Menu
Pilnā versija
Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Ilmārs Poikāns · 28.07.2017. · Komentāri (107)

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tauta mosties atmodai !

29.07.2017. 18:45

Sen jau vajag, bet mīzali visa tauta mums ir palikuši !!!

Atbildēt

Edge

29.07.2017. 18:37

»

kas arī bija jāpierāda

C.: "VIENMĒR ATCERATIES - LAI KO ARĪ DARĪTU VAI NEDARĪTU _ VISAM JĀBŪT TIKAI LIKUMĪGAM un LIKUMDOŠANAS ietvaros - bet nu arī likuma ietvaros VAR ĻOTI ĻOTI DAUDZ IZDARĪT...


"Ja likumi ir pretrunā tikumiem" (Alexis de Tocqueville), tad nekad 18.novembra republiku neatjaunot - iznāks vēl kāds nākamais 5.maija hibrīds.
18.novembra republikas nepilnības un pielaistās kļūdas (parlamentāra republika prezidentālas vietā) noveda līdz 1934.g.15.- 16.maija apvērsumam, kad neviens tā arī necēlās aizstāvēt demokrātiju. Un līdz ar demokrātijas zaudēšanu, "..zaudēta tiks arī valsts." Rainis, 1928.
Būsim reāli - būsim pret tādiem likumiem, "kas rakstīti tikai mums" L.Paegle, 1926.
Sk. vairāk:Jānis Kučinskis:Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija
(PIETIEK)

Atbildēt

Par daudz vergturu

29.07.2017. 17:01

»

urmas

nauda ir jānopelna nevis jādrukā...


Atbalstīt uzņēmējus - ļaut nemaksāt nodokļus? Ja nevari pavilkt - klapē ciet savu tukšo "uzņemumu".

Ja maksātu nodokļus, nebūtu tik daudz villu, tik daudz superautomašīnu, nebraukātu apkārt pasaulei, neko nedarīdami, lai vergi strādā un pelna.

Latvija pārvērsta par vergu valsti. Ka tik aizskar aploksnes vai pieprasa maksāt nodokļus, tā vaid vaidēdami. Pieradumam milzīgs spēks nemaksāt. Kā lai sāk maksāt, ja visus gadus nemaksā un tagad liek maksāt.

Atbildēt

īstā dzīve

29.07.2017. 16:53

»

Atmodos

Ilmār, tu gudrs un visu raksti ļoti pareizi, bet ...Vai tiešam tu tik naivs vai nezinītis. Raksti visu pareizi, bet CETURTĀS ATMODAS nebūs. Tu nezināju? Vismaz tu to nepiedzīvosi. Kas notiks tālāk, dievs tik zina...


Kamēr būs naivie sakūdītie, ka visur vainīgs Kremlis un Putins, tikmēr kūdītāji zags un dzīvos cepuri kuldami! Baltkrievijā gāze 2x lētāka, Nīderlandē elektrība 2x lētāka. Par zāļu cenu, salīdzinot ar "slikto" Krieviju, labāk nerunāt! Katru dienu aizbrauc 50! Jauno partiju PAR taisa pediņu atbalstītāji un Tvaika ielas pacienti... Kur tā atmoda?

Atbildēt

IM

29.07.2017. 16:12

»

urmas

nauda ir jānopelna nevis jādrukā...


Principā nē, atliek tikai drukāt.
Pasauli pārņem lielās globālās korporācijas. Tās cilvēku (savu korporācijas cilvēku)pabaros, apārstēs un izdarīs visu citu, tikai tās nedarīs vienu - tās neļaus tam cilvēkam nopelnīt.
Tāpat var rakstīt petīcijas un sūdzības ierēdņiem cik uziet. Ierēdņi tikai priecāsies jo viņiem ir darbs, labi apmaksāts darbs sūdzību un petīciju izskatīšanā, kurpretim petīciju un sūdzību rakstītājiem savs laiks tam jāziedo par pliku velti.
Neiespējāmā misija, jo vairāk sūdzību un petīciju jo vairāk ierēdņu un viņiem lielākas algas.

