Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Pietiek sāk pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants - Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un „politiskajai elitei” pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

1986. gada 1. aprīlī, kad jau bija sākusies kooperatīvu ēra, padomju tiesnesis R. Vonsovičs piesprieda divarpus gadu ieslodzījumu stingrā režīma cietumā un mantas konfiskāciju Lietuvas pilsētas Šauļu iedzīvotājam, 1964. gada 15. martā dzimušajam un jau iepriekš par laupīšanu sodītajam Giedrjum V. par, tiesnešaprāt, smagu noziegumu - “spekulāciju lielā apjomā grupā pēc iepriekšējas vienošanās”.

„Noziedznieks” kopā ar kādu sievieti no čigāna Šauļos bija nopirkuši simt paššūtus kokvilnas kreklus ar firmas zīmēm un gatavojušies Rīgas Centrāltirgū tos pārdot citam čigānam, prasot par katru kreklu trīs rubļus vairāk un cerot uz 300 rubļu lielu peļņu, bet preču nodošanas brīdī pie Sporta pils Lielgabalu ielā viņu aizturējusi milicija.

Vainu padomju tiesneša R. Vonsoviča acīs mīkstināja tas, ka netika pierādīta vairākkārtēja spekulācija, kā arī tas, ka Giedrjus V. pilnībā atzina un nožēloja izdarīto.

Turpinājums sekos.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

53
13