Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Š.g. 14.maijā notika Saeimas Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Vācijas - Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem, kurā bija aicināti piedalīties visi Saeimas deputātu grupas deputāti.

Ievērojot to, ka Saeimas Starpparlamentu attiecību birojs savas kompetences ietvaros organizēja iepriekš minētās tikšanās norisi, neizpratni rada fakts, ka šajā tikšanās laikā kā viena no personām, kas pie sarunu galda pārstāvēja Deputātu grupu sadarbībai ar Vācijas parlamentu, bija Elizabete Krivcova - Saeimas deputāta Sergeja Dolgopolova palīdze.

Vēlos norādīt, ka Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs mani iepriekš bija informējis, ka nevarēs piedalīties šajā sanāksmē, taču man netika pausts lūgums vai deputāta vēlme šajā sanāksmē ļaut piedalīties viņa palīdzei. Varu apliecināt, ka, ievērojot konkrētās personas līdzšinējās aktivitātes un Drošības policijas vairākkārtējos gada pārskatos pausto viedokli par to, kā Krievijas tautiešu atbalsta politikas aizsegā, izmantojot tautiešu organizācijas, Krievija īsteno pasākumus, lai mēģinātu ietekmēt ārvalstu iekšpolitiskos procesus, šādu saskaņojumu nebūtu sniegusi.

Papildus tam vēlos vērst uzmanību, ka Saeimas deputāta palīga pienākumi ir izsmeļoši izklāstīti Saeimas kārtības ruļļa 196.pantā, un tie pamatā aptver noteiktu tehniska un organizatoriska rakstura atbalsta funkciju veikšanu Saeimas deputāta darba sekmēšanā. Likumā nav noteiktas Saeimas deputāta palīga tiesības pārstāvēt deputātu Saeimas sēdēs vai citās ar Saeimas deputāta tiešo pienākumu veikšanu saistītās institūcijās vai tikšanās, kāda šajā gadījumā bija arī šī deputātu grupas tikšanās ar Vācijas Bundestāga parlamenta deputātiem. Saeimas kārtības rullī paredzēta iespēja Saeimas deputāta palīgam deputāta uzdevumā būt klāt tikai Saeimas komisiju atklātās sēdēs.

Ņemot vērā iepriekš minēto, vēlos aicināt Saeimas prezidiju izvērtēt konkrēto gadījumu un atbildīgo darbinieku kompetenci, kā arī nodrošināt to, ka turpmāk šādu pasākumu organizēšana tiek īstenota ne tikai atbilstoši iekšējo un ārējo normatīvo aktu prasībām, bet arī ievērojot valsts nacionālās drošības intereses.

Novērtē šo rakstu:

0
0