Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā izriet no plašsaziņas līdzekļos paustā, Saeimas valdošā koalīcija šā gada 9.oktobrī panāca vienošanos termiņuzturēšanās atļauju (TUA) jautājumā no 2014.gada, ieviešot TUA kvotas. Šāds risinājums nesaskan ar valdošās koalīcijas uzstājīgi paustajiem un piekoptajiem liberālisma principiem – par valsts minimālu iejaukšanos ekonomiskajos procesos.

Mēs vēlētos saņemt Jūsu pamatojumu šādam valdošās koalīcijas piedāvātajam risinājumam, kas ir pats rupjākais un neefektīvākais valsts iejaukšanās veids tirgus ekonomikā un ir pretrunā ne tikai ar Jūsu paustajiem principiem, ne tikai radīs papildus administratīvo slogu nekustāmo īpašumu nozarei un papildus izdevumus valsts pārvaldei, bet arī kalpos par augsni valsts amatpersonām privāta labuma gūšanai, tādejādi veicinot korupciju valstī un padarot TUA piešķiršanas procesu necaurspīdīgu, neprognozējamu un manipulējamu.

Uzskatāms piemērs tam ir savulaik Ekonomikas ministrijas īstenotās „zaļās enerģijas” kvotu sadale, kuras rezultātā ir apdraudēta visas tautsaimniecības sekmīga tālāka attīstība.

Lai novērstu šīs pamatotās bažas, ka šī vienošanās ir panākta nevis, lai īstenotu šauras privātas vai politiskas intereses, bet gan, lai sakārtotu nozarē notiekošos procesus atbilstoši valsts un sabiedrības interesēm, lūdzam Jūs sniegt skaidru un konkrētu atbildi  – kā tiks īstenota šī, koalīcijas piedāvātā TUA kvotu dalīšana, lai nodrošinātu godīgu, caurspīdīgu, pietiekoši efektīvu un drošu sistēmu šādai kvotu sadalei, novērstu korupcijas un manipulāciju riskus.

Pamatojoties uz minēto, lūdzam Jūs sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kā tiks izveidota šī kvotu sistēma un kā tā darbosies?

2) kā kvotu sistēmas izveidošanā tiks ievērots labas pārvaldības princips, nodrošināts caurspīdīgums un godīgums lēmumu pieņemšanā? Kā varēs apstrīdēt šos lēmumus?

3) cik valstij izmaksās šīs kvotu sistēmas ieviešana un uzturēšana,  tajā skaitā iespējamās tiesvedības saistībā ar šīs sistēmas apstrīdētajiem lēmumiem, un no kādām budžeta ieņēmumu pozīcijām šie izdevumi tiks segti?

Novērtē šo rakstu:

0
0