Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks varētu vērsties tiesā, ja biroja priekšnieka Normunda Vilnīša ierosinātā disciplinārlieta pret viņu beigsies ar disciplinārsoda uzlikšanu, - to Vilks pieļāva sarunā ar Pietiek. Neoficiāli izskanējis, ka KNAB priekšnieka vietnieks Vilnīša lēmumu par disciplinārlietas uzsākšanu varētu apstrīdēt pie premjera Valda Dombrovska (Vienotība), bet Vilks šādu iespēju neapsverot.

Formālais iemesls disciplinārlietas ierosināšanai ir Vilka rīcība it kā neatbilstoši biroja iekšējās kārtības noteikumu normām un Nacionālās drošības padomes lēmumam. Abus pārmetumus Vilks sarunā ar Pietiek noliedza.

Dienesta pārbaude, kas noslēgusies ar disciplinārlietas ierosināšanu, tika sākta pēc Vilka intervijas ziņu aģentūrai LETA septembra vidū, par ko KNAB priekšnieka vietniekam tiekot pārmests, ka tā sniegta bez saskaņošanas ar biroja vadību. Vilks apstiprināja Pietiek rīcībā esošo informāciju, ka tobrīd, kad sniegta intervija, viņš uz dažām dienām bijis KNAB priekšnieka pienākumu izpildītājs, jo Vilnītis nav bijis darbā.

Līdz ar to, pat formāli raugoties, Vilkam nevar pārmest intervijas nesaskaņošanu ar KNAB vadību. Turklāt intervija jau pirms tam faktiski tikusi saskaņota ar Vilnīti, biroja priekšniekam pat atrādīti saskaņošanai atsūtītie jautājumi, uz kuriem tiks sniegtas atbildes intervijā, atminējās Vilks.

 Otrs formālais pārmetums Vilkam attiecas uz Valsts prezidenta vadītās Nacionālās drošības padomes lēmuma neievērošanu. Lai gan NDP sēdēs apspriestais ir valsts noslēpums, no konteksta nojaušams, ka runa ir par NDP 19. jūnija sēdi, kurā piedalījās KNAB priekšnieks un abi viņa vietnieki. Pēc tās izskanēja, ka KNAB konfliktā iesaistītās puses aicinātas atturēties no publiskiem izteikumiem par to.

Vilks Pietiek uzsvēra, ka NDP šajā sakarā apspriestajam bijis tikai „rekomendējošs raksturs”, turklāt aicinājums atturēties no publiskiem izteikumiem attiecies uz „konkrētu tēmu konkrētā termiņā”. Sīkākus skaidrojumus KNAB priekšnieka vietnieks nesniedza, lai nepārkāptu NDP apspriežu konfidencialitāti.

Novērtē šo rakstu:

0
0