Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nū, nevajag no tā skatu laukuma, kur diplomus dalīja čeka

12.10.2019. 06:51

ārstiem viņi tā kā deva ļoti reti, nu dažam, kurš vadīs , bet neārstēs
Tas viss taču skaidri redzams spēles laukumā. Kāpēc LVU viesojas ezotēriķi????????????????????????????

Atbildēt

>>

10.10.2019. 12:04

»

>>

Labots. Jautājums - vai 21. gs. elite gara elite, gara aristokrāti, intelektuāļi


Labots. Jautājums - vai 21. gs. elite ir pielīdzināma, vai tā ir gara elite, intelektuāļi?

Atbildēt

>>

10.10.2019. 11:57

Muļķības - autoritāti no malas sagraut nav iespējams. Varbūt, izskaidrojums slēpjas apstāklī, ka intelektuāļi jaunajā situācijā izvēlas paklusēt. Intelektuāļu noslēgšanās, elitarizēšanās nav attīstību veicinoša. Intelekta noslēgšanās klosterī ir strupceļš, gan gara aristokrātiem (tas draud ar izkurtēšanu), gan sabiedrībai kopumā. Ir saprotams, ka intelektuālis un tirgus neatrod kopsaucēju, nav saskares punktu, neveido kompozīciju, dialogu. Intelektuāļu "civilizācijas" iznīcināšanas pamatus bruģēja 20. gs. 1.p. sociālās revolūcijas. Patērētāju sabiedrībai nav pieprasījuma pēc intelektuāļiem. Jautājums prof. K.K. - vai intelektuālis var būt prece? Masu kultūras destrukcijas cēlonis meklējams, varbūt, ne tik daudz paškritikas neesamībā, cik pašdisciplīnas trūkumā. Jo, ko dod sevis kritizēšana, ja nav instrumentu kā sevi mobilizēt. Par elites koķetēšanu ar patērētājsabiedrību - precīzi, bet līdz savām, elites durvīm. Jautājums - vai 21. gs. elite gara elite, intelektuāļi?

Atbildēt

forcemajeure

10.10.2019. 09:41

prāta darbību mūsdienās mēra ar ienākumiem. lūzeri un muļķi ir nabagi, gudrie - pārtikuši un bagāti. bet eksistē arī brīvība, piemēram, aiziet no visa un, ja rocība ļauj, rakstīt/lasīt grāmatas jeb blogus par modernās pasaules norietu.
neoliberālismā visi kaķi ir pelēki un tiecas uz naudu
paldies par rakstu, A.P. quod erat demonstrandum

Atbildēt

SS

09.10.2019. 08:04

Uz gansiem šī tēma neattiecas, jo viņiem intelekta vietā ir sūdi.

Atbildēt

M.Veller

07.10.2019. 21:01

Noriets ir likumsakarīgs. No kalna visas takas ved lejup (surprise A.P.!!!)
Mūsdienās ir plaši pieejami patiešām ģeniālu LAIKABIEDRU darbi, runas, raksti, lekcijas. Neminēšu vārdus, tos katrs var atrast pēc savām vajadzībām, izglītības, ambīcijām, valodu zināšanām un uztveres orgānu kapacitātes. Ja spēj uztvert domu plašāk, kā tikai dzimtajā valodā un kultūrā, meklē gudrāku par sevi cilvēku atklāsmes, atrodi informācijas bezgalību… un tad tu netīšām izlasi šo… un sajūties, kā miskastē parakņājies.
Īstenībā pubertātes vētrās iestrēdzis, bez piederības palicis, un Pasaules Ģēniju rakstu darbos apjucis un apmaldījies mazs, bēdīgs, grimases rādošs NEKAS.

Atbildēt

derdz

07.10.2019. 18:23

Dzīvība ir liela vērtība tā tāpat vien netiek dota kaut vai domājam, ja dzīvojam kādā programmā - matricā, jeb citā organismā, jo tev dots mazliet domāt un radīt šajā esībā tikai kāpēc starp labo un ļauno jeb pa vidum līdzsvaram starp labo un ļauno, bet riktīgs draifs šī pasaulīgā dzīve un varbūt citur vēl krutāk :)

Atbildēt

derdz

07.10.2019. 18:17

»

56

Labs raksts. Kultūras degradācija. Intelekta noniecināšana. Virzamies atpakaļ. Pie akmens cirvjiem


domā ka pie akmens cirvjiem jeb varbūt tā laika cilvēki bija savā evolūcijas laika posmā labāki nekā tagad

Atbildēt

56

07.10.2019. 12:43

Labs raksts. Kultūras degradācija. Intelekta noniecināšana. Virzamies atpakaļ. Pie akmens cirvjiem.

Atbildēt

...

07.10.2019. 01:00

Salīdzinoši labs raksts, šoreiz padaudz atsauču uz autoriem, citātu un uzvārdu. Bet tiek ignorēta milzīgā zinātnes attīstība un labklājības un ekonomiskais ieguvums tieši 20.gs. laikā. Jo līdz ar to, ka elite zaudēja savas dieva dotās tiesības būt kvalitatīvi un neizmaināmi pārākā statusā pār visiem citiem, parādījās iespēja parastam cilvēkam izsisties. Izrādījās, ka starp parastiem cilvēkiem ir ļoti liels talantu apjoms. Cilvēkiem tikai vajadzēja dot tiesības un motivāciju kļūt par elites pārstāvi, lai kādā statusā arī viņš nebūtu dzimis.
Piemēram, aprakstītā situācija, kurā elite ierauga iespēju pelnīt ar dzelteno presi vai masu kultūru. Kāpēc tā radās? Jo, ja mēs paskatāmies kādus pārsimts gadus pagātnē, tad redzam, ka elitei jau piederēja viss - viņi varēja izsūkt no pārējiem cilvēkiem kad un ko vien gribēja (ko tādi spīdekļi kā Luijs XIV arī darīja). Lūk, jaunās peļņas iespējas radās, jo izmainījās sabiedrības struktūra - tagad cilvēkiem parādījās tiesības uz savām idejām, darbu un īpašumu. Un tad jau var nopirkt, ko elite piedāvā. Tikai, ņemot vērā jaunās tiesības izsisties, es teiktu, ka arī elite ir jau pavisam cita. Viss mainījās. Uz stiprāko pusi. Jaunā tipa sabiedrība ir vismaz desmitkārt produktīvāka par bijušo, plurālistiska demokrātija spēj sagraut aristokrātisku monarhiju tīri fiziski, jo tā korektāk izmanto cilvēkresursu - atrod ģēniju arī zemnieku ģimenē un ļauj viņam kļūt par miljardieri, ģenerāli vai prezidentu.

Sistēma ir svarīga. Bet esošā sistēma ir labākā līdz šim, un es to neredzu grūstam. Universitātes vēl joprojām audzina jaunus ekspertus, parastie cilvēki vēl joprojām gaida jaunus zinātnes sasniegumus. Vēl ir tik daudz neatrisinātu problēmu - slimību, strīdu, karu, negodību, garlaicību, trūkumu, badu - un katrs mietpilsonis zina, ka tikai zinātnē balstīta sistēma un katra sabiedrības locekļa artava tajā var dot cerību problēmu atrisinājuma dienas pienākšanai. Jo tikai zinātne ir tā, kas līdz šim ir risinājusi problēmas. Tas ir pārāk acīmredzams, lai ticība zinātnei un progress neturpinātos.

Atbildēt

taisni radoši nespējīgajiem

06.10.2019. 19:55

»

visumā piekrītu

tikai vietām cēloņi un sekas samainījušās vietām


piemīt īpašība visur izlekt priekšā, tēlot gudrākos, stiprākos, izredzētākos.

Atbildēt

visumā piekrītu

06.10.2019. 19:49

tikai vietām cēloņi un sekas samainījušās vietām...

Jāņem vērā, ka (normāla) cilvēce sastāv no divām atšķirīgām
daļām - radoši spējīgajiem un radoši nespējīgajiem...



Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: