Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan Datu valsts inspekcija nespēj minēt nevienu citu gadījumu, kad tā zibenīgi, divu darba dienu laikā būtu reaģējusi uz kādu „personas datu izpaušanas” gadījumu, tās vadītāja Daiga Avdejanova apgalvo, ka saistībā iestādes pārraudzītājas – Tieslietu ministrijas vadītāja Dzintara Rasnača „līgavaiņa skapja” adreses publiskošanu tā tik operatīvi esot reaģējusi bez kāda ārēja impulsa, pilnīgi pati pēc savas iniciatīvas.

Pietiek jau informējis – zibenīgā ātrumā, divas darba dienas pēc tam, kad Pietiek publicēja rakstu “Vai tiešām ļausiet blēdim un zaglim Rasnačam izsprukt sveikā?”, Datu valsts inspekcijas direktore Avdejanova nosūtījusi SIA Pietiek.lv vēstuli „Par informācijas pieprasīšanu”, kurā paziņo, ka „ir uzsākusi pārbaudi par dzīvesvietas adreses iegūšanu, nodošanu un izmantošanu”.

Saskaņā ar Datu valsts inspekcijas izpratni arī numurs ēkai (Lāčplēša ielā 48), kurā atrodas „Rasnača līgavas” īrētais dzīvoklis, uz kuru tad arī tika nogādāts „līgavaiņa skapis” esot likumā minētā „jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu”.

Līdz ar to, kā uzskata Datu valsts inspekcija, „informācijas par konkrētās personas, tajā skaitā dzīvesvietas adreses, iegūšana, izmantošana un nodošana publicēšanai interneta vietnē www.pietiek.com (turpmāk - interneta vietne) ir personas datu apstrāde”.

Taču uz jebkādiem jautājumiem, kas saistīti ar šīs pārbaudes zibenīgumu, vairākas dienas nevēlējās atbildēt ne Datu valsts inspekcijas vadītāja Avdejanova (kas neatbildēja ne uz Pietiek, ne uz SIA Pietiek.lv jautājumiem), ne tās pārraudzītājas – Tieslietu ministrijas vadītājs Rasnačs.

Beigu beigās Pietiek izdevās Datu valsts inspekcijas direktori notvert pie viņas darbavietas, - šodien publicējam šīs izteiksmīgās sarunas videoierakstu.

Novērtē šo rakstu:

0
0