Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 1. jūlijā Krievijas Valsts dome pieņēma labojumus divos likumos – “Par padomju tautas Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 1941.-1945. gadā iemūžināšanu ("Об увековечении Победы советского народа в Великой Отечественной войне 1941 - 1945 годов") un “Par pretdarbību ekstrēmistiskai darbībai” ("О противодействии экстремистской деятельности"), kuri stājās spēkā 12. jūlijā.

Šie labojumi aizliedz masu informācijas līdzekļos, t.sk. internetā publiski salīdzināt PSRS politiskās un militārās vadības un karavīru mērķus, lēmumus un darbību ar nacistiskās Vācijas un tās sabiedroto politiskās un militārās vadības un karavīru mērķiem, lēmumiem un darbību, kā arī padomju tautas izšķirošās lomas fašistiskās Vācijas sagrāvē un PSRS humānās misijas Eiropas valstu atbrīvošanā noliegšanu.

Tāpat Krievijā aizliegts lietot un publiski demonstrēt nacistu atribūtiku un simboliku, kā arī nacistiskās vadības ekstrēmistu attēlus, ja tas apvaino Lielā Tēvijas kara upurus un daudznacionālo tautu.

Krievijas Grāmatu savienība pēc nedēļas publicēja paziņojumu ar attiecīgu analīzi un brīdinājumiem un ieteica pārbaudīt izdevumu asortimentu veikalos un “utilizēt” neatbilstošo preci.

Atsevišķi grāmatu veikali jau ir sākuši atbilstošu procesu, tiem pievienojas izdevniecības. Abos gadījumos grāmatas tiek neitralizētas pēc principa “drošs paliek nedrošs”, jo nevienam nav skaidrs, kas īsti tiek pieprasīts.

Cīnoties pret nacismu, Krievija tuvojas labāko nacistu akciju paraugiem – vēl solis, un “nepareizās” grāmatas varēs dedzināt pilsētu laukumos.

Šis likums iezīmē objektīvās Otrā pasaules kara vēstures izpētes beigas mūsdienu Krievijā. Kā var analizēt kaujas operācijas, nesalīdzinot abu pušu darbību, to stiprās un vājās puses? Kā var aprakstīt notiekošo Vācijā un ap to, neilustrējot tekstus ar vērmahta kareivju un ieroču attēliem?

Un galvenais, neuzdrošinieties apšaubīt “PSRS humāno misiju Eiropas valstu atbrīvošanā”!

Novērtē šo rakstu:

31
22