Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dažus mēnešus pēc tam, kad Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons ir vadījis komplimentāru radiointerviju ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, viņš bez konkursa ir ticis pie 440 eiro „honorāra” no Šuplinskas vadītās ministrijas par dažu stundu darbu.

Šā gada martā Tomsons vadīja „sabiedriskā” Latvijas radio interviju ar izglītības un zinātnes ministri Šuplinsku. Lai gan Tomsons bieži pret intervējamajiem izturas izteikti iecietīgi, šī saruna izcēlās pat līdzīgu interviju vidū, - tā bija īpaši komplimentāra.

Savukārt trīs mēnešus vēlāk, kā rāda Izglītības un zinātnes ministrijas pēc oficiāla pieprasījuma sniegtā informācija, tā ir izmaksājusi Tomsonam 440 eiro atlīdzību par viņa sniegtiem maksas pakalpojumiem.

Šī summa, par kādu „sabiedriskā” radio korespondentam būtu jāstrādā gandrīz pusmēnesi, Tomsonam no Šuplinskas vadītās ministrijas līdzekļiem ir samaksāta par dažu stundu darbu.

Šos korespondenta pusalgu Tomsons saņēmis par maksas pakalpojumiem ministrijai, pildot tās uzdevumus kā „moderators diskusijai par izglītības attīstību” sarunu festivālā Lampa 28. jūnijā.

Kā liecina Pietiek informācija, Tomsona pakalpojumus Šuplinskas vadītā ministrija izvēlējusies, nerīkojot nekādu oficiālu iepirkumu.

Pats Tomsons aizvadītajā nedēļā nevēlējās sniegt atbildi ne uz vienu no šiem viņam uzdotajiem jautājumiem:

1) kādus maksas pakalpojumus Jūs šogad esat sniedzis valsts pārvaldības un pašvaldību iestādēm?

2) kādus maksas pakalpojumus Jūs šogad esat sniedzis konkrēti Izglītības un zinātnes ministrijai?

3) kādu samaksu esat saņēmis par šiem pakalpojumiem?

4) kā Jūs komentētu pieņēmumu, ka iespēja sniegt šos pakalpojumus un saņemtā ievērojamā samaksa, kas par vienu sniegtu pakalpojumu vien sasniedza vidusmēra Latvijas radio korespondenta mēnešalgas pusi, Jums ir tikusi sniegta un bijusi saistīta ar komplimentāro, nekritisko manieri, kādā Jūs šā gada martā intervējāt izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku?

Novērtē šo rakstu:

114
20