Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām. Objektivitātes līdzsvaram lieku klāt linkus informācijas avotiem. Paraksts - dīvāna eksperts.

Liriskais ievads

Pieņemu, ka neesmu vienīgā, kura ir nogurusi no pēdējā gada dzīves, visām tām negācijām un ikdienas ziņu reportiem par saslimušajiem un mirušajiem, no jautājumiem, uz kuriem nav atbildes. Labu brīdi dzīvoju, apzināti izvairoties no ziņām un C tēmas pieminēšanas. Un tad, ar acu kaktiņu ieraugot ziņu, kas ātrāk vai vēlāk varētu skart arī mani, es pamodos.

Ziņa - pedagogi ir nākošā grupa, uz kuru apsver pielietot piespiedu (laboju) - masveida vakcināciju. (Paldies vērīgiem lasītājiem - diemžēl neatrodu vairs to resursu, kurā redzēju šādu vārdu salikumu - pedagogu piespiedu vakcinācija. Raksti ir par masveida vakcināciju. Vārds vietā. Laboju. Un ar visu to tas nemaina lietas būtību, par ko rakstu tālāk.)

Pagājušā gada vasarā tos, kas teica, ka izklausās pēc piespiedu vakcinācijas, kontroles ar kovidpasēm, sauca par kovididiotiem un sazvērestības teoriju piekritējiem. 2020.gada decembrī, kādu nedēļu pēc pasākuma, kurā cilvēki pulcējas krastmalā, paužot bažas par cilvēktiesību pārkāpumiem, premjers atkārto – vakcinācija būs brīvprātīga, atslābstiet, ļaudis, mēs cienām demokrātiju - https://www.facebook.com/watch/?v=423524412019391.

Paiet pāris mēneši, ir 2021.gada pavasaris, un premjers joprojām runā par demokrātiju: mēs esam brīva valsts, tu vari izvēlēties – vakcinēties vai nestrādāt profesijā.. https://www.apollo.lv/.../karins-un-vairaki-ministri... "Nav spiesta lieta vakcinēties, un nav spiesta lieta iet uz darbu," teica Kariņš. Retorikas paraugstunda. Diemžēl arī cinisma.

Ziniet, ar ko man šis laiks asociējas? Ar 2. Pasaules kara sākumu, to, ko stāsta cilvēki, kas izgāja holokaustu. No sākuma viņiem tika palūgts uzšūt dzeltenu zvaigzni, un bija tiesības brīvi pārvietoties. Kārtībai. Jo tāds likums. Tad viņiem palūdza pārvākties uz noteiktu pilsētas daļu, joprojām saglabājot iespēju brīvi pārvietoties. Tad daļa no pilsētas vides tapa slēgta, tad viņus sadzina barakās, tad – aizveda uz nometnēm. Nu, un jūs zināt, ar ko tas beidzās.

Ja kas, tur arī bija daudzi, kuri teica „nevar būt” un „trust science”. Un, jā, kā tad bez zinātnes: tas režīms sadarbojās ar tā laika vadošajām tehnoloģiju kompānijām, konkrēti IBM https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust, nu, plus medicīniskie eksperimenti ar ieslodzītajiem, tai skaitā vakcinācijas: https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_human_experimentation...

Jau iepriekš atļāvos paust viedokli – manuprāt, mēs ejam cauri lielākajai smadzeņu skalošanai pasaules vēsturē. Un, skat, cik veiksmīgi, cik paklausīgi mēs visi esam izrādījušies. Un jau maskas sākam ražot ar dekoratīvajiem elementiem, - nu, smuki taču! Tā teikt, pirmās nedēļas ir pumpas ap muti un trūkst elpas, vēlāk pierod un, skat, nemaz nav tik slikti...

Pārdomām par to, kā notiek sociālās manipulācijas – Overtona loga modelis: http://www.infotop.lv/.../overtona-logs-sazverestibas...

Par to, uz ko šis viss iet. Versija. Sazvērestības, protams.

