Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Uz Latvijas televīzijas valdes priekšsēdētāja posteni ceļš slēgts pretendentiem, kuriem nav maģistra grāda vadībzinātnēs vai citās zinātnēs, - to nosaka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātā konkursa obligātās prasības. Šo nosacījumu īpaši savdabīgu padara fakts, ka pat NEPLP loceklim Ivaram Āboliņam ir tikai pamata – bakalaura grāds, kas viņam netraucē pildīt NEPLP priekšsēdētāja vietnieka funkcijas, un arī NEPLP priekšsēdētājai Dacei Ķezberei nav maģista grāda.

„Augstākā izglītība – maģistra grāds vadībzinātnēs vai citās zinātnēs. Maģistra grāds vadībzinātnēs tiks uzskatīts par priekšrocību,” – šī ir viena no obligātajām prasībām ikvienam Latvijas Republikas pilsonim, kurš vēlas pieteikties NEPLP izsludinātajā konkursā uz valsts SIA Latvijas televīzija valdes priekšsēdētāja posteni.

Tāpat pretendentiem izvirzītas arī citas nopietnas prasības, tostarp „laba reputācija”, „izpratne par uzņēmuma vadību, tostarp risku un pārmaiņu vadību, finanšu resursu pārvaldību un gada pārskatu sagatavošanu”, „valsts valodas un vismaz divu svešvalodu, no kurām viena ir Eiropas Savienības oficiālā valoda, zināšanas” u.c.

Taču, ja ir tikai aizdomas, ka vairāki NEPLP locekļi paši neatbilst šīm prasībām, tad citādi ir ar prasību pēc obligāta maģistra grāda, - lai gan tikai trīs no pieciem NEPLP locekļiem ir iestādes mājas lapā publiskojuši ziņas par savu izglītību un darba pieredzi, ar to pietiek, lai konstatētu, ka diviem no NEPLP locekļiem šāda grāda nav.

Viens no tiem ir jau pieminētais Ivars Āboliņš, kurš vietu NEPLP ieņēma kā faktisks Nacionālās apvienības ieliktenis, bet otrs – NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere, kura par šo amatu var pateikties tuvībai Zaļo un zemnieku savienībai (abi attēlā).

Divu dienu laikā neviens no NEPLP locekļiem nevēlējās vai nespēja sniegt skaidrojumus par to, kas tieši pieņēma lēmumu, ka kandidātiem uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu nepieciešams maģistra grāds, un ar ko tieši šis lēmums pamatots.

Kā zināms, gada beigās NEPLP negaidīti atbrīvoja no amata līdzšinējo Latvijas televīzijas valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti un valdes locekli Sergeju Ņesterovu, minot acīmredzami sadomātus un neloģiskus šāda lēmuma iemeslus.

Novērtē šo rakstu:

49
9