Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības vadība, tostarp domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un izpilddirektors Juris Radzēvičs jau nedēļu nespēj izskaidrot pretrunas pašu sniegtajos datos par pašvaldības struktūrās atlaistajiem un pieņemtajiem darbinieku tūkstošiem. Tikmēr jauni dati rāda, ka pērn gada laikā darbā no jauna pieņemto skaits tuvojies atlaisto daudzumam.

Saskaņā ar Ušakova parakstītu oficiālo informāciju pagājušā gada laikā pašvaldības struktūrās darba attiecības izbeigtas ar gandrīz četriem tūkstošiem cilvēku, savukārt Radzeviča sniegtajā datu apkopojumā apgalvots, ka krietni ilgākā laika posmā - jau kopš 2009. gada 1. jūlija - pašvaldības struktūrās, izmaksājot atlaišanas pabalstu, atlaisti (pārtrauktas darba tiesiskās attiecības) tikai aptuveni 2700 cilvēku.

Mērs un izpilddirektors skaidrojumu šiem atšķirīgajiem datiem nespēj sniegt jau nedēļu, tikmēr pēc Pietiek pieprasījuma no pašvaldības saņemtie dati rāda – jebkurā gadījumā var teikt, ka nekādas iespaidīgās darbinieku skaita optimizācijas pašvaldības struktūrās nav notikušas.

Saskaņā ar Radzēviča sniegtajiem datiem no pagājušā gada 1. janvāra līdz 16. novembrim darba tiesiskās attiecības ar pašvaldību sākuši gandrīz 3600 cilvēku – tas ir tikai par nepilniem 400 cilvēkiem mazāk nekā atlaisto skaits saskaņā ar „Ušakova versiju”. Pietiek šodien publisko pilnu pērn pašvaldības struktūrās no jauna pieņemto darbinieku sarakstu.

Kā jau informēts, pašvaldības vadība sniedz pretrunīgas ziņas arī par atlaistajiem darbiniekiem izmaksātajiem pabalstiem un kompensācijām. Lai gan Ušakovs iepriekš apgalvojis, ka nekādas kompensācijas atlaistajiem neesot maksātas, Radzevičs Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē pērn paziņoja, ka aptuveni 40 atlaistie darbinieki caur tiesu no pašvaldības pietiesājuši apmēram 160 tūkstošu latu kompensācijas un tās arī tikšot izmaksātas, lai gan pašvaldības turpināšot tiesāties.

Rīgas domes opozīcijas pārstāvji jau oktobrī izplatīja paziņojumu, no kuras izrietēja, ka no Rīgas pilsētas pašvaldības par labu atlaistajiem darbiniekiem ir izmaksātas kompensācijas 160 255 latu kopapjomā. Savukārt tagad atbildē Pietiek arī Radzevičs jau apgalvo, ka „pašvaldības iestādēs nav maksātas kompensācijas darbiniekiem sakarā ar darba tiesisko attiecību pārtraukšanu”.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0