Atbildēt

>14.54

29.07.2017. 16:05

tu mums esi drukas kļūda, Latvija naudu nedrukā

Atbildēt

urmas

29.07.2017. 15:34

»

Edge

"Latvijas Banka ir sadrukājusi 3,8 miljardus eiro, bet šī nauda stāv komercbanku kontos un vienkārši gaida, kad beidzot valstī sāks saimniekot kārtīgi, neraustīs nodokļus, atbalstīs uzņēmējus, īstenos reformas, sakārtos arī veselības nozari, intervijā LTV “Rīta panorāmai” [28.09.2016.] sacīja Latvijas...


nauda ir jānopelna nevis jādrukā.
no nopelnītā jāmaksā nodokļi - bet tikai tad, ja tie tiek godprātīgi apsaimniekoti pie tam tā paša nodokļa maksātāja interesēs.
ja nodokļu maksātājs tiek apzagts un piesmiets - tad viņam kā gādīgam saimniekam jādomā kā mazināt iemaksas piesmējēju kontā.
nodokļu maksātājiem apvienojoties vienotā rīcībā pāris mēnešu laikā var valsts kases ienākumus samazināt vismaz par 50% - tas ir vairāk par 5 miljardiem gadā, un manuprāt tas būtu būtisks "arguments" lai valsts pārvalde gribētu sākt vienoties ar saviem nodokļu maksātājiem...

p.s. valsts pārvaldei būtu jāņem vērā prognoze, ka pazaudēt šos 5 mijardus būs ļoti viegli - bet pēc tam viņus atgūt atpakaļ gan būs ļoti ļoti lēnām un grūti...

Atbildēt

Edge

29.07.2017. 14:54

»

urmas

valsts pārvaldi uz vienošanos var "paaicināt" arī ar nevardarbīgām metodēm, piem krasi samazinot valsts kases ienākumus - pērkot patēriņa preces internetā un ārzemēs, pārtiku pērkot patiešo no zemniekiem - kas nav PVN maksātāji bet ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, degvielas bākas vajag uzpildīt pilnas...


"Latvijas Banka ir sadrukājusi 3,8 miljardus eiro, bet šī nauda stāv komercbanku kontos un vienkārši gaida, kad beidzot valstī sāks saimniekot kārtīgi, neraustīs nodokļus, atbalstīs uzņēmējus, īstenos reformas, sakārtos arī veselības nozari, intervijā LTV “Rīta panorāmai” [28.09.2016.] sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs." Lsm.lv
==================================================
Buratīno arī maksāja, taču no Brīnumu lauka vēl šabaltdien' gaida procentus, kā gaida daudzi Bankas Baltijas, Parex, Krājbankas bij. naudas noguldītāji. Kas ir "naudas saimnieks", tas arī nosaka - kam un cik būs jāstrādā un jāsaņem!
Mācās, študenti, mācās - Jau gandrīz 1,6 miljoni eiro – šādu summu pērn atalgojumā saņēmusi Latvijas Bankas (LB) vadība. Gadu no gada šī summa aug un aug, turklāt tā ir tikai izmaksu „redzamā” daļa: piemēram, LB valdes locekļu dzīvības apdrošināšanai ar uzkrājumu vien pērn iztērēti gandrīz 60 tūkstoši eiro. (PIETIEK)

Atbildēt

lauķis

29.07.2017. 14:28

»

zz

Atrodiet līderi, kas varētu aicināt tautu uz vēl vienu Atmodu! Pagaidām tāda pie apvāršņa nav, nav arī Nacionālās apvienības rindās. Viņi kaut kā pieklusuši. Kad parādīsies, tad jau redzēsim. Lēnās atmošanās rezultātus redzēsim jau nākamgad, kārtējās Saeimas vēlēšanās...


Līderu netrūkst.Pagaidām līderu vietu ir ieņēmuši impotenti deģenerāti.Atliek boikotēt vēlēšanas un biedru partijnieku sistēma sabruks kā kāršu namiņš , tad arī atbrīvosies ceļš līderiem.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

29.07.2017. 13:58

»

zz

Atrodiet līderi, kas varētu aicināt tautu uz vēl vienu Atmodu! Pagaidām tāda pie apvāršņa nav, nav arī Nacionālās apvienības rindās. Viņi kaut kā pieklusuši. Kad parādīsies, tad jau redzēsim. Lēnās atmošanās rezultātus redzēsim jau nākamgad, kārtējās Saeimas vēlēšanās...


Normāli - kārtējā liecība par bauriem.
Vērtējot pēc rezultātiem un valdībā pavadītā laika (ilgums), sanāk tie ir vislielākie kangari. Bet te vēl kāds uz viņiem cer.

Atbildēt

zz

29.07.2017. 13:51

Atrodiet līderi, kas varētu aicināt tautu uz vēl vienu Atmodu! Pagaidām tāda pie apvāršņa nav, nav arī Nacionālās apvienības rindās. Viņi kaut kā pieklusuši. Kad parādīsies, tad jau redzēsim. Lēnās atmošanās rezultātus redzēsim jau nākamgad, kārtējās Saeimas vēlēšanās.

