Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Četras dienas pēc tam, kad atklātībā nonāca ziņas par apsūdzības uzrādīšanu SIA Tet (iepriekš Lattelecom) valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim, viņš meties glābt ģimenes mantu ar laulību līguma palīdzību.

Kā rāda Lursoft datu bāze, 29. oktobrī – četras dienas pēc šo ziņu parādīšanās medijos – Juris un Dace Gulbji noslēguši laulāto mantisko attiecību līgumu, kas vēl pēc piecām dienām – 4. novembrī ir ticis oficiāli reģistrēts.

Noslēgts mantas „glābšanas” gadījumiem klasisks līgums par laulāto mantas šķirtību, nosakot, ka „mantas šķirtība attiecas uz katra laulātā jebkuru īpašumā esošo mantu - manta, kas iegūta viņu laulības laikā, uz kāda no laulāto vārda, pēc šī līguma noslēgšanas paliek katra tā laulātā īpašumā, uz kura vārda tā reģistrēta bankās vai publiskās reģistra iestādēs - Zemesgrāmatā, Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Komercreģistrā vai citās iestādēs, kā Latvijā, tā ārpus tās”.

Kā zināms, 25. oktobrī parādījās ziņas, ka prokuratūra J. Gulbim un vēl četrām personām ir uzrādījusi apsūdzības par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, SIA Tet nodarītos zaudējumus vērtējot vairāk nekā 7,58 miljonu eiro apmērā.

Prokuratūras viedoklis ir – J. Gulbis izmantojis tagadējā Tet īpašnieku un padomes uzticību, lai nepamatoti un noziedzīgi iesaistītu digitālās televīzijas projektā uzņēmumu Hannu Digital – bēdīgi slavenās kompānijas Kempmayer tiesību pārņēmēju.

Pats J. Gulbis apgalvo, ka apsūdzības neesot pamatotas, taču, kā redzams, sekojot Mārtiņa Bondara pēdās, drošības pēc tomēr veicis priekšdarbus, lai notiesājoša sprieduma gadījumā vismaz daļa ģimenes mantas paliktu neskarta.

Tiesa, ir apšaubāmi, vai šāda metode var palīdzēt, ņemot vērā, ka laulību līgums noslēgts jau pēc apsūdzību uzrādīšanas.

Novērtē šo rakstu:

178
2