Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis publiski ir paziņojis, ka principiālu nesaskaņu dēļ esot iesniedzis atlūgumu, izrādās, ka Valsts kancelejā iesniegtais dokuments ir diezgan īpatnējs – Eglītis vēlas amatā palikt vēl trīsarpus mēnešus, līdz pat maija vidum.

Pietiek rīcībā ir nonākusi elektroniskā pasta vēstule, ko Eglītis jau pirmdien, 3. februārī ir nosūtījis Valsts kancelejas direktoram Jānim Citskovskim un kurā viņš arī nemaz neslēpj, ka, kaut arī iesniedzis atlūgumu, vēlas vēl vairākus mēnešus kontrolēt Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzībā esošās iestādes un kapitālsabiedrības.

„Esmu gatavs līdz 15.05.2020 turpināt darbu pašreizējā amatā, lai nodrošinātu pēc iespējas sistemātiskāku pēctecību un nepārtrauktību EM, iestāžu un kapitālsabiedrību vadības sistēmā. Ceru, ka šāds racionāls risinājums būs visām pusēm pieņemams,” vēstulē Citskovskim apliecinājis Eglītis.

Tas nozīmē, ka Eglītis, saistībā ar kura darbību ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ir izteicis nopietnas aizdomas „OIK biznesmeņu” piesegšanas jomā, vēlas vēl vairākus mēnešus kontrolēt visas svarīgākās norises ministrijas pārraudzītajās valsts kapitālsabiedrībās, tostarp arī AS Latvenergo.

Kā zināms, Nemiro trešdien Eglīti uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku ir atstādinājis no ministrijas valsts sekretāra pienākumu pildīšanas, bet vienlaikus Eglītis tiek virzīts Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatam.

Pats Eglītis ir izteicies, ka šādu amatu ieņemt, visticamākais, nevēlas, savukārt savu atstādināšanu saista ar nesaskaņām, kas viņam ar ministru esot daudzos būtiskos jautājumos.

Novērtē šo rakstu:

40
10