Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No amata atstādinātais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis par savu atstādinātāju – ekonomikas ministru Ralfu Nemiro neveiksmīgi un nedaudz komisiki mēģinājis pasūdzēties pat... Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā. 

Kā liecina Pietiek rīcībā nonākusi Saeimas komisijas vēstule, kas adresēta Eglītim, viņš lūdzis izvērtēt ekonomikas ministra Nemiro „rīcību no ētiskā viedokļa”, taču piemirsis gan to, ka Nemiro pašlaik ir nevis Saeimas deputāts, bet ministrs, gan to, ka arī viņš pats nemaz nav Saeimas deputāts.

Uz to tad arī atstādinātajam valsts sekretāram laipni norādījusi Saeimas komisija, minot, ka Saeimas Kārtības rullis nosaka – komisija var ierosināt Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu pēc tam, kad saņemts deputāta, deputātu grupas vai frakcijas rakstveida iesniegums.

„Ņemot vērā iepriekš minēto un to, ka Ralfs Nemiro ir nolicis 13. Saeimas deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku, informēju, ka komisijai nav pamats izskatīt ekonomikas ministra Ralfa Nemiro rīcības atbilstību Saeimas deputātu ētikas kodeksam,” Eglītim norādījusi komisija.

Pirms tam Eglītim bija izdevies atrast aizstāvi sava kādreizējā padotā – tagadējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna personā, kā arī saņemt atbalstu no pārējiem ministriju valsts sekretāriem.

Kā zināms, pašlaik Nemiro Eglīti uz dienesta pārbaudes laiku ir atstādinājis no amata, turklāt ir publiski pavēstījis, ka pirmdien gaidāms kāds īpašs paziņojums. Tikmēr pats Eglītis ir iesniedzis savdabīgu atlūgumu – no amata viņš gribot aiziet, taču tikai maija vidū.

Pietiek rīcībā nonākusī elektroniskā pasta vēstule, ko Eglītis jau pirmdien, 3. februārī ir nosūtījis Valsts kancelejas direktoram Jānim Citskovskim, atklāj – kaut arī viņš iesniedzis atlūgumu, tomēr vēlas vēl vairākus mēnešus kontrolēt Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzībā esošās iestādes un kapitālsabiedrības.

„Esmu gatavs līdz 15.05.2020 turpināt darbu pašreizējā amatā, lai nodrošinātu pēc iespējas sistemātiskāku pēctecību un nepārtrauktību EM, iestāžu un kapitālsabiedrību vadības sistēmā. Ceru, ka šāds racionāls risinājums būs visām pusēm pieņemams,” vēstulē Citskovskim apliecinājis Eglītis.

Tas nozīmē, ka Eglītis, saistībā ar kura darbību ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ir izteicis nopietnas aizdomas „OIK biznesmeņu” piesegšanas jomā, vēlas vēl vairākus mēnešus kontrolēt visas svarīgākās norises ministrijas pārraudzītajās valsts kapitālsabiedrībās, tostarp arī AS Latvenergo.

Novērtē šo rakstu:

28
2