesmu eksperts, bet kaut kā miglu atceros no rakstnieku biogrāfijām, ka viens bija skolotājs, cits rakstvedis vai žurnālists, Kafka strādāja apdrošināšanās, utt., un tie ir klasiķi.

Atbildēt

Tironis

12.10.2020. 10:05

Autore ir starp tiem,kas kāda indivīda personisko problēmu narcistiskošanu grib apmaksāt ar nodoklu maksātāju naudu un uzskata to par pašsaprotamu. Maz naudas, dodiet vēl!

Atbildēt

Harijs Poters

12.10.2020. 08:58

Autorei - lūdzu vērsties nevis pret esošo kultūras ministru, bet pret tiem, kuri solīja piena upes ķīseļa krastos pēc tam, kad būsim likvidējuši visu ražošanu un pārtiksim no tūrisma, tranzīta un bankām. Paldies.

Atbildēt

Arī autors

12.10.2020. 08:46

Autore raksta, ka ļaudis komponē, mālē, organizē, raksta...Jā, dara arī to jeb, kā autore raksta,"kultūra notiek". (Vai nav dīvains vārdu salikums rakstniekam?) Taču ar "kultūras notikšanu" vien nepietiek -kādam vajag arī zemi art un govis slaukt. Līdz ar to jautājums - kāpēc tiem, kuri govis slauc un zemi ar, nodokļus jāmaksā, bet tiem, kuri kompenē, mālē, raksta, nodoklis nav jāmaksā? Varbūt tāpēc, ka rakstīšana, mālēšana svarīgāka par maizes audzēšanu? Par so jautājumu autorei derētu padomāt.
Rakstniekiem un citiem kultūras druvas kopējiem domāt vajadzētu nevis par to, lai atbrīvo no nodokļiem, bet par to, lai radošā darbība ļautu vairāk nopelnīt. Piermēram, vajadzētu panākt, lai bibliotēkas var nopirkt vairāk grāmatu, maksāt vairāk autoriem, kuru grāmatas lasa. Šajā virzienā aicinu domāt.

Atbildēt

Ilmārs

12.10.2020. 08:16

Nezin kādēļ autore iedomājas, ka radošo profesiju pārstāvji ir īpaši un uz viņiem būtu jāattiecina īpaša nodokļu politika. Absurds! Ja strādā, - maksā nodokļus kā visi. P.S. Autore došoties rediģēt grāmatu, taču, spriežot pēc viņas rakstītā, vispirms vajadzētu iepazīties ar elementāro latviešu valodas gramatiku...

Atbildēt

Pasaules Bankas koncepcija latviešu literatūrai un mākslai

12.10.2020. 07:58

Arī noteic naudas aizdevēji. Ir atzīstama tikai viena literatūra un māksla un abām jābūt komerc.

Pērk, vai nepērk.

Atbildēt

Tā gluži nav!

12.10.2020. 07:52

»

Dagnija

Lai kā dažam labam nepatīk, bet diemžēl šis ir grafomānu laikmets. Štancēt grāmatas - "rakstniece" Ulberga precīzi pateica! Izdabūt no Kultūrkapitāla fonda naudiņu kārtējam štancējumam - visa gudrība. Štancējumi iegulas veikalu un izdevniecību noliktavu plauktos... Nopērk štancējumus retais, jo tie, ...


Katra paaudze atrod sev vajadzīgo. Līdz O Henri līmenim arī Kļavim netikt. Jo provinciālis. Lai arī vispārina labi. Par gaumi nestrīdas. Nacionālās latviešu literatūras nav. Ir vispārēja ciešanu- upuru literatūra. Upuri atrod sev līdzīgos rakstniekus, dzejniekus, raksta, lasa un vēlreiz pārcieš.

Atbildēt

Dagnija

12.10.2020. 06:57

Lai kā dažam labam nepatīk, bet diemžēl šis ir grafomānu laikmets. Štancēt grāmatas - "rakstniece" Ulberga precīzi pateica! Izdabūt no Kultūrkapitāla fonda naudiņu kārtējam štancējumam - visa gudrība. Štancējumi iegulas veikalu un izdevniecību noliktavu plauktos... Nopērk štancējumus retais, jo tie, kas lasījuši Belu, Belševicu, Čaklo, Kļavi, nerunājot par daudziem citiem rakstniekiem un dzejniekiem, šī vārda cienīgiem autoriem, tādas Kulbergas, Manfeldes, Račko, Rukšānes un tml. "rakstnieku" štancējumus nelasīs.

Atbildēt

vispār

12.10.2020. 06:36

»

Ko nesaprati?

Autore uzskaitīja, par ko maksā nodokļus, un cik paliek pāri, ar ko, protams, nav iespējams savilkt galus, lai izdzīvotu...


