Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās tik nepatīkami kā šis te "gudrītis". Tie vismaz neizlikās gudrāki, kā esam... Levits īstenībā ir prasts zābaks, bet, ielēcis "nācijas tēva" šļūcenēs, tēlo pārāko intelektuāli.

Mums jau ir vesela buķete prezidentu un premjeru, kas uzmetušies par aitu un aunu izglītotājiem un mācītājiem... Bārdainais Ulbrokas biseksuālis mācīja un norādīja nācijai, ka vajag tīrīt zobus un gludināt bikses. VVFreiberga samulsušajiem lopiņiem atgādināja, ka viņi ir vareni. Jaunizceptais "nācijas tēvs" negrib atpalikt un tēlo megaintelektuāli, kas mācīs tautu pareizi, daiļi izsacīsies... un, šķiet, grib izgriezt pogas pašam Endzelīnam.

Dzīves pieredze rāda, ka patiesi inteliģenti un gudri cilvēki gan sadzīvē, gan publiski ir ļoti vienkārši un runā bez kādiem svešvārdiem un jaunizgudrojumiem. Viņiem nav vajadzības kaut ko pieradīt un izlēkt. Labs piemērs bija nelaiķis akadēmiķis Stradiņš.

Levitā var saskatīt mūsdienu jaunlatvieša - inteliģenta Švauksta pazīmes. Švauksts arī gribēja izlikties par gudrāku, nekā bija, lietoja vācu jaunvārdiņus un visādi centās izcelties. Nu ar zelta ķēdi un sarkanu šalli nevienu mūsdienās nepārsteigsi, bet ar jauniem, izgudrotiem vārdiņiem ir cerība radīt tautai pārliecību, ka beidzot tā ir sagaidījusi tiešām "nācijas tēvu.

Serbu rakstnieks Broņislavs Nušics, ironizējot par ārstiem, rakstīja - "... kad ārsti sāk runāt latīniski, tas nozīmē, ka par vizīti būs jāmaksā dārgāk...". Tā arī mūsu "nācijas tēvs" ar samākslotu valodiņu un pašizdomātiem daiļvārdiņiem cenšas pārdot sevi tautai pēc iespējas dārgāk. Jādomā, ka "nācijas tēvs" ar savu sieviņu mājas apstākļos, kad neviens neredz un nedzird, arī neatslāpst un turpina tēlot intelektuāļus ar augstu morāli un ētiku.

Tā, piemēram, ieraugot savu vīru internetā, kur viņš spaida un apgrābsta savu mīļāko, sieviņa taču nesagaida viņu mājās ar vārdiem, kurus pielieto katra latviete, nokļūstot tādā situācijā - "... ak, tu, cūka pretīgā... cik ilgi man vēl tas būs jācieš! Tava krāpšana... tagad jau visu acu priekšā, netīrais izvirtuli, Tu atļaujies viņu spaidīt... Lasies no manām acīm prom, mēsls gatavais... !".

Nu tā taču viņa nesaka, vai ne... jo ir taču "nācijas tēva" laulātā draudzene. Droši vien tas dialogs varētu būt tāds :

Viņa - "... es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu..."

"Nācijas tēvs" - "... jā, mana sirds, bet vēl līdz galam tā īsti neizjutu pietiekamību kā vērtību... tāpēc šovakar mājās būšu tā pavēlāk... "

Viņa – „labi, mans draugs, ej un iezīmē jābūtību... !"

Vispār tas "švaukstisms" mūsu sabiedriskajā dzīvē un politikā nav jauna lieta. Jau no Atmodas sākuma un pēcāk diezgan populāri bija lietot sarunā angļu vārdiņus, kas nozīmēja, ka jūsu priekšā ir nevis kaut kāds prasts zābaks, bet "advancēts", izglītots politiķis, kurš kaut ko "monitorē"...

Bet, ja tu vēl iemanīsies runāt latviski ar vieglu angļu akcentu... ar angļu valodas intonācijām un uzsvariem... kā to dara prastais āksts Kaimiņš, tad nav šaubu, ka tev ir darīšana ar gudru, izglītotu un inteliģentu cilvēku.

Novērtē šo rakstu:

174
24