Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Pietiek publikācijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar rezolūciju uzdos ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim publiskot Ārlietu ministrijas ierobežotās pieejamības informācijas sarakstu, ko ministrijai līdz šim, kā Pietiek jau informēja, bija „piemirsies” sastādīt, kaut attiecīgs likums pieņemts jau 1998. gadā.

1998. gadā pieņemtais Informācijas atklātības likums ne tikai nosaka informāciju, ko valsts iestādēm ir tiesības noslepenot, bet arī paredz, ka katram iedzīvotājam ir pilnas tiesības iepazīties ar ikvienas valsts iestādes sagatavoto ierobežotas pieejamības informācijas sarakstu, kurā iekļauj „informācijas veidus, tēmas, atsevišķus dokumentus un to veidus”.

Taču Ārlietu ministrija, kā izrietēja no Teikmaņa oficiālās atbildes uz informācijas pieprasījumu, vairāk nekā 12 gadus bija ignorējusi šo Informācijas atklātības likuma normu. Teikmanis apliecināja, ka ministrijā gan pirms nepilniem astoņiem gadiem izdots rīkojums Par ierobežotas pieejamības informāciju, taču pretēji Informācijas atklātības likuma normām vienots noslepenotās informācijas saraksts nav sastādīts.

Līdz ar to ministrija uzskatīja, ka atbrīvojusies no nepieciešamības šādu sarakstu uzrādīt sabiedrībai, jo „informācijas apjoms ir ļoti plašs un faktiski satur lielāko daļu Ārlietu ministrijas jebkad saņemto vai radīto, t.sk. arhīva, dokumentu, kuri ir uzskaitīti ministrijas dokumentu reģistros un dokumentu uzskaites sistēmās atbilstoši dažādu saistošo normatīvo aktu prasībām kopš 1991 .gada”.

Tagad premjera preses pārstāve ziņo, ka „saistībā ar Informācijas atklātības likuma 9. panta trešajā daļā noteiktā regulējuma nepildīšanu Ārlietu ministrijā” Ministru prezidents ar rezolūciju uzdos ārlietu ministram izsniegt pieprasīto informāciju - Ārlietu ministrijas ierobežotās pieejamības informācijas sarakstu.

Novērtē šo rakstu:

0
0