Neko viņa neuzrakstīja, viss tikai uz "ja". Turklāt, ja viņa jau tagad maksā IIN un sociālos no honorāriem, tad par ko cepšanās- likuma grozījumi jau tieši to paredz.

Atbildēt

toties

12.10.2020. 02:51

daži labi grāmatu izdevēji ir miljonāri. Jā grāmatas būtu lētākas, būtu vairāk pircēju. Varētu būt vienkāršāks iesējums, lasītājam tas nav tik svarīgi kā autora teksts.

Atbildēt

domas gigants

12.10.2020. 01:16

»

millers

švaks muzikants un nekāds ministrelis , būtu sēdējis stacijas tunelī un raustījis kokli ,būtu kaut jēga


sis pamulkis tacu grib nojaukt fundamentalu daudzfunkcionalu maju Rigas centra tikai tapec ,ka ta celta padomju laika,kad vinam nelava pietiekosi daudz elekrtiskos vilciena vagonus demolet ar saviem dzeraja kulakova meldiniem.

Atbildēt

No malas skatoties

11.10.2020. 22:59

Visu tagad prasa zināt tikai no pamatskolu skolniekiem, lai apstulbinātu tos un dzīvē viņi ieietu ar galīgi nepielietojamām zināšanām. Pat vislabākie diplomāti un politiķi nevar zināt visu, tādēļ ir prakse apmaksāt padomniekus. Tagad aplūkojam mūsu ministru arī bijušo padomniekus un izdaram secinājumus, kas šiem lācīšiem galvās.
Nebaidīšos no diagnozes, ka dažam labam pat pamatskolas izglītība būtu pagodinājums. Tajā pašā laikā pieturos pie pārliecības, ka jaunāko laiku izglītības dokuments nav zināšanu rādītājs.

Atbildēt

100 balles

11.10.2020. 22:25

»

sociāli atstumtais

eh , tovarišči , tovarišči


...tovariššššččču mums kā malkas, kas naudiņu pelna nav

Atbildēt

no lasītāju tautas

11.10.2020. 21:57

Jau labi sen man radās pārliecība, ka vara mūs ved uz nĀKOTni, kurā grāmatas nebūs vajadzīgas - mūsu valdīkļiem noteikti ne.Atļaušos apšaubīt, vai viņi lasa grāmatas. To jau var pamanīt, kā runā, raksta,kā aizstāv savas tautas kultūras cilvēkus.Un šeit dažs komentētētājs arī, izskatās, nav izdaiļojis savu prātu ar literatūru. - TV piedāvā lētus šovus, dzeltenā prese apraksta dīvas un "personības".Bail domāt, cik smagi tas viss degradē sabiedrību.Kaut radošajiem cilvēkiem pietiktu spēka izturēt un "pārlaist"
šo tumsu. Vismaz lai viņus mierina fakts, ka daudzi vēl lasa, mīl labu literatūru un gaida jaunus darbus.

Atbildēt

monts

11.10.2020. 21:34

»

lasītājs

Diezgan laba valoda,bet ministriem par grūtu


Nav jāraksta ministriem,bet gan viņu rīkotājiem.lai tie (!) zina,kurš jērs apsprāgs.Un masu mēdītāji liek noprast,kuri tie rīkotāji ir.Un,protams,visi mūs māna.

Atbildēt

hm

11.10.2020. 21:30

Grāmatas lasīja padomju laikos, garīgai sevis pilnveidošanai. Bija stabilitāte un drošība par nākotni. Daiļliteratūras izdevumu metieni sniedzās 100 000 eksemplāros un civēki tos kāri lasīja un pārlasīja parkos, tramvajos, vilcienos. Tādā veidā bagātinot dzimto valodu un emocijas, izzinot pasauli.
Atnākot kapitālismam, dzīves stabilitāte zūd. To aizstāj tieksme pēc naudas un cilvēks tiek pakļauts bailēm nenopelnīt naudu un dzīvot badā, atpalikt no kaimiņa turībā, izkrist no dažādiem sabiedrības noteiktiem dzīves standartiem standartiem ... bailes, bailes, bailes.
Domāt par grāmatām nav laika! Jāsteidzas! Jo priekšā gaida ... kaps.

Atbildēt

sociāli atstumtais

11.10.2020. 21:10

eh , tovarišči , tovarišči ...

Atbildēt

sociāli atstumtais

11.10.2020. 21:00

»

Velga

Ja nesanāk godīgi nopelnīt no radošā darba tad varbūt tiešām labāk strādāt tirgū


... ziniet Velga, tikai muļķim un idiotam neko nevajag ... un ,, GODĪGĪGI NOPELNĪT ,, ar savu sajēgu nevajadzētu vispār rakstīt ! ! !

