Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad Krišjānis Kariņš kā valdības vadītājs ir atzinis to, ka tarifi ir noteikti kļūdaini/nepareizi/negodīgi/kāda interesēs. Taču kā tas sanāk, kāpēc tādas kļūdas tiek pieļautas un tiek labotas tikai, "piespiežot" pie sienas?

Kļūdas pamatā ir tarifu aprēķina metodika, kuru Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) tika apstiprinājusi 20.08.2022.: https://likumi.lv/.../335096-elektroenergijas-parvades...

Atbildība, protams, vispirms ir SPRK vadītājai Andai Ozolai. Taču ko tad darīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone? Vai tad nesaprata, kādas sociālās sekas radīs jaunie sadales tarifi? Varbūt vienkārši nesekoja līdz SPRK darbībai?

Labi, valdības vadītājs atzina, ka kļūda ir pieļauta. Kas tālāk? Vai atmaksās pārmaksāto? Nomainīs SPRK vadību? Vai šī kļūda I. Indriksonei maksāja ministra portfeli? Kādi izmaksu sadales principi tiks iestrādāti jaunajā metodikā? Daudz jautājumu. Līdz gada beigām sagaidīsim arī atbildes.

Gana pamācošas ir arī diskusijas ap sadales tarifu pacelšanu. SPRK un „Sadales tīkla” vadība uzskata tarifu pieaugumu par pārdesmit eiro par nebūtisku. Plaisa starp labi apmaksātajiem "ierēdņiem" un vidējo latvieti ir kļuvusi acīmredzama, taču saprotama. Ne velti tautā ir paruna - paēdis neēdušu nesaprot.

Tas, ka Latvijā 50 tūkstoši pensionāru saņem pensiju mazāku par 300 eiro mēnesī un ar savu lēmumu viņi gada laikā atņem pusi no vienas mēneša pensijas, bagātos "ierēdņus" neuztrauc. Lai ēd kūkas, tas ir dodas diedelēt pabalstus/ubagot vai sēd tumsā.

Novērtē šo rakstu:

94
3