Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gada sākumā televīzija ziņoja, ka Valsts policija visai kūtri atzinusi, ka tās darbinieki uzpildījuši automašīnas, izmantojot Valsts policijas autoparkam domātās degvielas kartes. Iekšējās drošības birojs (IDB) sāka kriminālprocesus. Daudzi policisti tika notiesāti un no dienesta policijā atlaisti.

Izmeklējot policistu paveiktos noziegumus - degvielas zādzības, IDB atklāja, ka degvielu zaguši arī Valsts robežsardzes darbinieki Rīgā. To esot piefiksējušas videokameras degvielas uzpildes stacijās Circle-K. Latgalē esot Latvijas Nafta, kurai nav videokameru. Esot ierosināti 12-15 kriminālprocesi. Taču izrādījās, ka IDB nedrīkstot izmeklēt lietas pret robežsargiem, tāpēc lietas nodotas izmeklēšanai pašai Valsts robežsardzei.

Ka jau zinām, tad vārna vārnai acī neknābj. Tāpēc jautājums: cik robežsargu ir notiesāti un atlaisti no dienesta Valsts robežsardzē par degvielas zādzību? Atbilde: neviens. Pat presē informācija nav izpausta par robežsargu pastrādātiem noziegumiem. 

Ieteicams noklausīties pirms diviem gadiem iekšlietu ministra Riharda Kozlovska sacīto preses konferencē par negodīgiem darbiniekiem, par to priekšniekiem (skatīt no 6. minūtes: https://www.youtube.com/watch?v=aMTahYE6EAU&ab_channel=LETAtie%C5%A1rai%C5%BEuarh%C4%ABvs), par priekšnieku atbildību. Bet vai kāds priekšnieks Valsts robežsardzē ir sodīts? Izskatās, ka ministra sacītais ir tukša runa sabiedrības maldināšanai. 

IDB varētu sniegt informāciju par robežsargu paveiktajām degvielas zādzībām, lejot degvielu ar robežsardzes degvielas kartēm savās personīgajās automašīnās. Valsts robežsardzes vadība varētu vairāk informēt sabiedrību par notiekošo dienestā un to, kāpēc tās vadība nekontrolē savus padotos. Kas atbildēs no priekšniekiem, kā to preses konferencē pieprasīja iekšlietu ministrs R.Kozlovskis?

Novērtē šo rakstu:

47
3