Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi ir iznācis Sabiedrības integrācijas fondam (SIF) ar konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”.

Konkursa pašvaldībām par sevi jāiesniedz plaša informācija: par izglītību, infrastruktūru, pabalstu sistēmu, transportu, un citiem jautājumiem, kas skar ģimenes ar bērniem. Kritēriji gan ir diezgan diskutējami, jo, ja pašvaldība ir spējusi nodrošināt kaut ko ārpus ierastajām standarta lietām, tas kritērijos neatspoguļojas. Nu, piemēram, Ogres Valsts ģimnāzijas mūsdienīgā un aprīkotā ēka nekādus papildus bonusa punktus, salīdzinot ar padomju laikā būvētajām skolām, nedod. Līdzīgi arī citos jautājumos. Bet šoreiz par mazliet citu aspektu.

Konkursa rīkotāji ir izveidojuši iespēju novadu iedzīvotājiem balsot par savu vai jebkuru citu pašvaldību, vērtējot to draudzīgumu ģimenēm. Balsošana ir aktīva līdz pat 9.novembrim. Tomēr ir nianse! Izrādās, ka iedzīvotāju balsojums netiks ņemts vērā, tas nekādi neiespaidos konkursa rezultātu! Vēl vairāk – triecientempā ir izziņoti pusfinālisti un finālisti. Attiecīgi 26.10 un 02.11. Par to lēmusi deviņu ekspertu žūrija.

Rodas jautājums – kādi ir bijuši SIF mērķi, aicinot cilvēkus balsot? Parādīt, ka viņu viedoklis tāpat neko neietekmē? Ievākt bezmaksas socioloģiskos datus par cilvēku apmierinātību ar savu pašvaldību darbību? Vai varbūt – vienkārši, imitējot demokrātiju, virzīt politisku pasūtījumu, izceļot vienas un diskvalificējot citas pašvaldības? Tā ir ļoti dīvaina un kaitīga prakse, īpaši apstākļos, kad iedzīvotāju uzticība valsts institūcijām jau tā ir zema, kad iesaistīšanās un ticība iespējai kaut ko mainīt, ir kritiska.

Lai kādi arī nebūtu SIF mērķi, es aicinu Ogres novada cilvēkus turpināt balsot, izsakot savu viedokli! Parādīsim attieksmi un pārliecību! Neatkarīgi no rezultāta konkursā katram, kurš godprātīgi paraudzīsies uz mūsu novadu, kļūs redzams, ka izdarīts ir daudz. Un ne tikai, salīdzinot ar mūsu valsti, bet arī Baltijas līmenī! Turpinām darbu!

Attēlā – SIF vadītāja Zaiga Pūce

Novērtē šo rakstu:

79
13