Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atzīšos, ka uzrakstīt pat pāris teikumus par Saeimas deputāti un kartupeļu fīrera Alda Gobzema līdzgaitnieci Karinu Sprūdi (tēva uzvārdā Tinamagomedovu) bez pamatīga slāņa lamuvārdu ir gluži vai neiespējami. Domāju, ka es tāds neesmu vienīgais, un līdzīgas emocijas izjūt ne tikai Gobzema zākātie liberasti, bet arī partijas „Likums un kārtība” viskvēlākie atbalstītāji. Tas, ko deputāte Sprūde paveica Varšavas lidostā, ir vārdam neaprakstāma PR izgāšanās, spļāviens sejā Latvijas valstij un galvenokārt saviem vēlētajiem. Taču runa šoreiz nebūs par to.

Sprūdes Rolex skandālā es gribētu pievērst uzmanību kādam mediju un sociālo tīklu komentāru sadaļās mazāk izgaismotam faktam, ka deputāte uz Šveici it kā esot braukusi tikties ar saviem vēlētājiem. Biju patiesi izbrīnīts, ka kartupeļu partijai „Likums un kārtība” ir tik liels tvēriens, ka par to ir gatavi balsot ne tikai Papišovas un Diršu pagasta (reālas vietas) purvos, bet pat Šveices sniegotajos Alpos!

Pēc šī fakta izgaismošanas man radās gluži pašsaprotams jautājums: kurš no Šveices iedzīvotājiem varētu kotēties kā potenciāls Alda Gobzema partijas atbalstītājs, ar kuru tik steidzami vajadzēja tikties deputātei Sprūdei?

Tiem, kas kaut nedaudz sekoja līdzi 2018.gada Saeimas vēlēšanām, atbilde nav ilgi jāmeklē. Toreiz ar Gobzema iepriekšējo politprojektu „KPV LV” medijos nereti tika saistīts Šveices pilsoņa un Lemberga mantas turētāja Rūdolfa Meroni vārds. Kuluāros jau pirms vēlēšanām tika runāts, ka Meroni tur „aiz vienas vietas” partijas seju un galveno runasvīru Artusu Kaimiņu. Pēc „KPV LV” lielās shizmas 2019.gada sākumā šo teoriju apstiprināja arī Kaimiņa bijušais partijas biedrs Gobzems. Tajā pašā laikā savu iesaisti iespējamajos darījumos ar Šveices advokātu Gobzems nekomentēja.

Personīgi es neticu, ka Meroni ietekme Latvijas politikā toreiz patiešām tika projicēta vienīgi caur Artusa Kaimiņa prizmu un Gobzems šajā procesā nepiedalījās. Visticamāk, ka Aldis bija par visu ļoti labi informēts un pats arī mudināja Kaimiņu sadarboties ar Meroni. Neaizmirsīsim, ka, citējot pašu Artusu, tieši Aldis Gobzems ir „lielākais blēdis, ar kuru viņš jebkad ir sastrādājies”.

Gobzema blēdīšanās nekur nav pazudusi, un viņš gluži kā jebkurš cits politiķis cītīgi strādā pie partijas sponsoru meklēšanas. Viens tāds sponsors, iespējams, mitinās Šveicē un, iespējams, jau iepriekš ir bijis labi zināms ar Gobzema un Kaimiņa duetu. Lai gan uz šo brīdi Kaimiņa faktors šajā sadarbības modelī sevi izsmēlis, tas nebūt nenozīmē, ka no Gobzema telefonu grāmatiņas ir izzudis arī šveiciešu pelēkā kardināla telefona numurs.

Tā nu sanāk, ka „Likuma un kārtības” atbalstītājs, pie kura pirms pāris nedēļām viesojās Karina Sprūde, pilnīgi iespējams, bija tieši bijušais „KPV LV” sponsors Meroni. Savukārt bēdīgi slavenais Rolex pulkstenis, kuru deputāte nelikumīgi centās izvest cauri Varšavas lidostai, pilnīgi iespējams, bija „Likuma un kārtības” jaunā atbalstītāja „dāvinājums”, kuru bez Polijas muitnieku iejaukšanās būtu visai grūti uzost KNAB izmeklētājiem.

Novērtē šo rakstu:

161
17