Ir tāds Pasaules ekonomikas forums, kas ik gadu rūpēs par pasaules labklājību ik gadu tiekas Davosā Klausa Švāba vadībā. Paralēli ekonomista, vadītāja darbam Švābs raksta arī grāmatas, pēdējās no kurām ir vīzija par 4. industriālo revolūciju un „lielo resetu”. https://en.wikipedia.org/wiki/Klaus_Schwab. Šeit var palasīt par viņa pēdējās grāmatas nākotnes iezīmēm. https://www.laikmetazimes.lv/.../lielais-restarts-%E2%80.../ Man domāt, tā tomēr nav vienkārši fantāziju grāmata.

Jebkurā gadījumā, vai tās ir Švāba vai citu scenāristu versijas, vai mēs ejam uz “zelta miljardu” vai digitālo identifikāciju, robotizāciju, nacionalizāciju vai “ideālo, brīvo sabiedrību, brīvu no dzimuma, rases, pilsonības” – mani, jāatzīstas, biedē visi šie scenāriju. Jo lielos vilcienos tas izskatās pēc leļļu meistariem un tehniskā personāla.

Mums būs brīvība akurāt kā tām govīm, kuras stāv savā steliņģī un tiek apgādātas ar visu, ko tām vajag “zaļai, labturību ievērojošai dzīvei”. Īpaši paklausīgas govis varēs iziet ganībās. Nu, ar elektrisko ganu, saprotams.

Vakar FB komentos man piespēlēja ļoti ilustratīvu un skaudru anekdoti. Par govīm saprotams. Viena saka – zini, klīst runas, ka mūs nokaus un izmantos desās. Uz ko otra atbild - atkal tu ar ar savam sazvērestības teorijām…

Jautājums

Pēc cik gadiem šāda veida izolācijā, kādā dzīvojam šobrīd, būs paaudze, kura ticēs visam, ko teiks skaļākais rupors? Vai spēs dzīvot bez antidepresantiem? Vai mācēs adekvāti komunicēt, sadarboties dzīvajā?

Ir skumji atzīt, ka ar visām mūsdienu tehnoloģiju, informāciju iespējām mēs izmantojam iespēju izvēlēties vienu no tiem 2 – 3 variantiem, ko mums piedāvā Google algoritms... Mūsu kritiskā domāšana degradē... Un, jo ilgāk mēs paliekam savās istabās, burbuļos aiz ekrāniem, jo vieglāk ar mums manipulēt.

Ir grūti noticēt, pieņemt, ka slimība, no kuras mūs it kā cenšas pasargāt, varētu izrādīties vien instruments varas sagrābšanā, kapitāla pārdalīšanā. Un es esmu bez pretenzijām uz to, ka man taisnība, vai es zinu, kā „dzīvot pareizi”. Taču, arī nezinot, man liekas svarīgi par šo runāt, diskutēt, jo kā vēl mēs varam tikt pie atbildēm, sakārtot savas domas?

Man šķiet, ka šobrīd esam nonākuši tajā stadijā, kad visi esam tik noguruši no šīs tēmas, ka vienkārši distancējamies kā no paziņojumiem no valdības, mediju ziņām, tā no alternatīviem viedokļiem un tādējādi dodam zaļo gaismu viegli īstenot to, ko nu valdība “ar Eiropas kolēģiem” piedāvās.

Man liekas svarīgi uzdot jautājumus, runāt par to, kas mūs satrauc, meklēt domubiedrus un paust savu viedokli, pat ja tas disonē ar oficiālo nostāju. Kā citādāk mainīt esošo situāciju, kurā mēs visi redzam absurdus ierobežojumus, pretrunīgas prasības, pa laikam atklājošās kļūdas (falsifikāciju?) statistikā utt. Es zinu, ka tas izklausās pēc “skudras ceļa”, taču, ja skudras ir simtiem un tūkstošiem?

Precedenti

Tālāk dalos ar informāciju par precedentiem, kuri, manuprāt, ir ļoti iedvesmojoši, parādot uzdrīkstēšanos iet pret straumi. Rēķinoties ar iespēju, ka es varu kļūdīties, pavelkoties uz falšajiem faktiem, lieku klāt informācijas avotus.