Atbildēt

Aicinājums un pašizteiksme

11.10.2020. 20:52

»

nu

Tāpat čīkstēt varētu arī galdnieks, kurš uztaisījis pāris taburetes mēnesī. Ir tikai divi varianti- vai nu tu raksti grāmatas, ko izdod,lasa, iestudē, ekranizē un tu ar to pelni naudu vai tu strādā citu darbu, raksti brīvajā laikā, jo tev tas patīk


nav taisīt taburetes, bet piepildīt savu dzīvi ar gandarījumu, ka neesi dzīvojis velti. Patiesu rakstnieku, dzejnieku ar īstu talantu ir ļoti maz. Maz tādu, kas iedvesmo tautu. I. Ziedonis, piem., bija spekulants un gļēvi rakstīja Ezopa valodā. Pašlabuma meklētājs. Ir jābūt dziļam tautiskumam, lai to saskatītu.Ķempes skolnieki - Ziedonis, Čaklais, Peters, Vācietis, Rokpelnis... Trīcekļi un ratiņstūmēji. Vēl daudz dzejas un prozas štancētājus var uzskaitīt, kam ar latviešu tautu vien valoda kopīga. Vēl tā sarkanā krāsa nav nomazgāta.

Atbildēt

Tirgus jau pilns

11.10.2020. 20:39

»

Velga

Ja nesanāk godīgi nopelnīt no radošā darba tad varbūt tiešām labāk strādāt tirgū


ar dzejniecēm un rakstniecēm. Ko lai dara dzejnieki? Atliek politika.

Atbildēt

Velga

11.10.2020. 20:10

Ja nesanāk godīgi nopelnīt no radošā darba tad varbūt tiešām labāk strādāt tirgū??

Atbildēt

ha-ha

11.10.2020. 19:49

Kultūra?Kur tā ir?Rakstniece neskatoties televīziju,internetu,nelasot avīzes!Man mājās ir tikai okupācijas laiku grāmatas,jo lasīšana gandrīz bija vienīgais vienkāršam cilvēkam pieejamais multifunkcionālais izklaidies veids.Tagad to aizstāj televīzijā,radio,internets,bet, diemžėl,minums dzimtajā valodā trūcīgā satura dēļ.Avīzes,grāmatas ir pagātne.

Atbildēt

Jā, bet

11.10.2020. 19:46

»

grafomānu laikmets

Bez daudziem literārajiem darbiem varētu arī iztikt. Nav skaidrs, kāpēc sabiedrībai būtu jāapmaksā garadarbu radīšana, kurus neviens nelasa, bet, kas patīk pāris mistiskiem litkritiķiem, kuru kritikas pērles arī esot jāapmaksā visai sabiedrībai...


Tu vispār rakstu lasīji? Kurā vietā tur tiek "izņaudētas" prēmijas? Kurā vietā tu izlasīji ka "autorei interesē tikai es ,man"? Uz kāda pamata tu apgalvo, ka autore pieder pie"izredzētās kliķes talantu kastas? Vai tu esi lasījis kaut vienu viņas sarakstīto grāmatu? Vai tas, ka "daudzi tiek aplaupīti", tavuprāt, nedod tiesības kādam uzrakstīt par kādu konkrētu gadījumu?
Tu, droši vien nezini, ka ar šādu komentāru pats sevi esi nostādījis nožēlojama, gļēva valdošā režīma ķēdes kranča lomā, kas pilns naida rej uz katru, kurš uzdrošinās kritizēt tavus mīļotos saimniekus.

Atbildēt

grafomānu laikmets

11.10.2020. 18:49

Bez daudziem literārajiem darbiem varētu arī iztikt. Nav skaidrs, kāpēc sabiedrībai būtu jāapmaksā garadarbu radīšana, kurus neviens nelasa, bet, kas patīk pāris mistiskiem litkritiķiem, kuru kritikas pērles arī esot jāapmaksā visai sabiedrībai.
Ja jau autore ir spējīga uzrakstīt grāmatu, tad tikpat varētu strādāt par skolotāju, pasniegt privātstundas, nevis berzt podus? Bet varbūt īstais aicinājums ir grābt lapas un berzt podus? Kaut kā Veidenbaumam neviens stipendiju 3000 gadā par dzejošanu neizsniedza. Bet viņu zinās arī pēc 100 gadiem.
Un nav runa par nodokļu politiku, tā ir netaisnīga, bet autorei interesē tikai savs 'es', 'man'. Lai arī bez autoriem daudzi tiek aplaupīti, tās pašas apkopējas, pārdevējas, skolotājas, kurām neviens neizsniedz nekādas prēmijas - varbūt simtiem talantīgāku cilvëku spiesti strādāt no 8-17, jo ir jāizdzīvo, bet te - izredzētā kliķes talantu kasta izņaud sev prēmijas.

Atbildēt

lasītājs

11.10.2020. 17:35

Diezgan laba valoda,bet ministriem par grūtu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: