Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi varu ZZS pēc piecu gadu gaidīšanas opozīcijā (pateicībā par Rīgas pils atslēgām), bet Progresīvie vispār pirmo reizi lielās varas pozīcijās – de facto tiek leģitimizēti kā nopietna partija, kas viendien būs problēma pašai JV. Tikmēr viens otram pateicīgi un saprot, ka jāturas kopā, lai vai kas, jo opozīcijā negrib neviens. 

Tikmēr Saeimas opozīcija pie varas neraujās: Nacionālā apvienība (NA) izbauda reitingu kāpumu, cilvēku apziņā pārliecinoši nesot nacionālkonservatīvās politikas karogu, kā arī labo pārmaiņu cerību. NA spice apzinās, ka valdībai 2024.-2025.gadā priekšā visādi nesmuki darbi (budžeta konsolidācija, drošības situācija utt.), tādēļ drošāk un ērtāk sagaidīt 2026.gada Saeimas vēlēšanas.

Apvienotais saraksts, iespējams, vienīgais grib varu, lai var parādīt vēlētājam padarīto un lauzt JV dominanci politikā (parādīt, ka citi arī var vadīt valsti, iespējams pat labāk), bet savākt 50+ balsis Saeimā pagaidām izskatās nereāli sakarā ar NA un Latvija Pirmajā vietā (LPV) ērtajām pozīcijām. LPV galvenais nav vara un politika, bet labvēlīgi apstākļi galvenā akcionāra AŠ biznesa imprērijai. Kamēr to var nodrošināt, patirgojoties ar JV/ZZS (mangāns, Andrejsala utt,), tikmēr alternatīvas koalīcijas ar LPV dalību ir maz ticamas. 

Tikmēr sabiedriskie mediji saprot savu lomu vis-a-vis koalīcijas partijām, īpaši ļaujot nostiprināties valdošās partijas pozīcijām, neskatoties uz nekādiem skandāliem (tas gan ir demokrātijai bīstami, ja kādreiz pie varas tiks īsti autokrāti). Alternatīvi viedokļi, naratīvi: not welcome. 

Un pāri visam no Rīgas pils noraugās ER, kuram īpaša loma valdošās partijas ilgdzīvošanas nodrošināšanā; ja kādreiz veidosies alternatīva koalīcija ar ne-JV premjeru gavgalī, Rīgas pils to metīs atpakaļ, jo saprot, ka Saeimā nebūs 2/3 balsu prezidenta pretestības “apiešanai”. To arī saprot ZZS spice, kas citkārt labprāt pasapņo par Premjera vietu.

Novērtē šo rakstu:

36
18