Atbildēt

urmas

29.07.2017. 12:55

valsts pārvaldi uz vienošanos var "paaicināt" arī ar nevardarbīgām metodēm, piem krasi samazinot valsts kases ienākumus - pērkot patēriņa preces internetā un ārzemēs, pārtiku pērkot patiešo no zemniekiem - kas nav PVN maksātāji bet ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, degvielas bākas vajag uzpildīt pilnas pirms iebraukšanas valstī, VID publicē lielākos nodokļu maksātājus - var izdarīt izvēli un nepirkt viņu preces un pakalpojumus.
kā cīnīties ar korupciju tiesās, prokuratūrā, policijā utt - pavisam vienkārši - jāraksta iesniegums par katru sīkumu, par katru neizdarību, par katru sīkāko korupcijas gadījumu. gribat teikt tas ir bezjēdzīgu - nē nav - arī lai visus piesegtu un atrakstītos ir jāpatērē daudz laika un daudz enerģijas. varas pārstāvji domā ka viņi ir nepieskarami un neuzvarami - lai tā turpina domāt tālāk - rakstot bezgalīgas atbildes uz bezjēdzīgiem iesniegumiem...
VID nodarbojas ar patvaļu, nekaunībuun atriebjas par jebkuru mēģinājumu iebilst pret patvaļu. Nekādu problēmu - var apstrīdēt jebkuru lēmumu, pieprasīt rakstisku informāciju, skaidrojumus par jebkuru sīkumu, apstrīdēt jebkuru pieņemto lēmumu, VID resursi ir tik cik ir - ja viņi grib būt nekaunīgi un patvaļīgi - dodiet viņiem šo iespēju - rakstat , jautājam apstrīdat - valstī ir ~ 1.5 miljons cilvēku, bet VIDā - tikai ~ 2000 darbinieku - dodiet viņiem iespēju no sirds strādāt un būt aizņemtiem.
VIENMĒR ATCERATIES - LAI KO ARĪ DARĪTU VAI NEDARĪTU _ VISAM JĀBŪT TIKAI LIKUMĪGAM un LIKUMDOŠANAS ietvaros - bet nu arī likuma ietvaros VAR ĻOTI ĻOTI DAUDZ IZDARĪT.
tieši mēs iedzīvotāji ar saviem nodokļiem maksājam algu valsts pārvaldei un tieši mums jānosaka kā valsts pārvaldei būs strādāt.

Atbildēt

Kirils

29.07.2017. 12:38

Tikai pie zagšanas ģēnijiem latviešiem zaglis var tēlot nacionālo varoni.

Atbildēt

A.P.

29.07.2017. 12:15

Principā viss ir pareizi un pilnā mērā atbilst zinātniski sen noskaidrotām likumsakarībām par atsevišķu indivīdu un cilvēku kopu (cilšu, tautu) attīstības līmeņa saistību ar dažādu simbolisko simulakru lomu: jo zemāks attīstības līmenis, jo lielāka loma ir simboliskajiem simulakriem, kurus var izspēlēt visdažādākajā ideoloģiskajā uzdevumā. „Peretroikas” laikā VDK latviešiem izspēlēja tādu simbolisko simulakru kā „trešā atmoda”. Latviešu tā laika attīstības līmenis momentā akceptēja šo simulakru, kas ļoti palīdzēja novērst uzmanību no laupīšanas. Aizvadītajos 30 gados nekādi nevar runāt par latviešu attīstības līmeņa pieaugumu. Var runāt tikai par kritumu: deģenerātu un postcilvēku uznākšanu uz latviešu publiskās dzīves skatuves. Tāpēc pats par sevi ir saprotams, ka neattīstīto latviešu prātiem adresētais jaunais simboliskais simulakrs „ceturtā atmoda” arī tiks masveidā akceptēts. Domājams, šī simulakra iniciatori no „akadēmiskajām” aprindām ar tāda tipa Lielupes ķēķa „intelektuāļiem” kā Kūle priekšgalā neapstāsies un turpinās uzmākties ar savu debilo ideju. Viņiem pagaidām neveicās, jo neattīstīto latviešu prāti pašlaik ir aizņemti ar citām patoloģiskām fobijām – oligarhiem, prezidenta vēlēšanas tiesībām un visjaunāko debilo indivīdu kaislību - Sudrabu. Šis zaglis acīmredzot ir atkal kaut ko nozadzis; šoreiz kūļu debilo ideju par „ceturto atmodu”. Kleptomānija, nepārvaramā slimīgā tieksme zagt, šī Suņu būdas fana smadzenēs ir pamatīgi ieēdusies.

Atbildēt

vecā zupa

29.07.2017. 11:57

Es tā saprotu, ka nāk vēlēšanas. Kaut kas neapmierinātajai bidlu masai jāliek priekšā - ir taču tādi, kuri, ieraugot sakaltušo baklažāna pakaļu, nenonāk sajūsmā, ar intekektu baklažānam arī pašvaki. Kaut kas jau priekš "intelektuāļiem, liberāļiem, revolucionāriem" jāsaveido. No tiem pašiem vecajiem dublīšiem, jo jaunu jau nav. Lai jau veicas nokļūt politikā, bet, vai tad programmētājiem tik švaki maksā, ka nepietiek kredītus nomaksāt?

