Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 124. panta pirmo daļu iesniedzam ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam adresētu pieprasījumu Par ekonomikas ministra nespēju sniegt atbildes saistībā ar Ekonomikas ministrijas īstenotās subsidētās elektroenerģijas atbalsta sistēmas likumību un atbilstību Eiropas Komisijas lēmumam SA.43140 (2015/NN).

Šī gada 6. septembrī Jums tika iesniegts deputātu pieprasījums “Par Jūsu rīcību saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai”. Virkne jautājumu bija saistīti ar Ekonomikas ministrijas (turpmāk - EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas atbalsta sistēmas tiesiskumu un tās atbilstību Eiropas Komisijas (turpmāk - EK) lēmumam, ar kuru EK saskaņoja valsts atbalsta shēmu elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā un no atjaunojamajiem energoresursiem - SA.43140 (2015/NN) (turpmāk - Lēmums).

Diemžēl ne savās rakstiskajās atbildēs, ne arī Pieprasījumu komisijas sēdē Jūs nez kāpēc nespējāt sniegt skaidru atbildi saistībā ar augstākminētajiem Jūsu īstenotās atbalsta sistēmas tiesiskuma aspektiem un Jūsu piedāvātajiem pasākumiem, lai šo sistēmu sakārtotu.

Tas rada pamatotas bažas, ka EM vai nu nav nepieciešamās kompetences, vai arī patiesībā Jūsu centieni ir vērsti nevis, lai sakārtotu šo valsts atbalsta sistēmu atbilstoši tiesību normām un sabiedrības interesēm, bet gan, lai turpinātu piesegt šo “OIK afēru” un turpinātu sniegt nepamatoti dāsno atbalstu atsevišķiem komersantiem pēc iespējas ilgāk.

Lai novērstu šīs bažas, pieprasām Jūs sniegt skaidru un konkrētu atbildi uz šādiem jautājumiem:

Saskaņā ar Eiropas Savienības (turpmāk - ES) tiesību normām, dalībvalsts ir tiesīga sniegt valsts atbalstu tikai pēc tā saskaņošanas ar EK. Vai valsts atbalsts, kurš ir ticis sniegts, nesaskaņojot to iepriekš ar EK, Jūsuprāt, ir likumīgs?

Ja uzskatāt, ka šāds atbalsts ir likumīgs, pieprasām norādīt, konkrēti kuras ir tās tiesību normas, kuras pamato Jūsu viedokli?

Jūsuprāt, kura ir tā institūcija, kura ir tiesīga noteikt, vai atbalsts tiek sniegts atbilstīgi ES tiesību normām? Ja, Jūsuprāt, bez EK un Eiropas Savienības tiesas ir arī citas institūcijas, pieprasām norādīt - balstoties uz kādiem tiesību aktiem, tām ir piešķirts šāds deleģējums?

Vai EM ir tiesīga īstenot tādu valsts atbalstu, kurš nav saskaņots ar EK?

Ja, Jūsuprāt, EM ir tiesīga īstenot tādu valsts atbalstu, kurš nav saskaņots ar EK, pieprasām norādīt – kuras tiesību normas tai dod šādas tiesības?

Vai, nenovēršot pieļauto pārkompensāciju, lai atbalsts būtu nevis pārmērīgs, bet gan samērīgs (atbilstoši tam, kā to nosaka ES tiesību normas – ES direktīvas, 2001., 2008. gada Kopienas pamatnostādnes par valsts atbalstu vides aizsardzībai, u.c.), šāda EM īstenotā valsts atbalsta shēma visā tās īstenošanas laikā ir atbilstīga EK Lēmumam?

Ja, Jūsuprāt, šāda EM īstenota valsts atbalsta shēma visā tās īstenošanas laikā ir atbilstīga EK Lēmumam arī bez pieļautās pārkompensācijas novēršanas, pieprasām norādīt – kuras ir tās tiesību normas, kuras pamato Jūsu viedokli?

Novērtē šo rakstu:

101
2