Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cerot no demisijas paglābt asu kritiku par bezdarbību un nolaidību pēdējās dienās saņēmušo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Irēnu Krūmani, ir panākts, ka atlūgumu piektdien iesniedz komisijas padomes loceklis Jānis Placis.

Droši avoti FKTK piektdienas vakarā apstiprināja, ka ne tikai komisijas padomes locekļa, bet arī FKTK Uzraudzības departamenta vadītāja Plača atlūgums patiešām ire saņemts un tiks arī akceptēts.

Atlūguma iesniegšanu Pietiek avoti skaidro ar spiedienu, kas pašas FKTK iekšienē vērsts tieši uz Placi, kura vadītais departaments formāli ir galvenais atbildīgais par komercbanku uzraudzību.

Aicinājumus pēc Latvijas Krājbankas kraha Krūmanei atkāpties  pēdējās dienās ir izteikusi gan Nacionālā apvienība, gan darba devēju organizācijas.

Pēdējais piliens FKTK vadībai iekšējā vainīgā meklējumos ir bijusi piektdienas preses konference, kurā Krūmanei nācās uzklausīt tiešus jautājumus par viņas iespējamo demisiju.

Uz šiem jautājumiem Krūmane izvairījās dot skaidru atbildi, tā vietā paziņojot, ka par šo tēmu domāšot vēlāk, jo pašlaik esot ārkārtīgi daudz darāma darba.

Taču Pietiek avoti FKTK apliecina, ka laika šīs tēmas apspriešanai Krūmanei tomēr bijis pietiekami uzreiz pēc preses konferences, un tās iznākums ir bijis Plača uzrakstītais atlūgums. Paša Plača oficiālais skaidrojums pagaidām nav zināms.

Placis ir bijis FKTK padomes loceklis jau kopš 2001. gada 1. jūlija. Pirms tam viņš kopš 1993. gada strādāja Latvijas Bankas Kredītiestāžu uzraudzības pārvaldē, kopš 1994. gada bija pārvaldes vadītāja vietnieks, bet kopš 2000. gada - pārvaldes vadītājs.

Avoti FKTK Pietiek apliecināja, ka uz Plača rēķina savu amatu, visticamākais, izdevies saglabāt Krūmanes vietniekam Jānim Brazovskim, kura attiecības ar priekšnieci netiek vērtētas kā ļoti sirsnīgas.

Novērtē šo rakstu:

0
0