Atbildēt

IM

29.07.2017. 11:49

Trīs nesošie stiebri, kas reiz bij stalti un vareni, - tirgus ekonomika, finanšu kapitāls, demokrātija, tagad ir aplauzti , aplūzuši un visvisādu mošķu pilni. Ko tur vairs modināt ja jāgaida ir kad lūzīs un kritīs?
Nav jāgaida vairs rīts, jāgaida ir pavasaris. Bet vispirms ziema!

Atbildēt

Dieva dēļ,

29.07.2017. 11:41

Nemodiniet mēnessērdzīgos!

Atbildēt

Smirdis

29.07.2017. 11:34

Tas ir labs teksts priekš latviešu debilajiem mēsliem interneta piecūkošanā un ŽULIS te ir galvenais vēmējs ka latviešu lielākais liellops. Kādi riebīgi tārpi ir šie žuļi.

Atbildēt

a moz nedarīt?

29.07.2017. 11:27

nu, ja tik grūti nāk. varbūt nav pelnīts? Tas viss bijis pašapmāns

Atbildēt

IM

29.07.2017. 11:20

Zin jau gan ko visi grib!
Visi grib Taisnību. Tikai nevar dabūt. Nevar dabūt tāpēc ka ir rudens. Pa vasaru visi ir sabojājušies, arī tie kas tagad sauc pēc taisnības ir sabojājušies, jo ir rudens un viss ir sabojāts. Saukt pēc Taisnības māk visi, bet darīt Taisnību nemāk vairs neviens. Bet ja māk NEdarīt Taisnību tad ir jau par vēlu to darīt, tad var vairs tikai gribēt un tāds palikt.
Ir jānāk ziemai ar salu un viss kas sabojājies pamatīgi jāatsaldē. Lai top redzams kā ir kad sals saldē un Inkvizīcija svilina.
Tad, ja paši vecie vairs nav iztaisāmi par Taisnības darītājiem, vismaz jaunos par tādiem sāks audzināt, izsargājot no sabojāšanas jau agrā bērnībā, kā tas joprojām notiek šeit un tagad.

Atbildēt

Žulis

29.07.2017. 11:16

»

Edge

Tikai viena ideoloģija var vienot?! Ha,ha,ha, ko varēja 19.gs. Kr.Valdemārs, to 21.gs. pat 1 000 Žuļa nespēs. Ar vecajām metodēm un saukļiem "Latvija pāri visam" vairs globalizācijas laikos tāļu netiksi. Priekš 4.atmodas nāksies radīt jaunu ideoloģiju, ar senču paveikto un Dainu skapi būs par maz. Pie...


Nožēlojami, ka tu nacionālisma ideoloģiju uzskati par kaut ko vecu, arhaisku, sastinguši, nemainīgu kopš Krišjāņa Valdemāra laikiem. Bet nezināšana jau netraucē izteikt nievājošas piezīmes un pasmieties, vai ne? Lai tā būtu. Tā ir tava personīgā problēma. Krieviem ir tāds teiciens: "Smiekli bez iemesla ir muļķības pazīme". Taču tas, droši vien nav par tevi.
Bet, par cik, kā sapratu, tu uzskati sevi par cilvēku, kurš iet kopsolī ar laiku, varbūt vari man pastāstīt, kāda tad varētu būt tā ideoloģija, kas globalizācijas apstākļos būtu piemērota Latvijas iedzīvotāju saliedēšanai, vienotībai un kopējam darbam valsts labā. To, kā darbojas globālisma idejas, naudas kults un "brīvā tirgus" filosofija, mēs pa šiem gadiem esam labi iepazinuši. Varbūt, tu ieteiktu atgriezties pie komunisma idejām? Bet arī tās ir pierādījušas sevi par nespējīgām valstiskā mērogā vienot cilvēkus un bankrotējušas. Vienīgi nacionālisma ideoloģija, kā to pierāda arī Latvijas pieredze, spēj vienot ne tikai konkrēto tautu, bet arī visus nacionālās valsts pilsoņus. Un neviena nacionāla valsts NEKAD pati nav sabrukusi. Vienmēr nacionālās valstis ir tikušas sagrautas ārējas agresijas rezultātā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

29.07.2017. 10:54

»

Neiedziļinoties detaļās

Labi, esmu centralais lops. UN? ko tas maina...


Un ziniet - ja, kāds kautko murgo par atmodu, tas nozīmē viņš ir baurs. Bauri neko nemācās no iepriekšejo paaudžu pieredzes. Bauri nespēj noteikt cēloņsakarības, nespēj prognozēt.
Mums tak nesen bija viena atmoda, un ko? Šī brīža rezultāti ir tā saucamās atmodas sekas. Jautājums jau nav atmodā. Jautājums ir pārvaldē. Jautājums ir zināšanās. Zināsanas ir vara. Bet vara ir spēja praksē pārvaldīt. Pārvalde ir spēja sasniegt noteiktos mērķus.
Viņš raksta, ka 4 atmoda ir neizbēgama. Un? ja tas pat tā būs, tas jau nav rādītajs, tas neko negarantē, tas nav noteicošais faktors. Bauri neredz, ka "atmodas" rezultātā mēs zaudējām simtiem tūsktošu cilvēku, mūsu cilvēku, mēs kļuvam vājāki dēļ tā. Gudrāki cilvēki, ja tas viņiem ir izdevīgi, var sarīkot "atmodu", lai sasniegt savus mērķus, to visu iepakot skaistos "iepakojumos" un skaisti pasniegt caur melu midzeņiem.

Atbildēt

Te nu bija

29.07.2017. 10:48

»

viedais

Poikāns ir mīksts ņerga, kurš uzskata, ka viņš ir tas pareizais gaismas nesējs, runā tikai sev un ieklausās tikai savās runās.....āksts


Tādu nomelnotāju ir, būs daudz - savējie un svešie. Nomelņošanas un dubļu gāšana - tā ir ';so cilvēku daba, dzīves veids, kuri paši neko nedomā, viņiem vajas smadzenes, viņi nav lasījuši grāmatas, gājuši pat lielās skolas, bet no tā neko nav sapratuši. Tādi ir "VIEDAIS" āksti, visa noliedzēji.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

29.07.2017. 10:38

»

Buba

Cieņu pret Jūsu (oksfordas?) leksiku


Labi, esmu centralais lops. UN? ko tas maina?
Kas "elite" pret tautu neizturas kā pret lopiem? Nemaz nerunājot par ārzemju kaklakungiem.
Rekur viens piemērs no Lemberga
https://youtu.be/4jg4d9ye5ik?t=4m
Pietiekami esmu diskutējis ar tādiem kā jūs, kuri atgremo to ko melu midzeņi smadzenēs iečurāja. Esmu sapratis, tie cilvēki reāli ir dumji (jā protams, ir tādi arī ar diplomiem, mašīnām, mājām. Senajā Ēģiptē arī bija priviliģētie vergi). Pārvalde viņiem ir tumša lieta. Izpratne par pārvaldi nemaz neietilpst viņu jēdzienu lokā.
Par tādiem gudri cilvēki teica: Daudzas lietas mēs nesaprotam nevis tāpēc, ka mūsu jēdzieni ir vāji, bet tāpēc, ka šīs lietas neietilpst mūsu jēdzienu lokā.
Šis ir labs raksts? Kāda ir tā vērtība? Ko tas dod? Labs lai brīvajā laikā izklaidēties? Ko labu var uzrakstīt cilvēks kurš gāja klauna partija par valdes locekli, par klaunu vadoni gribēja būt?

Atbildēt

Edge

29.07.2017. 10:21

»

Žulis

Labs raksts! Pēdējā laikā parādās arvien vairāk labu rakstu. Pareizāk sakot, arvien vairāk cilvēku uzdrošinās labi uzrakstīt. Šī raksta autoram gan uzdrošināšanās trūkumu pārmest nevar. Viņš, savu iespēju robežās pret valdošajām nejēdzībām ir vērsies jau iepriekš. Un visai efektīgi. Tiem, kuri vēršas...


Tikai viena ideoloģija var vienot?! Ha,ha,ha, ko varēja 19.gs. Kr.Valdemārs, to 21.gs. pat 1 000 Žuļa nespēs. Ar vecajām metodēm un saukļiem "Latvija pāri visam" vairs globalizācijas laikos tāļu netiksi. Priekš 4.atmodas nāksies radīt jaunu ideoloģiju, ar senču paveikto un Dainu skapi būs par maz. Pie darba, dāmas un kungi, taure sauc!
"..viens gan ir skaidrs - tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai." Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienai.