Briseles tiesa pagājušajā nedēļā akceptē 2 cilvēktiesību organizāciju prasību atcelt striktās Beļģijas sanitārās normas (sodi par nepareizu masku nēsāšanu, pulcēšanās ierobežojumi utt.). https://www.brusselstimes.com/.../belgium-must-lift-all.../

Floridas gubernators savā valstī (pavalstī?) aizliedz kovidvakcīnas izmantošanu kā cilvēka brīvību ierobežojošu dokumentu. Tava veselība, vakcinēšanās ir tava atbildība. Tev nav jāpublisko, vai esi vai neesi vakcinēts, ar ko tu slimo un kādā veidā. https://www.clickorlando.com/.../florida-governor-signs.../

Vācijā 1500 medicīnas jomas profesionāļu (trust science!) apvienojas un aicina pievienoties citas arodbiedrības, publiski deklarējot bažas par cilvēka tiesībām, veselību, labklājību un mediķu iespējām palīdzēt pacientiem saskaņā ar savu profesionālo viedokli, pret oficiālo politiku sērgas kontekstā https://www.epochtimes.de/.../buendnis-von-aerzten...

Mūsu pašu Guntis Bojārs, kurš tieši tādā pašā veidā kā iepriekšējā raidījumu praksē veic savu žurnālista pētījumu, parāda mums informāciju par vakcīnām, uzdod jautājumus, un jau nākošajās dienās raidījums, izrādās, ir nevis demokrātiskas valsts opcija iepazīties ar faktiem, pārrunāt dažādus viedokļus, bet sabotāža... Skatīsimies, kā šī lieta turpināsies: https://www.la.lv/neplp-vertes-raidijuma-aizliegtais...

Starptautiskajā kriminālajā tiesā ir iesniegta Izraēlas aktīvistu prasība pret Izraēlas valdību par noziegumiem pret cilvēci, iebilstot pret Pfizer īstenoto eksperimentu (Pfizer šefs nosauc Izraēlu par pasaules līmeņa laboratoriju) https://www.jpost.com/.../pfizer-ceo-albert-bourla-calls...

https://www.jpost.com/.../coronavirus-israeli-anti...

Tikai laiks dos atbildes uz visiem šiem jautājumiem, - kā uz tiesas spriedumu reaģēs Beļģijas valdība, cik cilvēku izies ielās nākošajos protesta gājienos Vācijā, Dānijā, Rumānijā, Kanādā utt. un kādas tam visam/šim visam būs sekas. (Nezinu, bet runā, ka Panorāmā šī brīža protesti netiek atspoguļoti, taču, kad sāc interesēties, internets piedāvā ļoti daudz liecību par pieaugošiem protestiem pret ierobežojumiem.)

Mazais cilvēks

Kas mani aizkustina, - doma, ka katra šī precedenta sākumā ir kāds “mazais cilvēks”. Ar visām savām šaubām, bailēm izgāzties, saņemt nosodījumu, represijas. Cik atraku netā – Briseles tiesas gadījumā sākums esot ar divām jaunām juristēm, kuras definēja prasību un iesniedza ar 2 cilvēktiesību organizācijām.

Kuri no mums ir gatavi iesniegt tiesā prasību par savu tiesību pārkāpšanu? Jā, protams, - kā to izdarīt korekti, juridiski pareizi? Kā būtu, ja situācijā, kad konkrēts cilvēks izjustu spiedienu no darba devēja atteikties no viņa izpratnes, kā rūpēties par savu veselību (lasi – saņemt obligāto vakcīnu), cilvēki apvienotos, sazinātos ar kādu no alternatīvām organizācijām, pieaicinātu juristus, definētu savas tiesības pašiem lemt par savu veselību?

Papētot tēmu, redzu, ka daudzi mediķi, izjūtot darba devēja spiedienu vakcinēties, vienkārši piekrīt, vienlaikus atzīstot, ka iet pret savām vērtībām. Pēc gada šajā vājprātīgajā darba intensitātē, kas ir bijis ārstniecības personām, cilvēki vienkārši deg ārā. Tur vairs nav iekšējā resursa cīnīties, tur vienkārši nav spēka iestāties par sevi, plus bailes zaudēt darbu, šantāža, psiholoģiskais spiediens. Citi, nonākot šajā izvēlē, vienkārši aiziet no darba.+ Tikai šaubos, ka tas ir vienkāršs lēmums. Vai pedagogiem šis gads ir bijis stipri vieglāks? Kāds ir viņu resurss? Tavs, mans?

