Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".

"Sliktā" loma atvēlēta elektroenerģijas pārvades uzņēmumam, kas pavisam nelaikā un nepieņemamā veidā plāno uzkraut vēl lielāku nastu elektroenerģijas patērētājiem. Savukārt par "labajiem" cenšas uzdoties valdības vadītājs un ekonomikas ministre, kas pēkšņi pamanījuši, ka jaunie tarifi ir neatbilstīgi situācijai, izstrādāti pēc novecojošām metodikām un ietver apšaubāmas pozīcijas.

Jāatgādina, ka "Latvenergo" koncernā ietilpstošās AS "Sadales tīkls" kapitāldaļu turētājs ir Ekonomikas ministrija, kas atbildīga par valsts kapitālsabiedrības stratēģisko pārraudzību. Ja ekonomikas ministrei šis tarifu pieteikums ir pārsteigums, tad tas ir skaidrs apliecinājums, ka pārraudzība ir veikta nekompetenti un pavirši. Par to ekonomikas ministrei ir jāuzņemas politiska atbildība. Politiski atbildīgs par ielaistām problēmām Latvijas enerģētikā ir arī ьinistru prezidents.

Elektroenerģijas tarifu pieaugumam var būt graujoša ietekme uz Latvijas tautsaimniecību, un pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos tas ir uzskatāms par kaitniecību. SDP "Saskaņa" aicina pašreizējās valdības ministrus un topošās valdības veidotājus izbeigt bezatbildīgās manipulācijas ar enerģijas tarifiem un ar atbildības izjūtu risināt ekonomikas dzīvotspējas jautājumus. Ja nākamā valdība tiks veidota uz līdzšinējiem principiem, sadalot ministrijas partijām kā lēņu muižas, nerēķinoties ar amatu kandidātu kompetenci, Latvijai nav izredžu izrauties no tālākas atpalicības.

Novērtē šo rakstu:

163
2