Atbildēt

Žulis

29.07.2017. 10:05

Labs raksts! Pēdējā laikā parādās arvien vairāk labu rakstu. Pareizāk sakot, arvien vairāk cilvēku uzdrošinās labi uzrakstīt. Šī raksta autoram gan uzdrošināšanās trūkumu pārmest nevar. Viņš, savu iespēju robežās pret valdošajām nejēdzībām ir vērsies jau iepriekš. Un visai efektīgi. Tiem, kuri vēršas pret šī raksta autoru un viņa paustajām atziņām, iesaku padomāt, ko paši savu iespēju robežās ir darījuši lai cīnītos pret valdošajām nejēdzībām.
Bet tagad par atmodu. Kāpēc iepriekšējās atmodas nedeva rezultātus? Tāpēc, ka pamodies bija neapmierinātu cilvēku bars, nevis tauta. Kāda atšķirība? Cilvēku bars kļūst par tautu tad, ja to vieno kopēja ideoloģija – nacionālisms. Ja cilvēkus nevieno nacionālisms, viņiem nav ne kopēja mērķa, ne vienotības. Cilvēku barā viens ir neapmierināts ar nejēdzībām izglītībā un brēc par IZM reformu un Izglītības ministra nomaiņu, otrs ir neapmierināts ar nejēdzībām medicīnā un to pašu brēc par Veselības ministriju un veselības ministru, trešais ir neapmierināts ar nodokļu politiku, ceturtais ar beztiesiskumu valstī, piektais ar migrantu iepludināšanu Latvijā, sestais ar.... u.t.t. Viss šis bars ir neapmierināts un brēc pēc pārmaiņām, taču nekāda tālejoša, kopēja plāna vai organizējoša virziena šim protestētāju baram nav. Arī nojēga par to, kādas tad īsti tās pārmaiņas viņi grib, šiem cilvēkiem kopumā ir visai miglaina, haotiska un pretrunīga. Un tad viegli ir šo baru „nopirkt” ar dažiem jaukiem solījumiem, nelieliem kosmētiskiem uzlabojumiem, skandalozāko grēkāžu nosodīšanu un atbīdīšanu otrajā plānā u.tml. Un viss atkal iet vecajās sliedēs, līdz nākamajai „atmodai”.
Tikai tad, ja mostas tauta, protesta dalībniekiem ir kopējs mērķis, vienotība un saliedētība. Ko darīt, kā rīkoties – to visu priekšā pasaka nacionālisma ideoloģija. Cilvēks sevi apzinās ne vairs kā indivīdu, kuram valdošā vara kaut kādā veidā ir nodarījusi pāri, bet gan izjūt sevi kā daļu no tautas. Tās tautas, kuru valdošais, partokrātiskais režīms visus šos gadus ir nežēlīgi maldinājis, pazemojis, izmantojis, aplaupījis, aizdzinis projām no savas valsts svešumā. Šādus cilvēku vairs nevar „nopirkt” ar solījumiem par nozaru sakārtošanu, atsevišķu valsts dienestu darba uzlabošanu vai skandalozāko amatpersonu nomaiņu. Šie cilvēki saprot, ka tikai nacionāla valsts un nacionāla valsts pārvalde to tautu, kuras daļiņas viņi visi ir, var atgriezt par saimniekiem savā Tēvzemē. Cilvēki vairs neklīst mazākā ļaunuma meklējumos un „reālpolitisku” kombināciju apspriešanā. Cilvēki saprot, ka jebkurš kompromiss ar ļaunumu arī ir ļaunums.
Vai šāda būs ceturtā atmoda? Tas atkarīgs no mums visiem. Arī no tiem troļļiem un „ekspertiem”, kuri šodien aizstāvot valdošo režīmu un turpinot duļķot ļaužu prātus, „zāģē zaru, uz kura paši sēž”. Ir jāsaprot tikai viena lieta. Šādi turpināties nevar. Nevar bezgalīgi mānīt, izmantot un aplaupīt. Nevar bezgalīgi valsts vārdā aizņemties naudu starptautiskajās finanšu institūcijās un celt nodokļus valsts pilsoņiem. Tā turpinot tas vadzis nenovēršami vienreiz lūzīs. Un jo ilgāk ilgs šī agonija, jo sāpīgākas sekas mums visiem tā sagādās. Arī tiem, kuri šodien sevi uzskata par visai pārtikušiem un nodrošinātiem.

Atbildēt

VB

29.07.2017. 09:03

Šķioet, autors te aicinā cīnīties par kapitālismu ar cilvēcīgu seju Latviojā.
It kā tas būtu iespējams, bez naudas, lieliem upuriem, sociālām revolūcijām kaimiņzemēs?!

A varbūt "necīnīties", bet vnk. pagaidīt kādus 200 - 300 gadus, kā vecajā eiropā, Amerikā...

Atbildēt

lodris mujāns

29.07.2017. 04:43

»

Helsinki 86

Mēs katrs ejam pa savu “taku” uz sevis nosprausto mērķi...


Ko tu pīpē, muļķīt ????????

Atbildēt

Edge

29.07.2017. 00:22

»

Helsinki 86

Mēs katrs ejam pa savu “taku” uz sevis nosprausto mērķi...


Ja tagad arī varētu no Vācijas atsūtīt palīgos pāris divīzijas kā 1941.g. jūlijā, tad gan tas atgūšanas process sekmētos labāk? Ar kanādiešu bataljonu un pāris amīšu tankiem var nepietikt kārtības nodrošināšanai. Kāda tur Vācijā situācija pirms vēlēšanām? Ir kaut kas dzirdams par jauno Drang nach Osten? Latvijā pat L.L neko neraksta, tikai Delfos reiz pavīdēja informācija:
" - Manuprāt [R.Grāvere], ļoti precīzi šo situāciju prognozē vēsturniece Ilga Kreituse, paužot, ka, iespējams, jau pastāv kāda slepena vienošanās par to, ka, piemēram, Vācija pārcels savus iedzīvotājus uz mūsu atbrīvoto zemi. Ir ļoti liels pamats domāt tieši tā."
Arnis Terzens: 'Mēs esam tādi neērti Eiropai'; saruna ar Ritu Grāveri (fragmenti)

Atbildēt

abc

28.07.2017. 23:57

Mums nepārtraukti mēģina iegalvot ka īsta kapitālisma un kapitālistu galvenā pazīme ir valsts budžeta un īpašuma izlaupīšana ar visdažādāko shemu palīdzību.Jo veiklāks shēmotajs,jo labāks kapitālists!Īstenība tā ir bandītu filozofija,kuru mums pote padomju okupantu specskolās sagatavotie Latvijas neatkarības nolaupītaji.Jau ir aizmirsts ka viens tāds goda vīrs lustejas pa Lietuvu kopā ar l/s tehnikas un gaļas lieltirgotājiem,kurus gan teicas nepazīstam.

Atbildēt

Atmodos

28.07.2017. 23:54

Ilmār, tu gudrs un visu raksti ļoti pareizi, bet ...Vai tiešam tu tik naivs vai nezinītis. Raksti visu pareizi, bet CETURTĀS ATMODAS nebūs. Tu nezināju? Vismaz tu to nepiedzīvosi. Kas notiks tālāk, dievs tik zina.

Tauta ir totāli apzagta, algas un pensijas tiek izkrāptas - mazas, kā vergiem, produkti un preces Latvijā dārgākas kā bagātajos Rietumos, izņemot dažas preces. Latvijas patrioti ir "izģērbti", bez naudas neko iesākt nevar. Varas un valsts represīvās iestādēs priekšnieki labi apmaksāti, neko neļauj uzsākt nevienam. pat intervijas nedrīkst sniegt policists, izmeklētājs, ierēdnis. Visus aizstāj "sabiedrisko attiecību speciālisti'vai priekšnieki, kuri diktē noteikumus. Valsti pārvalda NOMENKLATŪRA un atsevisākas personas. Jrbkuru progresīvu kustību vai partiju, personības no visām pusēm tiek nomelnotas, pazemotas, vai izstumtas no darbības. Tautai nav masu mediju, viņiem atņemta iespēja rakstīt, informēties. Viens otrs "atmodu"uzsāk ar tautas "izglītošanu", kā 19. gs beigās - jaunlatvieši vai vai 20.gs. sākuma'. Ar to sāksim. Citi organizē "tautas sapulci"un kas atnāk - 50 cilvēku, ko kāds advokāts nosauc gandrīz par dzērāju grupu (?).

Tā ka necerēsim un nesapņosim, neraktīsim pasakas.

Jādomā, ko var darīt reāli!

Re, kas valda:
Citāts no e-pasta: “Esmu definējis, ka zajiem zemniekiem, startējotvēlēšanās, jāņem vērā sekojošais apstāklis – starp tiem, kas var tikt ievēlēti, nedrīkst būt tādi, kuri aiz savas ideoloģiskās pārliecības jeb pagātnes nevar veidot koalīciju ar Saskaņu, tādi nedrīkst būt.
Aivars Lembergs”.
Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus v= citāta beigas.alstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties".

AR ko un kā lai uzsāk "pretoties", pret ko konkrēti?

Atbildēt

IM

28.07.2017. 23:27

Ceturtā atmoda vairs nav kā rīts, ceturtā atmoda ir kā pavasaris. Patreiz ir rudens sākums. Pēc rudens nāk ziema. Ziemā ir sals. Sals ir kā Inkvizīcija. Ja ziemā ir liels sals tad ziema parasti ātri beidzas, ja ziemā sala nav tad ziema var vilkties ilgi.
Tā ka, viss atkarīgs no priekšā stāvošās Inkvizīcijas un tās spēka.

