Menu
Pilnā versija
Foto

Dzelzceļš nonācis krustcelēs

Igors Kasjanovs, Latvijas Bankas ekonomists · 21.09.2016. · Komentāri (15)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

pārmijnieks

27.09.2016. 13:24

Dzelzceļš nav krusteceleš, ber gan dziļā paka?ā.To , ka ir štruntīgi redz vadība tāpēc katrs nu grābj un ķer ko māk, kamēr vēl var. Darbojas , labi zināmais, princips - ielikt lielāko kretīnu par uzņēmuma vadītāju, lai nolaiž uz grunti to kas vēl atlicis. Varu skrūvēt riteņus pēc labākās sirdsapziņas, bet ja par riteņu skrūvētāju valdes priekšsēdētāju ieliet supervizoru Edgaru Abramu, tad gals klāt...Žēl, ka neesmu sieviete, tad varētu vēl uz ko cerēt, jo E.Abramam ķerstīties gar padotajām darbiniecēm, tas ir vienīgai ko šis māk.

Atbildēt

VB

24.09.2016. 20:16

"To, ko mūsu kaimiņvalstis vēlas eksportēt, to mēs arī pārvadājam. Un, ja kaimiņvalstu eksportā nedominē augstas pievienotas vērtības preces, tāds arī būs mūsu tranzīts."

Tas pareizi, bet tālāk, ka būs citas valstis no / uz kurām eksportēt, importēt, laikam jau nē. Ar augstajiem pārvadājumu tarīfiem Krievija mūs izolē no tām citām - pie mums faktiski viss jāved caur Krieviju. Tāpēc ar Klaipēdu mūsu ostas grūti salīdzināt - Lietuvā kravas nāk no Baltkrievijas... uz pavisam citiem nosacījumiem.

Līdz ar to, tā kā Nokia -s no Somijas ar jebkādu dzelzsceļu droši, ka nevedīsim, pavisam aktuāls atkaļ kļūst jautājums par jaunā eirodzelzsceļa izbūves lietderību, protams.

Atbildēt

Pompozi svinējāt

23.09.2016. 23:49

kaut kādu jubileju, bet kas no dzelzceļa līnijam un reisiem Latvijā palicis? Ne jau visiem kādreizējiem vilciena pasažieriem der variants, kad, piemeram, no Valmieras tālāk ved ar autobusu, ja līdzi velosipēds.Reisu laiki turp atpakaļ satuvināti, vienā dienā nav iespejams kur pabūt un atgriezties.

Atbildēt

...

23.09.2016. 11:20

Ko neļaujat man, slimiķim, spamot???

Atbildēt

Kremla padomnieks

23.09.2016. 07:00

Riga-Ergli sliedes notirgojat metaluznos,tas labi! Dzelzcels jums riebigajiem latviesu tautai nebus un vienigais zaudejums no ta bus,vilciena Riga-Maskava-Riga zaudejums. Bet, ir jau avio,auto un tas upju transports ar nav skadejams!

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

22.09.2016. 15:46

1) LB slavens ar savām melīgajām prognozēm un apgalvojumiem. Tai skaitā ar labumiem lata likvidācijā. Daudzas prognozes ir nevis neprecīzas, bet pilnīgi pretējas solītajam. Nemaz nerunājot par vienu no vadošajām lomām Latvijas tautsainiecības graušanā 90tajos. Tas liecina vai tiek apzināti ciniski melots vai arī tā ir totāla nekompetence
2) Dzezceļš nonācis krustcelēs? Šito mierīgi var iekļaut jaunāko laiku glupākajos izteicienos. Dzelzceļš nekur nevar nonākt. To līdz konkrētiem rezultātiem var aizvest ar saviem lēmumiem un bezdarbību konkrēti cilvēki. Pareizi, kad dzelzceļš pats kautkur ir nonācis, tad nav vajadzības runāt kuru cilvēku un kādu lēmumu un darbību rezultātā.
3) Kad valstī bija 20% + inflācija tad priekš LB arī nebija nekādas traģēdijas. Tas pats kad bankrotējot n-tajām bankām 90tajos latviešu tauta piedzīvoja mega laupīšanas laikus. Pareizi, LB nekad nav nesusi nekādu atbildību ne par saviem lēmumiem ne rezultātiem. Vai jūs vispār esat kādreiz pats veiksmīgi izdarījis tās lietas ko iesakiet? Vai jūs vispār esat kādreiz kautko pats izdarījis? Jeb tikai sniedzat padomus kuri nekad netiek ņēmti vērā?
4) Vai nav tā, kad jau pirms kautkādiem fondiem ir jābūt gatavam plānam kas jādara, kāpēc jādara un cik tam vajag naudu? Jeb citiem vārdiem to zināja un saprata jau simtiem gadu atpakaļ
https://www.youtube.com/watch?v=-eSJUxIdwoU

Atbildēt

m!

22.09.2016. 15:30

Dzirdeju baumas ka latvijas dzelzcelsh esot sadalits 2 daljas - pelnoshais kravu un nepelnoshais cilveku parvadashanas. :D

Atbildēt

un tomer

22.09.2016. 10:24

Lai saprastu problemas patiesos iemeslus pilnibā, butu verts paanalizēt situāciju plašāk- kāda ir situācija mums kaimiņos, jo viņi atrodas tādā pašā situācijā. Tikai nez kāpēc Klaipēdas ostā ir vērojama savadāka kravu dinamika...
Varbūt tāpēc, ka viņi ir darījuši savus mājas darbus - attīstot multimodālo kenteineru terminālu un piesaistot Baltkrievu un Kazahu kravas, bet mēs gulētām un tagad vainojam smagos dzives apstakļus. Risinājumi ir acīm redzami, cits jautājums, vai mums ir vēlme tos īstenot...

Atbildēt

hm

22.09.2016. 10:12

Droši vien, pašreiz ir īstais brīdis pievērsties Daugavas padziļināšanai un upju kanāla būvei. Nebūs dzelzceļš, būs vsmaz upju satiksme. Upju kravas, upju tūrisms ...
Reanimēt mironi (dzelzceļu) taču neizdosies!
Vai arī būsim brīvi ... pastalās.

Atbildēt

Ugis Magone

21.09.2016. 22:26

Nemjat tak mani atpakal pastradat! Re,pasi redzat,cik slikti iet Jums tur bez manis. Un to miljonu automasinas bagaznieka,uzskatisim par "pateicibas davaninu" man. Un vel jo vairak, tads precindents jau ir noticis sini Valsti,un sanemejs "davaninu" ,ir eksprezidents Valdis.

Atbildēt

Pēteris

21.09.2016. 20:17

Vēl viens Rimševiča brandžas "eksperts". Vai tiešām vairs nav ko darīt, kā tikai gudrus padomus visās jomās bārstīt? Tak izdzenājiet vienreiz to liekēžu midzedzei - LB.

Atbildēt

Dzelzceļnieks

21.09.2016. 17:05

Mani atkal vairāk interesē Latvijas bankas komentāri par ekonomikas izaugsmi, infrastruktūras nozīmi Latvijas ekonomikā un saistību starp augstajiem sadales un augstsprieguma tīklu tarifiem un Latvenergo samaksātajiem 100 milj. dividendēs un energoietilpīgo nozaru pazušanu no Latvijas. Interesanti arī kāpēc OIKa pāri par 50% iet Latvenergo gāzes koģenerācijas stacijas izmaksu kompensēšanai. Gāze it kā neskaitās atjaunojamais resurss. Kāpēc mums par to jāmaksā? Tas ietekmē arī elektrifikācijas projektu.
Nemaz nerunājot par nodokļu politiku un ietekmi uz tautsaimniecību. Cik tur miljardu neiekasēto nodokļu neuztrauc LB ekonomistus. Uztrauc elektrifikācija. Ar to tiksim galā ari bez LB ekonomistiem. Ja ir jautājumi paskaidrosim.
Pārējais ir kašķis koalīcijā. LB tradicionāli nostājas vienotības pusē. LB, ko finansējam arī no LDZ samaksātajiem nodokļiem, iesaistīties šajā pasākumā it kā nevajadzētu.
Problēmu mums pietiek. Ja ir piedāvājums kādu parisināt, laipni lūgti. Nolikt un kritizēt, tas it kā politiķu, ne ekonomistu lauciņš.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: