Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) bez konkursa rīkošanas noslēgusi līgumu ar zvērināta advokāta Romualda Vonsoviča (attēlā) biroju un divu gadu laikā tam par juridisko palīdzību samaksājusi 34 148 eiro. Turklāt netiek atklāts – par kādiem tieši pakalpojumiem un kādā tieši lietā šī summa samaksāta.

FKTK neizpauž faktiski nekādu informāciju par lietu, kas tai likusi iegādāties Vonsoviča biroja pakalpojumus: „Līgums tika slēgts par juridiskās palīdzības sniegšanu pārstāvībai tiesā. Tā kā tiesas sēdes ir slēgtas, informācija par prasītāju, atbildētāju un lietas būtību nav izpaužama. Tāpat arī informācija par advokātu sniegtās palīdzības faktu un saturu nav izpaužama, ciktāl to neparedz Publisko iepirkumu likums.”

Taču summas, kas samaksātas šīs „slepenās pārstāvības”, ir bijušas diezgan prāvas, - 2013. gadā Vonsoviča birojam samaksāti 17 785 eiro, bet 2014. gadā – 16 363.03 euro, kopējai summai līdz ar to sasniedzot 34 148 eiro. Turklāt šī summa samaksāta, nerīkojot oficiālu konkursu un izmantojot Publisko iepirkuma likuma 8.¹ pantu par pakalpojumiem, kas atbilst Publisko iepirkumu likuma 2. pielikuma B daļā noteiktajiem pakalpojumiem (advokāta pakalpojumus ir atļauts iegādāties, nerīkojot konkursu).

Pietiek šodien publisko anonimizēto FKTK un Vonsoviča biroja līgumu, vienlaikus aicinot lasītājus – ja Jums ir zināms, kas ir tā „slepenā lieta”, kurā izmantoti Vonsoviča biroja pakalpojumi, labprāt Jūs uzklausīsim.

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0