Atbildēt

formula

28.07.2017. 23:08

Kā kāda šmuce,tā suņunaglas piesmietais dīvainītis klāt ar šis suņunaglas ieborētiem provokatoriskiem murgiem par izpīpētām visādām brigādēm,frontēm un ceturtām,piektām ,sestām atmodām.
Kā atceramies, viss beidzās ar to,ka šī ,kā jau patiesa cīnītāja par tautas laimi,aizskrēja pagulties zem hūtītes,dīvainīti pametot viņas izdomātos murgos.
Atbildēt

>18.26

28.07.2017. 22:44

saimniekot ar svešu pelnītu gudru nevajag

Atbildēt

Pamodos

28.07.2017. 22:23

13 augustā būs jāceļas un jāiet! A ko darīt?

Atbildēt

VB

28.07.2017. 22:07

»

Dāvana simtgadē

Sprādziena nebūs. Tam jau šeit NATO karaspēks


Gan jau, ka arī tam. Karaspēks vienmēr var noderēt... Tomēr sakārtot valsti gan vajadzētu.

Atbildēt

Helsinki 86

28.07.2017. 21:39

Mēs katrs ejam pa savu “taku” uz sevis nosprausto mērķi.

Ja mērķis ir Patiesība, tad varam viens otram grūtākajos brīžos palīdzēt, jo, kad atsegsim Patiesību, tad atgūsim savu Tēvzemi.


Patiesība ir Gaisma, kura ne tikai apžilbinās nešķīsteņus, bet tos fiziski sadedzinās. Tāpēc es šeit savirknēju it kā divus pretrunīgus – antagonistiskus vārdus: karātavas un ugunskuru.


Kā reiz man atgādināja prāvests Andrejs Kavacis: “Ja pastāvēsim Patiesībā, mēs panāksim visu !”


Pamazām jau sāk pret komunistu- čekistu zagļu bandu lietas sabiezināties. Tas nozīme, ka tuvojas konfrontācijas brīdis, kas var arī izvērsties par asiņainu sadursmi. Šī banda labprātīgi no varas neatsacīsies. Viņi šaus mums mugurā, jo tāda ir komunistu daba.


Tā saucamie troļļi- kremļa ietekmes aģenti, soc- tīklos ir izvērsuši savu puveklīgo darbību pret jebkuru Patiesu domu(pret Latviju kā nacionālu valsti) un šo domu paudēju. Raksta beigās ielieku divus šādus viepļus no kuriem kritiskā brīdī būtu jāuzmanās.


X stundā šādi “prusaki” Zemessargiem vajadzētu nekavējoties “neitralizēt”.


Dievs, svēti un pasargi mūsu Tēvzemi !

Atbildēt

Katrīna

28.07.2017. 21:30

Paldies autoram! Ļoti labs raksts!

Atbildēt

duris

28.07.2017. 21:06

Ja krievu pasaku par Rausīti lasa no beigām uz sākumu, tad lasījums noslēdzas ar skatu, ka vecene izsmērē Rausīti pa abras sienām.

Atbildēt

juris

28.07.2017. 21:04

Slimu debiliķu komentāri.....Bet saimnieki jau maksā, nav ko piegriezt vērību.....

Atbildēt

Piečurāts DĪvāns

28.07.2017. 20:59

Čangaļi ir bijuši un būs atmodas nesēji latvijciem: no Daugavpils HES neuzcelšanas laikiem, līdz personu datu zādzībām interneta tīmekļos šodien.

Atbildēt

vieds muļķītis

28.07.2017. 20:41

nevajag dalīties personībā

Atbildēt

viedais

28.07.2017. 20:18

Poikāns ir mīksts ņerga, kurš uzskata, ka viņš ir tas pareizais gaismas nesējs, runā tikai sev un ieklausās tikai savās runās.....āksts

Atbildēt

muļķītis

28.07.2017. 20:10

vai tas kas te tik cēli un patētiski runā nav tas pats hakeris , vai vienkāršāk sakot informācijas zaglis ???

Atbildēt

uzvedas kā zaļie cilvēciņi

28.07.2017. 20:01

tas nevienu nesatrauc?

Atbildēt

aksu

28.07.2017. 19:58

Nu cepuri nost, Poikān! Labi teikts!
P.S. viena problēma-visi zin, ko/kā nevajag darīt. Bet nav neviena, kas zinātu ko darīt, lai iestātos laime un labklājība Māras zemē!

Atbildēt

Dāvana simtgadē

28.07.2017. 19:53

Sprādziena nebūs. Tam jau šeit NATO karaspēks.

Atbildēt

Ainārs

28.07.2017. 19:39

Tauta domā- Ilmārs Poikāns pasaka.Labs raksts.

Atbildēt

pamela

28.07.2017. 19:09

Vai Ilmāram draudzenīte ir?

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: