Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Konkursā uz valsts augstākā ierēdņa – Valsts kancelejas (VK) direktora amatu uzvarējusi līdzšinējā VK direktores vietniece Elita Dreimane. Tagad premjera Valda Dombrovska rokās ir – vai Dreimani apstiprināt VK direktores amatā.

Vakantā Valsts kancelejas direktora amata kandidāta meklēšanai speciāli izveidotā konkursa komisija par konkursa uzvarētāju atzinusi līdzšinējo VK direktores vietnieci Dreimani, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Konkursa komisijas lēmums tiks iesniegts premjeram Dombrovskim (Vienotība), kuram atbilstoši valsts civildienesta likumam ir tiesības amatā iecelt VK direktori. Rīkojums par Dreimanes iecelšanu premjeram jāvirza arī uz valdību.

Dombrovska preses pārstāve Līga Krapāne otrdien Pietiek atzina, ka premjers vēl neesot saņēmis konkursa komisijas lēmumu, tāpēc arī nekādus komentārus par Dreimanes kandidatūru pagaidām nevarot sniegt. Pēc Krapānes teiktā, vēl arī neesot skaidrs, kad tieši valdībā tiks lemts par jaunās VK direktores apstiprināšanu.

VK direktoru amatā ieceļ uz pieciem gadiem. Vakance uz augsto amatu radās, jo jau vasarā par aiziešanu no šī amata (līdz ar pilnvaru termiņa beigšanos decembra beigās) paziņoja līdzšinējā ilggadējā VK direktore Gunta Veismane.

Neoficiāli gan izskanēja, ka labprātīga aiziešana nav bijusi Veismanes iniciatīva, - par šādu soli viņa vienojusies, jo bijušas domstarpības ar Dombrovski. Veismane Pietiek atzinusi, ka izvērtē vairākus darba piedāvājumus, no kuriem viens saistīts ar darbu Eiropas institūcijās. Ko tieši darīs un kādu amatu turpmāk ieņems, - to Veismane neatklāj.

Kuluāros izskanējis, ka Veismane vēlējusies ieņemt kādu vēstnieces vai citu ar diplomātisko dienestu saistītu amatu, taču šāda vakance nav piedāvāta.

Tas, ka Dreimane kļuvusi par konkursa uz VK direktora amatu uzvarētāju, nav pārsteigums. Kuluāros jau kopš novembra runāja ka tieši Dreimane noskatīta kā Veismanes pēctece.

Pietiek jau novembra sākumā rakstīja, ka kā reālākā šī amata pretendente tiks bīdīta Dreimane. Viņas virzīšana augstajam amatam tika saistīta ar Dreimanes labajām attiecībām ar apvienībā Vienotība ietilpstošo Dombrovska partiju Jaunais laiks. Dreimane vērtēta kā profesionāle un augsti kvalificēta juriste, tomēr par viņas piemērotību VK direktores amatam izteiktas arī šaubas.

Konkurss uz VK direktora amatu tika izsludināts oktobra beigās. Tajā pieteicās astoņi pretendenti, taču konkursa komisija reāli vērtēja tikai trīs kandidātus.

Konkursa komisiju vadīja premjera biroja vadītāja Olita Augustovska. Tajā darbojās arī Valsts kancelejas, Tieslietu ministrijas, Vides ministrijas pārstāvji, kā arī Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks.

Novērtē šo rakstu:

0
0