Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.

Ja Nacionālā apvienība iegūtu lielāko balsu skaitu, tad eirokomisāra amatam (kāds katrai dalībvalstij ir tikai viens) būtu loģiski pieteikt vai nu pašu R. Zīli, vai kādu citu Nacionālās apvienības pārstāvi, par kuru Eiropas Parlaments pēc tam varētu balsot.

Taču īsi pirms balsošanas sākuma R. Zīle nācis klajā ar izteikumiem, ka eirokomisāra amatam no Latvijas atkal jānominē viņa tuvākais sāncensis elektorāta aptaujās – pašreizējais komisārs Valdis Dombrovskis no “Jaunās vienotības”. Savukārt viņa paša vai kāda cita Nacionālās apvienības pārstāvja nominēšana būtu “absolūta kļūda”.

R. Zīle uzskata, ka “Dombrovskis sevi ir ļoti labi parādījis Eiropas Komisijas darbā gan ārējās tirdzniecības jautājumos, gan viceprezidenta amatā, pārlūkojot ekonomiskos jautājumus. Es neredzu nevienu iemeslu, kādēļ lai Latvijas premjere Evika Siliņa (..) nenominētu Dombrovski. Nenominēt viņu būtu absolūta kļūda! Viņš Eiropas Komisijā dabūs labāko portfeli”.

Pagaidām Nacionālā apvienība klusē attiecībā uz šādiem sava līdera izteikumiem, un nav zināms, vai kāds par šādu “līšanu bez ziepēm” lielāko sāncešu labā jau vērsies NA ētikas komisijā.

Novērtē šo rakstu:

87
13