Menu
Pilnā versija
Foto

Daiļd...sēju pārkombinēšanās

Andris Pauls-Pāvuls · 16.04.2015. · Komentāri (30)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvakar valdība steigā, neuzklausot lauksaimniekus, pieņēma noteikumus* marķētas degvielas lietošanai lauksaimniecībā, bet vakar Finanšu ministrijā, tiekoties Zemkopības ministrijas, VID un lauksaimnieku pārstāvjiem, tika konstatēts pieņemto noteikumu absurdums un pieņemts lēmums rosināt Saeimai atlikt degvielas marķēšanu vismaz līdz 30. oktobrim. Kā tas varēja gadīties?!

Pavisam vienkārši. Iesākumā vieni politiķi biedēja lauksaimniekus ar Eiropas sankcijām, ja degvielu nemarķēs, piemēram, “ja atceltu, tad soda naudās nāktos maksāt 30 miljonus eiro ik gadu”, teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V) **, bet zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) no savas puses mierināja un solīja domāt, kā citādi pabalstīt lauksaimniekus.***

Turklāt „daiļd...sēji” ir abi. No vienas puses, Eiropas Komisija nav nekāds nagu maucēju kantoris un pieļauj dalībvalstīm izņēmumus, no otras puses, nelīdz lauksaimnieku mierināšana, ka „pievērs acis”, sarunās un traktorus nekontrolēs.

Bez citām tehniskām problēmām absurdums iestājās brīdī, kad VID darbinieki lauksaimniekiem izskaidroja pieņemto noteikumu kontroles kārtību: ja traktora bākā tiek konstatēts marķieris, traktoram neveicot lauksaimniecisko darbību, bet, piemēram, vedot no meža malku, tad noteikumi paģērē lauksaimnieku sodīt līdz pat 7100 eiro un konfiscēt traktoru****, turklāt marķieri no traktora bākas izmazgāt nevarot.

Te jāņem vērā, ka Latvija ir ES zaļākā valsts, kur gandrīz vai katrā lauku saimniecībā ir meža stūrītis un lauku darbi mijas ar darbiem mežā, bet zemniekam traktors ir viens.

Ko iesākt, visi raustīja plecus, un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V) ar Zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru Armandu Krauzi (ZZS) solījās kādu mēnesi padomāt...

* http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40353262

** http://m.la.lv/lauksaimnieki-prasa-atcelt-normu-par-krasoto-dizeldegvielu/

*** http://m.la.lv/ieredni-parcentusies/

**** http://likumi.lv/ta/id/89648-latvijas-administrativo-parkapumu-kodekss 159.4.pants

Novērtē šo rakstu:

0
0