Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 26.oktobrī Latvijas ārstu biedrība ir izplatījusi savu paziņojumu. Šim paziņojumam un veselības ministra demisijas pieprasījumam ir pievienojušās arī citas mediķu profesionālās asociācijas. Šāda situācija acīmredzami norāda uz jūsu valdības rīcībnespēju risināt un pieņemt adekvātus un pamatotus lēmumus saistība ar aktuālajiem izaicinājumiem veselības aprūpē.

Tādēļ lūdzam Jūs skaidrot sekojošo:

1. Vai Jums ir jel kāda nojausma, kādi ir patiesie jūsu valdības rīcības mazspējas iemesli? Lūdzam tos uzskaitīt un pamatot.

2. Vai uzskatāt par pamatotu, atbilstošu un atbildīgu šādu Jūsu veselības ministra rīcību, kad “mediķu mobilizācijas” plāns netiek apspriests ar pašiem mediķiem un veselības nozare uzzina par to tikai no medijiem, kuri savukārt šo informāciju iegūst jau no jūsu valdības sēdes? Lūdzam pamatot savu atbildi.

3. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

4. Kādēļ Jūs esat pieļāvuši situāciju, kad jau kopš 2021. gada jūlija Veselības ministrija nav apstiprinājusi “pacientu prioritizēšanas vadlīnijas”, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi?

5. Kurš ir atbildīgs par šādu radušos situāciju?

6. Aicinām paskaidrot, kādēļ saskaņā ar mediķu pausto paziņojumu, paredzot mobilizāciju, nav tikusi veikta “mērķtiecīga resursu plānošana, kā arī Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu apmācība”?

7. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

8. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdība par iespējamo “mediķu mobilizāciju” var lemt bez atbilstoša “mobilizācijas plāna” un, neapspriežot to ar veselības aprūpes nozari? Lūdzam pamatot savu atbildi.

9. Vai uzskatāt, ka valdības rīcībā ir pietiekoša informācija (mobilizācijas plāns), kas ļauj pieņemt atbildīgu un adekvātu lēmumu saistībā ar mobilizāciju?

10. Ja šādas informācijas nav Jūsu rīcībā, kādai ir jābūt Jūsu kā atbildīga valdības vadītāja rīcībai šādā situācijā? Lūdzam uzskaitīt paredzētās nepieciešami veicamās darbības.

11. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdības veselības ministrs ir spējīgs veikt tam uzticētos pienākumus, un joprojām tiesīgs baudīt jūsu uzticību? Lūdzam pamatot jūsu pozīciju.

Novērtē šo rakstu:

94
5