Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Pietiek publicē zīmīgu dokumentu - pēc oficiāla informācijas pieprasījuma Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības sagatavotu pārskatu par to, kā notiek šīs iestādes amata vietu skaita samazināšana. VID ģenerāldirektores Ilzes Cīrules izvairīgās atbildes, kuras publicējam reizē ar informācijas pieprasījuma tekstu, skaidri liek saprast – pēc visa spriežot, nekāda detalizēti izstrādāta VID reorganizācijas plāna vispār nemaz nav bijis.

VID ģenerāldirektorei nosūtītais informācijas pieprasījums bija šāds:

„Šā gada 2. maijā Jūs kā iestādes vadītāja medijiem paziņojāt, ka „līdz šim Valsts ieņēmumu dienesta reorganizācijā dienesta darbavietu skaits ir samazināts par aptuveni 250, gan likvidējot neaizpildītās vakances, gan atlaižot darbiniekus”.

Atbilstoši Informācijas atklātības likuma normām vēlos saņemt no VID šādu informāciju:

1) no kura datuma ir sākusies VID reorganizācija? Kas un kad pieņēmis lēmumu par šo reorganizāciju? Vai pirms reorganizācijas bija sastādīts un apstiprināts reorganizācijas plāns? Ja jā, kas un kad to bija sastādījis un apstiprinājis? (Pievienojiet arī plāna kopiju.) Ja šāda plāna nebija, tad kā tieši notiek reorganizācijas pasākumu secība?

2) cik tieši un kādas tieši „neaizpildītās vakances” ir likvidētas kopš šī reorganizācijas sākuma datuma līdz 2017. gada 1. maijam?

3) cik tieši un kādi tieši darbinieki ir atlaisti kopš šī reorganizācijas sākuma datuma līdz 2017. gada 1. maijam?”

Savukārt VID ģenerāldirektore, kā redzams no publicētā dokumenta, ir mēģinājusi izvairīties no atbilžu sniegšanas saistībā ar reorganizācijas plānu, aprobežojoties ar datiem par likvidēto un vēl likvidējamo štata vietu skaitu, tā liekot noprast – nekāda VID reorganizācijas plāna vispār nav bijis un, ļoti iespējams, nav vēl joprojām.

Lai saņemtu pieprasīto informāciju, Pietiek pārstāvis jau ir vērsies ar pieteikumu administratīvajā tiesā.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0