Svarīgi

Svarīgi – es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties sekot tam, kam tici, rūpēties par savu veselību pēc saviem ieskatiem. Mums katram ir sava pieredze ar dažādiem preparātiem, slimošanas vēsturi, reakcijām uz vakcīnām, izpratne par to pielietošanu. Un tas IR nopietni – medicīnā ir ne tikai placebo efekts, kad cukurūdens dara dziedināšanas brīnumus, bet arī nocebo, - kad, baidoties no blaknēm, nevēlama rezultāta, tu saņem tieši šīs negatīvās reakcijas.

Taču, kas ir vēl svarīgāk (!!), - ir profesionāļi, kuriem atšķirībā no manis ir argumenti un ļoti kategorisks viedoklis, ka masveida vakcinācija šobrīd ir kļūda. Viedoklis no vīra, kurš visu mūžu strādā vakcīnu izstrādē. Beļģu ārsts, zinātnieks, vīrusologs Geert Vanden Bossche. Un viņa atklātā vēstule Pasaules Veselības Organizācijai https://37b32f5a-6ed9-4d6d-b3e1-5ec648ad9ed9.filesusr.com...

Īsumā - vīruss mutē, vakcīnas nepasargā no infekcijas, vakcinācija pandēmijas laikā ir totāli kļūdaina taktika, tā palīdz radīt jaunus vīrusa paveidus utt. Tēmas izklāsts - šī paša autora intervija: https://www.youtube.com/watch?v=ZJZxiNxYLpc...

Līdzīgs viedoklis bija arī februārī notikušajai konferencei Krievijas aktīvistiem (mediķi, akadēmiķi, biologi) https://fb.watch/4HhmCK791E/

Priecē, ka arī Latvijā ir mediķi, kas, neskatoties uz piedzīvotajām represijām, turpina runāt par šīm medicīniskajām pretrunām un rāda alternatīvos ceļus, - Lauris Līcītis, Edgars Mednis un citi, varbūt ne tik plaši pazīstami, bet tādi ir. https://www.youtube.com/watch?v=t8ONGiV35QU...

Kopsavilkuma vietā

Viens jautājums brīvprātīgo un apmaksāto vakcīnu sakarā - jūs esat kapitālismā redzējuši kaut ko par brīvu, izņemot sieru peļu slazdā?

Kad gāzt pesticīdus zemē, sabiedrības veselības žēl nav, cukuru, konservantus pārtikā – arī nav žēl, padarīt atkarīgus no digitālām ierīcēm, mācīt iepirkt alkoholu, nevis iet sportot, - nē, nav žēl, pataisīt par kredītu vergiem mūža garumā, - nē, ko nu tur, nav žēl...

Taču ļaut pašiem izveseļoties no specifiskas saslimšanas, kura daļai saslimušo norit bez simptomiem, daļai atveseļošanās un sekas ir līdzīgi kā pēc regulārās gripas/pneimonijas, pat ja daļai ar stipri ilgākiem un nepatīkamiem simptomiem, savukārt daļa, jā, daļa, jo īpaši senioru vecumā mirst, - nē, to mēs nedrīkstam atstāt pašplūsmā.

Tik ļoti nedrīkstam, ka piedāvājam vakcīnas, kuras, kā tiek mēļots vēl nav izgājušas visas klīniskās pētījuma stadijas, tik ļoti, ka, ja vakcīnas blakņu statistika ir nepatīkama, vakcīnu vienkārši pārdēvē jaunā vārdā. Nu, akurāt kā spēlē ar vientiešiem lielveikalos, kad neejoša prece ar pārlīmētu cenu uz dzeltena fona un nosaukumu “akcija” tiek izķerta veikalniekam par prieku.

Patiesība ir kaut kur pa vidu vai tur ārā. Dod, Dievs, mēs līdz tai nonāksim, dod, Dievs, veseli. Domājam, runājam, jautājam, meklējam atbildes un rūpējamies par sevi un tiem, kas mums līdzās! Lai mums visiem izdodas!

Novērtē šo rakstu:

101
10